Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

tél & körforgalom

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11 hozzászólás a témában

#1
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Bezony! És a Lánchíd-Alagút útvonal a fõút! Ha arra felé járok kocsival vagy binyóval, nem gyõzök röhögni, hogy a sok balga elsõbbséget akar adni a balról jövõknek, akiknek viszonbt elsõbbséget kell adnia a jobbról jövõknek a tábla miatt. Rémes!!! ;D

#2
adler

adler

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Nem kötekedni akarok, de sokan rosszul tudják! A Clark Ádám tér nem körforgalom, mégha annak is néz ki, hanem keresztezõdés! Körforgalom az amit a jelzõtábla jelez.

(Azért ha valaki jár most arra nézze meg, mert én kb 2 hónapja voltam arra. Ha nem lenne igazam mea culpa!!!)

PL:Clark Ádám tér



#3
Laser

Laser

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
PL:Clark Ádám tér

#4
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Lehet, hogy én járok rossz felé, de most kapásból csak olyan körforgalmak jutnak eszembe, amelyek mellett nincs bicikliút.

#5
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Azért az enyhe túlzás, hogy csak egy mellett nincs kerékpárút...

#6
Anubis

Anubis

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Természetesen be lehet hajtani biciklivel a körforgalomba. Amiért ezt én is elmondom: [glow=red,2,300]csak akkor, ha nincs kiépítve kerékpárút!!!![/glow] Ez fontos, mert sokan nem foglalkoznak vele. Nálunk az utóbbi idõben nagyon megszaporodtak a körforgalmak, egy kivételével mendegyiknél van kerékpárút is. Elég gyakran látok ennek ellenére a körforgalomba behajtó bringást... Ez persze kényelmesebb, mint a bicikliúton mindíg elsõbbséget adni,a körforgalomból kihajtóknak, de csak addig amíg nem jön egy rendõr, és le nem kap a bringádról! :o Egyébként az én tapasztalatom hogy bizony oda kell figyelni, ha bemész oda!

#7
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Én személy szerint, ha van rá megfelelõ mennyiségû és minõségû hó, akkor sífutok. Nagyaon jóm megmozgat minden izmot, csak ajánlani tudom. Ha enyhébb a tél akkor kerékpározom, bicajozom, cangázom, tekerek meg ilyesmi.
Körforgalomba még szerencsére csak egyszer kerültem keróval, azótta nagyívben kerülöm is a "kerengõket". Úgy éreztem, mintha minden aútós engem üldözne.

#8
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Lehet, hogy a fekvenyomópad helyett ocsóbb beruházás lett volna valami sárba való gumit venni, pl. Ritchey Tom slick 1.0  ;D
Eccer én is lementem a konditerembe, jókat poénkodtunk a haverokkal, de semmit nem mozgattam meg. Valahogy engem nem motivál, nem látom a közvetlen célt, vagy nemtom.

#9
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Azt elfelejtettem mondani, hogy tényleg van egypár jó kiegészítõ sport, amit télen is lehet csinálni, én is úsztam 2 évig, de rájöttem, hogy dögunalmas, nem látsz semmit (kivéve 1-2 jó segget, ha lemerülsz búvárkodni  ;D ), úgyhogy ezt abbahagytam. Most nyáron vettem súlyokat és rudat a fekvenyomópadomhoz, ki kell gyúrnom a felsõtestem jövõre, hátha megint sok sár lesz a Mecsek maratonnon, és megint cipelni kell a bringát :-)

#10
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Nálam a bringa nyáron is a pincében van ;D
zért vannak olyan napok, amikor nincs olyan hideg, akkor elõveszem. Egyébént én szinte mindent csinálok, ami mozgás. Futás, úszás, téli sportok.
Kedvenceim a favágás (vót röhögni?!) és a tánc.
Nálunk otthon nincs körforgalom, de maj nemsokára lesz. Akkor elmondom, mennyire veszélyes. A KRESZ szerint be lehet hajtani.

#11
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Szia Wolf!

Leírom, hogy én mit csináltam eddig telente, és hogy most mit fogok. Az elõzõ teleken nem volt túl sok kedvem a bringázáshoz, mert amíg suliba jártam, örültem, hogy annyira futotta a pénzembõl, hogy a cserélendõ alkatrészeimet pótoljam a bringámon, nemhogy thermo cuccokat vásároljak. Jópárszor próbálkoztam mínuszban tekerni melegítõben, kabátban, 3 kesztyûben, de néha még így is annyira fáztak az ujjaim, hogy néha majdnem elsírtam magam, amkior hazaértem. Állítólag elég jól szigetel az újságpapír, 20 évvel ezelõtt ezt tették a ruhájuk alá a bringások. Hát nem tudom, azért ezt is kipróbálom, de asszem veszek egy hosszú thermogatyát azért idénre. A másik fõ problémám az, hogy halálra fagy az arcom és a szám is, de ha sálat tekerek a fejemre, akkor nem látok, ráadásul mindig lecsúszik és teli lesz fagyott nyállal :-)
Szóval nem tudom, még igazán, hogy mi lesz, de próbálkozok... Az tuti, hogy nemsokára szögre kell akasztanom az országútit és majd a montimmal járok, azért ilyen nyálkás idõben az sokkal biztonságosabbnak tûnik.
A második kérdésedre a válasz: persze hogy behajthatsz, csak azért legyél óvatos, mindig annak van elsõbbsége, aki a körforgalomban halad, de mindig figyelni kell, az autósok nagy része barom, és jobban jársz, ha elengeded inkább.


#12
Wolf

Wolf

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Két kérdésem a tisztelt fórumhoz:

1. mit csináltok télen, amikor a bringa a pincében/garázsban/szekrény tetején van? Úszás? Szobakerékpár? Norbi-torna? Több ágycsata?

2. kerékpárral behajthatok -e körforgalomba? (sokszor még gkval is veszélyes, úgy tûnik, még nem tudatosult, hogy a körforgalomban haladónak, tehát a balról érkezõnek van elsõbbsége)