Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Kevesebb mint ami.....a NET haszna

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
26 hozzászólás a témában

#1
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
A házigazda kérésére a topikot lezártam.

#2
vendég__*

vendég__*
  • vendég
okey

#3
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
" Ha nyúl vagyol, akkor szintén hagyod a fenékbe az egészet, ha meg nem, akkor jól elkûddöd az anyjába azt, aki nem ismeri a kulturális vita formáját, és az elsõ vitaválaszakor tudatlannak és síkbunkónak tart. " Gyaci ,szerintem aki ezt csinálja az nem nyúl, hanem belátja , hogy hülyeség vele fáradni . FEleslegesen nem kell magát idegesítenie . Inkább bölcs, mint nyúl .

#4
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Általában a NET-tel kapcsolatban egyetértek. Ámde itt a bikkmakk fórumon szvsz nem a másik idegelése a jellemzõ (hacsak nem ismerõst piszkál valaki). Ami meg azt illeti, hogy ki mekkora ász és milyen téren, az marhára nem érdekel. Ha értelmesen szól hozzá valamihez, akkor tisztelem érte, ha nem, az meg az õ baja. Egyikünk sem fogja attól magát rosszabbul érezni a nyeregben, hogy XY azt állítja magáról, hogy õ mekkora király. Ha igen, akkor már nem a nettel van a baj.

#5
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Amit Gyaci ír, az valóban így van általában. Magam is cseteltem hosszú évekig különbözõ helyeken, aztán jól kiábrándultam az egészbõl pontosan azért, amit Gyaci megpendített. Gondoljatok bele, hogy milyen figura lehet az, aki egész nap veri a klaviatúrát és ez az élete. Reggel felkel, hopp, fel a Netre és egész nap pötyög. Nem eszik, nem alszik, se kutyája, se macskája és még ráadásul teszi is az agyát a cseten. Ez valóban  >:(. De szerintem nem kell vele foglalkozni.
Ellenben én ezt is a BikkMakk Fórumon nem tapasztaltam. Ugyan Létráson éppen nem voltam, de nagyjából ismerem a társaságot és esküsz csak jót tudok mondani mindenkirõl. Itt a Fórumon nem tapasztaltam vetítést, megjátszást. Szóval azt viszont nem értem, hogy a létrási kép alapján hogyan szûrted le Gyaci amiket írtál. Tényéleg kíváncsi lennék, hogy kire/kikre gondolsz. Dehát az úgysem fog sose kiderülni...


privát ment.

amúgy nem szûken lefogalmzva a vetítésrõl van itt szó, bár van abból is bõven. hanem a kölcsönös tisztelet hiányáról, az arroganciáról, szóval mind olyanról amit a NET-en a legkönnyebb a hátrányos helyzetûeknek elkövetni.
Pl. ha akarom bemegyek egy külföldi body-s fórumra és mindenkit leanyázok és lekoxosozok, meg hogy õk szart se tudnak semmirõl, de én igen!!!! Ugye ezt báérmikor megtehetném, oszt jót vigyorognék a monitor elõtt, ahogy a nagy darabok lecibálják magukról a húst. Na most sokan megeléxenek a magyar közönséggel, kiszúrnak maguknak egy témát, amihez még vajmi kevés fingjuk van is (PARA NEM MONDERÁLJ!!!) oszt cola-t szürcsölve hajlott háttal adogassuk az okos tanácsokat.
Sokan attól is rém okosnak hiszik má magukat, mer vagy õ vagy valamejj felmenõje tele van zsével, ergo bármit megvesz, az XT+XTR nála alapkategória. Na ettõl kinõ a szõr a fogamon is.  >:(

#6
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Teljesen egyetértek Sornnal. Már elég régóta olvasgatok a fórumon, és eltekintve mindenkinek a bogaraitól (pl.: Major elírásai  ;D ), egy egész normális társaság gyûlt itt össze. Én olvastam már olyanszinten durva fórumot, ahol igencsak fontos volt, hogy az admin kollegák embereket töröljenek, topicot moderáljanak, azthiszem ez itt még soha nem esett meg..

#7
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Amit Gyaci ír, az valóban így van általában. Magam is cseteltem hosszú évekig különbözõ helyeken, aztán jól kiábrándultam az egészbõl pontosan azért, amit Gyaci megpendített. Gondoljatok bele, hogy milyen figura lehet az, aki egész nap veri a klaviatúrát és ez az élete. Reggel felkel, hopp, fel a Netre és egész nap pötyög. Nem eszik, nem alszik, se kutyája, se macskája és még ráadásul teszi is az agyát a cseten. Ez valóban  >:(. De szerintem nem kell vele foglalkozni.
Ellenben én ezt is a BikkMakk Fórumon nem tapasztaltam. Ugyan Létráson éppen nem voltam, de nagyjából ismerem a társaságot és esküsz csak jót tudok mondani mindenkirõl. Itt a Fórumon nem tapasztaltam vetítést, megjátszást. Szóval azt viszont nem értem, hogy a létrási kép alapján hogyan szûrted le Gyaci amiket írtál. Tényéleg kíváncsi lennék, hogy kire/kikre gondolsz. Dehát az úgysem fog sose kiderülni...

#8
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ejhh gyerekek megmontam hogy akinek nem inge blablabla... Ezzel szemben mindenki liturgiákat írt. (MIJAZA LITURGIJA??)

Szal én most itt mindenkihez csatlakoznék mostan, mer mindenki igaza van.

tamaskaa + többijek:

ehh, nem lehet ezt elmagyarázni így. amúgy meg igazatok van. mentségemre legyen mondva nem CSAK fizikai kilét alapján montam azt amit montam, de az informátoromat nem adom ki...!
Amúgy meg a Mit pattog itt ez a kisköcsög? igen csak emberi tulajdonság mindenkinél, max. Teréz anya és Akvínói Szent Tamás lehetett a kivétel. Tegye mindenki szívére a kezét, és gondoljon má bele hogy hányszor mondott ill gondolt ijent.
Félve jegyzem meg hogy nem 1,2 v. 3 emberrõl van itt szó speciel..... Csak hogy tudjátok....

Amúgy egy "kicsit" nem értelek benneteket.

Példa:
valaki a neten (szinte) lehüjéz, leszól, mindent elkövet hogy igaza legyen, pedig fingja sincs a témáról, csak egyszerûen imádja hogy a net biztonságában másokat idegesíthet a dezinformált agytekervényeivel. Mit tudtok tenni? Vagy felveszitek a kesztyût és végtelenbe metszõdõ vonalak mentén zajlik az adok-kapok. Vagy hagyjátok a p*csába az egészet.
Hogy is van ez a valós életben? Ha nyúl vagyol, akkor szintén hagyod a fenékbe az egészet, ha meg nem, akkor jól elkûddöd az anyjába azt, aki nem ismeri a kulturális vita formáját, és az elsõ vitaválaszakor tudatlannak és síkbunkónak tart. Én speciel az ijent elásnám mélyen az erdõben. De asszem sokan közülünk dettó. Vixont: az aki a neten nagymenõ, azok pár %-a "menõ" az életben is. Nem 1 ismert példát tudnék erre mondani, szimte kisértetiesen hasonló elõzményekkel.

Szóval mégeccer azt mondom, az ing nem mindenkié, és mielõtt valaki ír valami okosat, elõtte gondoljon bele hogy mennyire is tudja Õ betartani amit leírt. Elõítéletek mindenkiben vannak, aki nem valja be, õnmagának is hazudik (meg nekünk)....

#9
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Hmmm, szerintem nincs itt semmi probléma.

Máskülönben pszihológiailag érdekes jelenség, hogy a társadalom nagyra sikerült vagy nagyfarkú stb tagjai (akik biológiailag jólsikerültnek számítanak, napersze nem az ételadalékoktól :D) általában eleve lenézõen, fölényeskedve viseltetnek kisebbre sikerült társaik iránt és szeretnek elsõ látásra ítélni. :-X
Ez szépen be is vésõdött az emberek köztudatába és befolyással van a párválasztásra, megítélésre stb.

Na persze ezt se vegye magára, aki nem akarja, de gondolom az intelligensebbje amúgy sem fogja.

Ezt csupán mint TUDOMÁNYOSAN BIZONYÍTOTT TÉNYT írtam le, az állatvilágban is így mûködik, annyi különbséggel, hogy õk egybõl megeszik egymást, nem pedig beszélnek róla. ;D

üdv, lcs

#10
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
NET > Elrejti a valóságot. Éppen ez vonzó benne sok ember számára. És ez alapján nem ítélhetünk meg embert.
Pl.: Gyulagy chaten, itt marha szótlan, 1-szavas válasz gyakori. Viszont élõben..  ;) ;D
A net egy érdekes közeg, és netes viselkedés alapján nem ítélhetünk meg senkit.

#11
Fulopke

Fulopke

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
::)Tudjátok vasárnap veresen kinnt volt 2 6-7 év körüli kisfiú,20 colos hauser halál bóti bringával,az egyiknek még a bringazár is a felsõ csövön lógott.Naszóval a kiscsákók úgy ugrálták a pályát mint a nagyok,nagyon magabiztosan és szépen amikor én 27 évesen sikeresen megugrottam az utolsó puklit odajött hozzám az egyik és oldalbavert:" hogy szép volt csak igy tovább"
Ha valaha nagy volt az arcom ezután tuti elgondolkodtam..... ::)

#12
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Hozzászólásomban én is Kislusthoz ,opiumpapához c, tamaskkahoz csatlakoznék . Az az idõ már rég elmúlt, hogy bármilyen külsõ tulajdonságról , vagy személyes adatról ( életkor ,stb ...) egy embert bírálni lehetne . Sõt ,szerintem semmirõl. Az már nem érvényes, hogy a gyerek még csak 10 ,ezért õ még csak egy holdat tud megkapányi ,a 25 éves embör meg 3at . Az , hogy valakit elküldenek a .... -szóval oda - ténleg nem oké . De szerintem az ,hogy valaki segíteni akar másiknak ,azaz tanácsot ad ,nem baj , még akkor is, ha homlokegyenest az igazság ellentété állítja . Erre az esetre szoktam én odaírni , hogy ez a téma nem azén szakmám ,az életemet nem tenném föl rá , stb  ... , és ha valaki ezzel nem így van , akkor neki is ezt kéne tennie .
Egyébként szerintem egy bringásnak nem kell Jóba Eleknek lennie ahhoz ,hogy õt valamire is becsüljék .  És azzalsem értek egyet, hogy ha nagy a pofája, legyen erõs, ha erõs akkor lehet nagy a pofája . NEM! A pofája senkinek se legyen nagy ! Kötekedni nem kell ( nem szabad ) , nélküle is lehet élni ( anélkül is ,hogy másikat elkükdjük a .... - szóval oda ). Na mindegy most egyenlõre ennyi pattant ki belõlem.Egyébként Gyaci részben megértelek .

#13
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
megasztán a gáz ott van szerintem hogy egycsomo félreértés van itt merhogy velem má elöfordult hogy elolvastam egy reakcijót (asszem ki mijen márkára esküszik-ben), irtam rá egy választ és halál félreértett a srác akinek irtam, de ugy hogy utána nem gyöztem elnézést kérni, és egy jópár ijet láttam már hogy vki leirt vmit aztán vki elértette és a haversrác meg egyböl elnézést kért, én mindebböl uigy látom hogy: ez itt egy nagyon kulturált csapat, és sokkal több jóindulatot tételezek fel minden forumozórol azóta az eset óta, ennyi, a hangulatot meg hangnemet nagyon nehéz itt visszaadnia ennek a forumnak, tehát azt hogy egy beszólás most rosszindulatú vagy dühös vagy öszinte megbánás vagy akármi van mögötte, és ez a legnagyobb gond, és ezen nem segitenek a szmájlik meg semmise csak ha live-ban talkolunk meg mítingelünk... de ez is csak egy vélemény... ;)

#14
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Gyaci: Asszem nem értelek teljesen. Mi köze van a fizikai megjelenésnek a stílushoz és a szakmai felkészültséghez? Attól mer Para akkora mint egy hegyomlás (no ezért vagy kimoderál, vagy megver.. ;D), attól nem biztos, hogy bármely témában õ fogja a legokosabb dolgokat mondani, ráadásul lehet, hogy nem is lesz teljesen PC. (Para!...Kérlek ne érts félre, csak példaképpen említettelek, elsõsorban azért, mert nagydarab vagy. Ja és ha holnap itt jársz Bp-n, kérlek ne üss agyon.  ;D)
Szerintem ugyanúgy elképzelhetõ egy 25 kilós mitugrálsz hatalmas tudással, de fene nagy bunkósággal fölruházva, mint egy hegyomlás tök szerényen.
SZóval azt nem értem (lehet, hogy teljesen félreértettelek), hogy miért kell nekem ahhoz egy kigyúrt állatnak lennem (de legalábis nagydarabnak), hogy elküldjek valakit a p***ba, attól függetlenül, hogy igazam van-e, vagy sem. Mert szerintem amirõl te beszélsz, az egyszerû bunkóság, ami nem köthetõ a fizikai megjelenéshez.
Azt hiszem, hogy csatlakozom Tamáskaa-hoz meg Opiumhoz, mivel egy technikai fórum lévén  mindenki aki hozzászól (itt nem arra gondolok, hogy bilesztesz egy vigyorit), az elõbb összegyûjti a gondolatait/információit, leírja, megnézi mégegyszer, hogy nem írt-e hülyeséget+kijavítja a hibákat ( ;D..bocs Major.. ;D) és csak utána küldi el. Sõt elöfordul, hogy csak beollóz valamit, de azt is csak azért, hogy a másiknak segítsen. Szerintem ez így van jól.
Bunkók valószínûleg mindig is lesznek, de pont ezért vannak az adminok, hogy kirakják a nem ide illõ embereket.
Na, így gyorsan ezek a dolgok jutottak eszembe, egyébként meg tényleg érdekelne, hogy kire gondoltál.

üdv,
kislust


#15
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Hát pont ebben van a fórum varázsa.(mármint nem a nagypofájuságban). Mert hogy ugye összegyüjtöd, amit akarsz, aztán összegzed. Én pedig NEM a kinézet alapján itélek, pl. van egy amerikai kissrác, 13 éves, úgy néz ki, mint egy 8 éves, azt õ a legjobb göris a keleti parton(bátyám mesélte).


opium

#16
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
de most ezt akkor mégse értem. Ha diplomás ember vagy, ami egy nagyon szép és elismerésreméltó dolog, akkor mi pedig feltételezhetünk Rólad annyi intelligenciát, hogy nem külsõ alapján ítéled meg az embereket. Ha mágis, akkor miért? zOrg mester se egy nagydarab játékos, mégis mindenki elismeri a hozzáértését, vagy nem? Vagy most itt mire értetted ezt az egészet? Ilyen "mit pattog eza kisköcsög itt, kise láccik a földbõ?!" stílus szvsz sose dívott ezen a fórumon.

Más: Persze, hogy védelmet ad a net, valszeg én se tudnék ilyen kerek, és értelmes mondatokat szóban megfogalmazni, kigondolni, és kimondani a folyóbeszéd tempójában (néha itt se megy...) és az csak egy pozitívum, hogy legalább meg tudják gondolni a delikvensek, hogy mit írnak le. Ez miért baj? Hameg találkozol valamelyikönkkel a való életben, és Te úgy íteléed õt meg, hogy nem  a Te világod a skac, akkor még mindig megteheted, hogy nem keresed a továbbiakban a társaságát, nem?

Csak azért ez a majdhogynem durva válasz, mert nem nevezed meg, hogy kire gondolsz, és mint majd' mindenki, én is magam mosom ki azt a bizonyos inget...

#17
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
JAJ DE JÓ!!! ;D ;D ;D

Amúgy igazad van!!! A témafelvetés nagyon jó !!!!!

#18
vendég__*

vendég__*
  • vendég
SZERETÜNK MAJOR!!!!! ;D ;D

#19
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nem vitát akartam itt kirobbantani, meg egymásra mutogatást, csak egy kis figyelem felkeltést hogy óvatosan gyerekek (az ingesek), nem mindenki ojan hüje mint ahogy azt gondoljátok!!

#20
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Hát van benne valami!!! Nekem is mondták páran létráson hogy nem ilyennek képzeltek......  :-/
BOCS!
Én is legalább ilyen sokat dumálok mint a fórumon! (Mintaz a hozzászólásaim számából is látszik!) Az életben is minden "topicba beledumálok és próbálom csitítani a kedélyeket ha lehetséges!!!

Ha nem ilyen lennék életben szóljatok!!!!!