Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
8228 hozzászólás a témában

Balu1

Balu1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.574 hozzászólás

:o   Esetleg egy lámpa a főútvonalon közlekedőknek..?  :ph34r:  

. . . . . . . . . . . . . . . na jó, nem épp oda ..

acebeam_k60_stage6.jpg

http://www.traumflie...hop/::1736.html

Ez nem igazán kerékpárra való, de azért érdekességnek feltettem, hogy mik vannak.

Ez már tényleg "jesszusmária!' kategória.

Balu1 módosította - 2017. február 23. - 03:47

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..

Giordano

Giordano

fórumtag

• fórumtag
  • 25 hozzászólás

ÜDV

Csak erősen barkácskedvűeknek : http://www.instructa...ike-Rear-Light/

Összeszedtem a dolgokat a hátsó lámpáról amit csináltam nemrég.

ÜDV JG

• deejayy kedveli ezt

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.817 hozzászólás

nekem sajna az X2 akksija a ráirt 7200al szemben tudott 700at... de csak 17 dolcsi volt.

ugyhogy rendeltem minőségi akkupakkot nagykeráron 10ezerért :)

Ezért javaslom mindenkinek az én lámpám, mert ott nem rizikó az aksi.

Marci

Balu1

Balu1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.574 hozzászólás

Igen, az akku pakk jelenti ezeknél a legnagyobb rizikót.

Demo cellákat tesznek bele ami arra való, hogy eladják vele a lámpát.

Az eredeti cella kapacitása 2500mAh lenne de

helyette csak 500 mAh-s akkukat pakolnak bele többnyire.

Akkuból tényleg érdemes eredetit venni, mert az a legnagyobb kockázat az egészben.

Ezeket az olcsó lámpákat akku nélkül árulják ez még jó is ebből a szempontból, mert olyan akkut vehetünk hozzá ami biztosabban teljes kapacitású. Azt szerintem árban is látszik és ezt már érdemes kicsit jobban megfizetni.

sala

sala

Telóguru

• fórumtag
  • 13.034 hozzászólás
  • LocationStäfa, Svájc

nekem sajna az X2 akksija a ráirt 7200al szemben tudott 700at... de csak 17 dolcsi volt.

ugyhogy rendeltem minőségi akkupakkot nagykeráron 10ezerért :)

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

Balu1

Balu1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.574 hozzászólás

New Yorkban ilyen kis lézerjellel jelzik a közösségi bringák, hogy elsuhannának még előtted:

http://urbanplayer.h...ak-meg-elotted/

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 315 hozzászólás

Még az is kérdés, hogy 500mAh-s (kínai demo) cellákból áll az a pakk,

vagy 2500mAh-s normális, reálisan elérhető kapacitásúakból.

Ha kibírja azt az egy-másfél órát, amit ilyenkor hajlandó vagyok tekerni, akkor pont nem érdekel :)

Ha meg tényle LiIon, akkor később javítható rendes akkukkal. Szerintem.

RelakS módosította - 2017. január 14. - 14:22

Balu1

Balu1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.574 hozzászólás

Még az is kérdés, hogy 500mAh-s (kínai demo) cellákból áll az a pakk,

vagy 2500mAh-s normális, reálisan elérhető kapacitásúakból.

RelakS

RelakS

vendég

• fórumtag
  • 315 hozzászólás

Akkut külön kell venni hozzá.

És úgy már nem is feltétlenül olyan olcsó, ha nincs akkupakkod.

Ez viszont pakk-al, meg 3 leddel sem vág földhöz. Kíváncsi vagyok, hogy hogy fog üzemelni :D

Balu1

Balu1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.574 hozzászólás

Sőt, van még annál is olcsóbb, persze ha nem akarjuk a vállunkra venni a világ összes bűnét és baját, amit a mi pénztárcánkból kellene megoldani, akkor lehet, hogy jó vétel ez is : 

http://www.ebay.com/...d-/252261724728

Akkut külön kell venni hozzá.

Balu1 módosította - 2017. január 14. - 13:44

Balu1

Balu1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.574 hozzászólás

Valahogy jobb választásnak éreztem az USB-s villogókhoz képest. Amellett hogy sokkal drágábbak, azokra sokkal rövidebb üzemidőket írnak, én nem akarok ezen izgulni állandóan, hogy fel legyen töltve. Ezekkel az AA aksikkal 4 hétig bírja a lámpa. (napi 1 óra villogás) 

A Li-ion akkuknál én is észrevettem ezt a jelenséget. Már csak a hidegtől a felére esik a kapacitása, de már fagypont körül !

Nyáron melegben az USB-s tölthető lámpák is egészen használhatók, de csak az az igazán korlátok nélküli, amelyikre menet közben is rá lehet dugni egy powerbankot, mert arról korlátlanul hosszú ideg használható. Csak a powerbak kapacitása lehet a korlát.

Már volt aki szóvá tette, "..de hova tegyem a powerbankot?"

A kis powercsomag könnyen elfér a kormánycső és a váz találkozásánál felcsatolt kicsi zsebszerű váztáskában.

Annyi szerintem senkit nem szabad, hogy zavarjon, mert hasonló mint a bowdenek a biciklin. Egy szükséges kellék a hosszabb világítási idő érdekében. Sokan talán még nem jöttek rá erre a lehetőségre, pedig tényleg praktikus.

Balu1 módosította - 2017. január 12. - 12:22

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.817 hozzászólás

OFF Kínafóbiáról eddig még nem hallottam - de úgy látom létezik. Ha valaki azt nem érti meg, hogy a hirtelen (2-3 évtized alatti) megugrott urbanizáció és iparosodás sajnos mindig a környezetvédelem hatására megy, azon én nem tudok segíteni. Kínában is észreveszik a szmogot de azt mondják, a kb éhezésből, munkanélküli nyomorból a világ vezető gazdasági hatalmává előlépni, százmillióknak!!! munkát és előrelépést biztosítani sehogy máshogy nem ment volna. Biztosíthatlak, a németeknek, más fejlett nyugatiaknak sem !

De ezt miért nem hagyod meg az ő problémájuknak ? Miért zavar ez téged itt a kristálytiszta levegőjű Pannóniában ? Légy boldog, hogy itt élsz !

A Gangeszban az EU határérték 10.000szerese a szennyezés. És ??? Vidáman fürdenek benne évente millióan.

Afrikában, ázsiában százmilliók éheznek és nem ismerik a tiszta ivóvizet, amit a fegyverre elköltött pénz 1-2%-ból felszámolhatnának. Ez szerintem nagyobb problémája a világnak, mint a pekingi szmog.

ON

Néhány éve Aldis tölthető AA aksikkal jártam. Nagyon sokáig bírták de +8-10 fok alatt elkezdett gyengülni, behalt. Melegben megint normálisan működött. Azt hittem minden tölthető akku ilyen. Haver hatására áttértem Eneloop aksikra a bringás villogómban, lazán működnek a mostani hidegben is. Mondjuk az is lehet, hogy bármelyik másik aksi is működne a hidegben. (azon az Aldison kívül) Valahogy jobb választásnak éreztem az USB-s villogókhoz képest. Amellett hogy sokkal drágábbak, azokra sokkal rövidebb üzemidőket írnak, én nem akarok ezen izgulni állandóan, hogy fel legyen töltve. Ezekkel az AA aksikkal 4 hétig bírja a lámpa. (napi 1 óra villogás)

marton módosította - 2017. január 12. - 01:14

Marci

Balu1

Balu1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.574 hozzászólás

Ezek nagyon jók végső tartaléknak, amikor korábbra tervezed a hazatérést és közben rád sötétedik, vagy ha megállít a rendőr és kéri a lámpát, akkor ott van és világít, ha kéri a próbát, mert amikor éjszakára tervezel, akkor viszel tartósan arra való lámpát és nem ezt kell használni rendszeresen. Gondolom úgy is terveztél vele. 

Nekem is mindig van a biciklin hasonló tartalék fényforrás elöl-hátul ami legalább a "látszani" feltételnek megelel.

Sőt az utcai kabátom zsebében is van egy Lidl-es sárga szlikon villogó, amit este az átkeléseknél szoktam bekapcsolni és a közeledő jármű felé fordítom. Lehet látni a hatását! Fokozott figyelemmel, nagyon lelassítva közelít meg az autós.

Akkor használom még, amikor a kivilágítatlan kerékpár úton gyalog megyek.

Sok bringásnak csak a "látszani" fénye van (ami több a semminél) de akkor nagyon jó ha időben észrevesznek.

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 285 hozzászólás

Na tessék, mennek le az árak!

Már kétezerért is adják.

Igaz, legfeljebb csak legfeljebb 1800 lumen az a "8000" de az is elég, sőt a fele is jó ennyiért.

Egy márkásabb piros villogót nem adnak ennyiért még szilikonban sem!

http://www.ebay.com/...t-/282163015541

Ez így van. Most rendeltem pirosban és fehérben ilyet (praktikus, mert szinte mindenre fel lehet csattintani):

https://www.bike24.c...=1400,1410,1414

És ez 2x10 EUR-ba fájt (plusz szállítás, de amúgy is rendeltem mást is, szóval vegyük a szállítást 0-nak).

De az OBI-ban vettem nemrég egy ultragagyi hátsó villogót (hirtelen kellett) és az is 1200 pénz volt - plusz az elem.

Szóval ennyiért ez a kínai nem drága és iszonyatos fénye van (szembejövőket kicsit gáz lehet, jól kell irányítani).

Balu1

Balu1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.574 hozzászólás

Na tessék, mennek le az árak!

Már kétezerért is adják.

Igaz, legfeljebb csak legfeljebb 1800 lumen az a "8000" de az is elég, sőt a fele is jó ennyiért.

Egy márkásabb piros villogót nem adnak ennyiért még szilikonban sem!

http://www.ebay.com/...t-/282163015541 

Balu1 módosította - 2017. január 11. - 13:37

Balu1

Balu1

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.574 hozzászólás

Milyen szerencse, hogy mi csak világítani akarunk a biciklin és nem Kínát kell megmentenünk, legfeljebb a saját kicsi országunkat a környező világtól, mert farkas törvények uralkodnak. Amíg van a szűk környezetünkben is miben rendet tenni, addig ne akarjuk a korlátozott lehetőségeinket eltapsolni mások megélhetéséért, hiszen másoktól mi se kapunk semmit ingyen. Mit ad azért Kína, de akár Németország, hogy mi a pénzünket költsük rájuk, a több pénzbe kerülő termékeikre, amit drágábban adnak?

Kína olcsó lámpát ad, amik egyre jobban működnek és

Németország drága lámpát, amivel állítólag megválthatjuk a világot. Ez vicc.

Az meg egészen más dolog, hogy hol mekkora a szmog. 

Itt Magyarországon tényleg hatalmas a szmog télen, amikor falvak között tekersz és a faluhoz közeledsz. 

majdnem meg lehet fulladni, az ember már várja, hogy kijusson onnan.

Az megint csak itthon a mi dolgunk, ki mivel tüzel, de Kína már nem a mi felelősségünk.

Azt az adott ország vezetésének kell különböző intézkedésekkel rendbe tenni a saját országának a levegőjét !  Kínáért már ne nekünk kelljen "szociális adót" fizetni a magasabb árú nyugati lámpák árában. Ha én elpocsékolnám, a pénzem a drága nyugati lámpára, akkor is eladják a kínaiak a tömeg termékeiket az elmaradottabb országokban is. Arra a termékre mindig lesz vevő a világban bárhol, amiért kevesebb pénzt kell kifizetni! Pont én (Te ő) vegyük meg drágán mert meg kell menteni kínaiak tüdejét? Épp mi tegyünk áldozatot értük? legfeljebb 30-40 év múlva, amikorra Magyarország is remélhetőleg kicsit összeszedi magát és eléri azt a jövedelmi szintet. Majd ha mindenki megengedheti, akkor vehetnek az unokáink kicsivel jobbat sokkal többért.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.170 hozzászólás

Off.

Tekergek, a mérési adatok mellett túl már picit vad dolgokat írogatsz. A Levegő Munkacsoport méréseit csak annyira fogadnám kétkedve az állami döntéshozók helyében, hogy hatására rendszeresen indítanék téli napokon, több hullámban egy-egy országos mérést ennek hatására, a mérési standardok betartása mellett. Tudjuk, ez nem fog megtörténni, és nem csak azért, mert nem lehet rászórni EU-s meg állami (adófizetői) százmilliókat, milliárdokat, mint bizonyos... De erről inkább nem írok többet.

http://magyarnarancs...eszelyes-101923

http://index.hu/tudo...g_szmog_levego/

erről egy másik topikban tovább, akit érdekel a téma?

---
1. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

2. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014 (w/ disc brakes)

https://www.strava.c...thletes/2373507

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.154 hozzászólás

Ez mennyire igaz. Tekeregtél ilyenkor falvakon át? Messziről már érzed amikor faluhoz közeledsz.  Amikor beérsz alig kapsz levegőt. Nincs ezen magyarázni való. A bringás érzi meg leghamarabb a levegő szennyezettségét, nem kínában, itt nálunk ebben a téli időben!

Mindenki ahoz tud hasonlítani amit tapasztalt. Azért vetemedtem odáig hogy összeszedtem egy pár mérési adatot, hogy tudjunk hasonlítani. Bár a képek szerintem önmagukért beszéltek. Pont ezen röhögtek a GT-on, ragyogó nap, színtiszta kék ég, megis riadó. Minden relatív.

Micsoda magaslabdákat kapok itt ! :D

Magam is alig mondthattam volna jobban :P

A tények:

A nemzeti, tudományos alapú statisztikai átlagok:
PM2,5 (2014): 12-21 µg/m3
PM10 (2015): 18-44 µg/m3
Kína/Peking PM2,5 (2016): ~66 µg/m3

Másnéven nagyjából háromszorosa az éves átlag Pekingben Budapesthez képest. Viszont nálunk nincsenek 700 feletti maximumok, vagy rendszeresen 500 feletti napok.

Maximumok:

Országos maximum most (országszerte maximális fűtőszezon -15 fokokkal): "Az egészségügyi határérték százaléka": maximum 276 (Miskolc környékén, ami nincs messze Arlótól), vagyis 2,76-szor. EU szabványnak megfelelően ez PM2,5 68 µg/m3-nak felelne meg.

Kína már említve forrással: 1400 µg/m3 rekord, ami 56-szorosa az EU határértéknek, vagy 20-szorosa a saját határértékeiknek (és 20-szorosa a mostani Magyar maximumnak..).

Népességek:
Bódvaszilas: 1080
Arló: 3798

Peking: 21.516.000
Tianjin: 15.469.500
Shenyang: 8.106.171

Magyarul ha mindkét oldalon a maximumokat vesszük a Kínai szmog 20-szor olyan sűrű és legalább 9000-szer annyi embert érint. Mert csak a már belinkelt 3 várost vettem, nem a tucatnyi másikat ahol ugyanez van. Kína területe 103-szor akkora és a lakossága 135-ször akkora mint Magyarországé. A 20-szoros szmog viszont annál is két nagyságrenddel több embert érint.

Dekonstruáljuk az origo cikket:

metodológía: pillanatfelvétel, erősen lokalizált , maximum értékek (statisztikailag alaptalan).
részecske kategória: "~PM2-3", mennyiség: "darab részecske" per űrtartalom, több információ nélkül (anyagok fajsúlya) átszámítani nem lehet.

Marad a kijelentésük hogy "néha még Pekingben is jobb a helyzet" [citation needed]. Önmagában ez pont annyit mond hogy Pekingben általában rosszabb a helyzet.
Az hogy felhozzák mint elrettentő példa csak azt illusztrálja hogy mennyire rossz és hogy tudják hogy annyira hírhedt hogy mindenkinek jó összehasonlítási mérce amire lehet építeni az elvárt hatást.

Megjegyzem a nehézipar nem szezonális, a fűtés viszont igen.

Vicces hogy demokrácia terjesztésével vádolsz; akkor nézzük ki az origo "Levegő Munkacsoport"-ja. Van honlapjuk, rólunk, támogatók. Alig merem említeni hogy az etikailag feddhetetlen Soros alapítvány is szerepel  :lol: 

Nem tudom ki ült már tábortűz mellett, ki égetett már a telken gyomot. Ha odaállsz a kupac mellé akkor nagy értékeket fogsz mérni.
Az origo féle cikk kiragadja a javát ebben a szempontból, vegyünk egy völgyet ahol megáll a levegő és egy mélyszegény fűtőszezont PET palackokkal és ruhabálákkal.

Ha beállsz a budiba akkor büdös lesz, ami nem azt jelenti hogy mindenhol büdös van, ahogy ugye Kínában se mindenhol az. A nagy különbség ott van hogy észak kelet Kína több Magyarországnyi terület és egy tucat Magyarország népességével vetélkedő ipar/nagyváros sorra dönti a szennyezési rekordokat, emberek maszkokban járnak mindenhová, 7 éves kislányok tüdőrákot kapnak miközben itthon relatíve szúrja az izlésünket (és meghalnak 9200-an, ott többmilliónyian). A cikk említi hogy a falun kívűl már tiszta a levegő. Képzeld el hogy Svédországik kéne utaznod ezért.

És térjünk vissza a lámpákhoz !

Ja hogy térjünk :) Ezt is együtt kell csinálni.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.191 hozzászólás
Vejne, megint csak te érted, amit írtál. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 285 hozzászólás

Minden elismerésem annak akinek drága az olcsó és meg akarja váltani a világot,

de mindezek ellenére inkább egy ilyent tartok érdemesnek megvenni 4.000,-Ftért

Ennyiért csak a két ledet nem kapod meg (akkor is ha mérhetően "gyengébb néhány százalékkal") kit érdekel!

Na meg valami jó akkut kell még venni hozzá, az nincs benne az árban, még külön pénzbe kerül :

s-l1600.jpg

Itt lehet kapni: 

http://forum.bikemag...ly_post&f=8&t=9

A világot meg váltsa meg az akinek van rá kerete és hosszabb távon nem akar mást venni

mert az "olcsóbb", többe kerülő lámpára kell gyűjteni" és aki ragaszkodik a filozófiájához!

...szerintem. ...már bocs de ez egy szent őrültet már!

Ugyanilyent vettem az eBay-en kb. 5000 Ft-ért akkupakkal együtt. A leggyengébb akkucsomaggal is 3 órát bír a legkisebb és 1,5 órát a legnagyobb fokozaton, de akkor már nagyobb fénye van, mint a kocsimnak.

• Balu1 kedveli ezt