Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országuti / MTB

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
21 hozzászólás a témában

#1
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Most hogy lassan befelyezem a monti építést, már nézegetem az országúti vázakat. Az egyik jobb, mint a másik. De azt ne kérdezzétek, hogy melyik, mert mindkettõnek megvan a maga szépsége!

#2
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
jaaa ténleg,  ez nem ugrott be szerény elcsökevényesedett csirke agyamnak  ::)

#3
chelydra

chelydra

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Talán Cyclocross?

#4
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
cx ?? az mi ?  :-[

#5
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Nekem is van mind a kettõ és nem tudom eldönteni melyiket szeretem jobban, pedig az o.uti ára töredéke volt a montinak. Szerintem o.utizni olcsóbb bicajjal is nagyon élvezetesen lehet tekerni, és nem igaz, hogy monoton: lehet elmélkedni az élet nagy dolgain, együtt lehetsz a gondolataiddal, ugyan úgy figyelheted a tájat mint a montin de sokkal nyugisabb és sokszor az is jó. Egyébként az országúti bicók elég jól teljesítenek az erdõben is: én a tavajlyi Dunamaratonon is egy országútival  ;Dvoltam, máskor is jártam már erdõben vele, vagy csak gondoljatok a CX-re.

#6
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Azt en se ertem, hogy a palyazasba mit lehet szeretni... Csak tekersz korbe korbe ezerrel, semmi ertelme, mi abban az elvezet?
En a montizasra (cc) szavazok, a legjobb a termeszetben bringazni, a jokis technikas osvenyeken.

#7
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
A pályázásban mi a jó a versenyen kívül?  ???
Ezt most komolyan kérdezem, nem provokáció! Részemrõl monti (cc, túra), mert szeretem azt, hogy nem csak erõnlét kell, hanem az út is ki bír babrálni velem. Az ösvényen életre kel a bicaj. És néha nagyon szemét bír lenni...

#8
Coldhead

Coldhead

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Én imádok bringázni. Országutim is va, és montim is, (meg van egy lepusztult régi gép amivel régen edzettem).
Azt hogy melyiket veszem el? el?ször az id?járás másodsorban a cél, harmadsorban a hangulatom határozza meg. Szerintem egészen más technika kell a két géphez, egészen más örömöket lehet megélni rajtuk. Aki teheti próbálja ki mindkett?t.

#9
boszee

boszee

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
En imadom az orszagutizast!!

Palyara senki nem voksol?? mert nekem az lenne a nagy almom, de sajnos egyelore csak alom marad, mert nincs a kozelemben palya.... pedig de jo lenne...

boszee

#10
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Nincs jobb annál ,mint egy szép erdõben vagy egy szép hegyen s, na mindegy, alényeg,  hogy szép tájban nyomatni  ;)

#11
tiBIKE

tiBIKE

    vendég

  • fórumtag
  • 131 hozzászólás
A szívem az országútért dobog, a kalandvágyam a hegyekbe hajt. Sajna a versenybringám mellett, csak egy rozzant csepeltúragépem van, amellyel eddig az erdõbe merészkedhettem. De attól tartok nem bírom sokáig egy monti vagy egy trekking nélkül...

#12
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ruff:
országúti vs MTB az hasonló mint gyorsasági motor vs csopper...
én csoppperhívõ vagyok... ;D

#13
the_BOSS

the_BOSS

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
ruff, már megint igazad van. Utállak.  ;D ;D ;D
Egyszer had legyen már nekem is igazam!
IGAZSÁG:   BÁJKOLNI JÓ!
na? ;D

#14
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Ebben amit leírtál igazad van . Valóbanl ehet MTBvel aszfalt úton menni , viszont nem úgy, ahogy országútival. De ezt most inkább kerüljük . Lényeg ami lényeg , legyen az akármilyen mûfaj ,kerózni jó !!

#15
the_BOSS

the_BOSS

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Én az MTB-t részesítem elõnyben 2 okból.
1. MTB-vel is lehet menni aszfalt úton,
2. Nincs annál jobb érzés, mint amikor halál csárosan, az enyhén szemerkélõ nyári sõben feltekersz egy hegyre v.mi erdei ösvényen, és után már ragyogó napsütésben 1000-el lejössz onnan. Utána órákig simogatod a bicód, szeded ki a sarat az rugóstagból, forgáscspágyból, és utána büszke vagy, hogy milyen tisztára sikerült letisztogatni...


#16
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Néha engem is elkap(ott) a gondolat ,hogy milyen állat lehet egy olyan géppel menni. Az éredkes za , hogy én élvezem a biciklizés monotonságát  :D szóval tuti király lehet egy olyan géppel nyomni ,de bizony azt sem ingyen adják ...

#17
Bitecus

Bitecus

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Csodálkoznátok, hogy milyen helyeken mentem már el az országútimmal...  :o
(Azért DH-ra nem ez a legmegfelelõbb eszköz.)Amúgy tervezem már az elsõ montim megépítését. ;)

#18
Esss

Esss

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Hét nekem bevallom õszintén nem nagyon jön be az országútizás monotóniája. Ülök erõlködöm,tekerek a síma úton... számolom a csíkokat... ( El ne felejtsük: EZ SZERINTEM!!!)  Nekem inkább a technikásabb,pörgõsebb, vadálatabb máuntinbájk jön be. Ahogy ugratok, ahogy pörgetek... stb stb..  Igazából nemtudom miért. Pedig szokom nézni a Turdefrancot is... hehe ki érti ezt??? De ezzel ugye nem szóltam rosszat? Akkójó :)

#19
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 hozzászólás
Jó ha van mind a kettõ. Én elõsször montit vettem, de aztán bogarat tett a külembe agondolat, hogy mi jó lenne egy országuti is. És az K..va jó, de maradok inkább montis. Az országuti után olyan mint egy fotel V. mint rob csillagrombolója. De ha eldurran az agyam és a sebesség kell ott az országutim. SZERETEM ÕKET :-*

#20
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Hát talán a csend és a nyugalom...(mint a jinésjang vagy mi ;D)


Nolan voltam