Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás futár

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
29 hozzászólás a témában

#1
minimal

minimal

    vendég

  • fórumtag
  • 93 hozzászólás
leon kérdezte, milyen az ideális futárbicó. szerintem városba bõven elég egy versenycanga, egysebességesítve. még profibb az örökhajtós.
én nem nagyon értettem, hogy mernek a futárok a forgalomban fék nélküli pályagépekkel nyomulni, de amióta megvan az örökhajtósom, és nagyjából megtanultam használni, már látom, hogy teljesen jó városban is, és mocskosul lehet vele menni. mondjuk én azért elsõ fékkel használom, vészhelyzetekre  ;)
ja, és ezt tuttira nem lopják el  ;D ;D
én is úgy tudom, hogy sem részmunkaidõben, sem nyári munkaként nem lehet futárkodni. nyáron nincs meló, mert minden officer nyaral.
ja, egyébként meg: www.hajtaspajtas.hu, ott meg a futárfelvétel ikon. szépen le van írva minden.

#2
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nekem most sikerült találnom egy futáros melót. Na nem hajti-pajti leszek, hanem napi pár órában fogom biciklin széthordani egy ismerõsöm küldeményeit a városban. Végre egy nekem való meló. Azt hiszem, szeretni fogom, és suli mellett pont jó lesz.

#3
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Pláne meg hogy idén Koppenhágában lesz a futár világbajnokság is! :)

Trau: CCB és Luongo foreva!! neeeem ??????

zSombor[ka]

ui.: hát szerintem a 7végén igencsak felkopna egy futár álla


#4
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én 5 éve voltam Hajti-Pajtis egy évig. Ez valóban nem munkahely, hanem egy életstílus, akihez nincs hozzáragadva a bicaja, annak nem érdemes próbálkoznia vele. Vannak nehéz pillanatok, de mindent át lehet vészelni (utólag én sem értem, hogy csináltam végig a telet nyári cipõben+egyszerû cuccokban, semmi Gore-Tex meg ilyesmi).
A fizetés nem egy nagy szám, de ha valaki nem akar átlag jenõ lenni és nincs jobb lehetõsége, akkor jó dolog futárnak lenni. Pesten már nem csinálnám, de pl. Koppenhágában igen - hiperudvarias autósok, millió használható és biztonságos kerékpárút, és minden sarkon lehet látni egy bicós futárt. Ja és nincs büdös, nem tudom, hogy csinálják. Meg mindenki tud angolul. Lehet, hogy beugrom, amikor Malmöben leszünk pár hétig :)

#5
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
trau (ha van futárcéged, akkor biztos tudsz rá válaszolni), és a többieknek is persze:

Ha én még diák vagyok, akkor nem lehet azt megjátszani, hogy mint nyári munkaként beállok vhova?

Ezen már elég régóta gondolkodom...

Ha meg szivatnának mert frisshusi vagyok, vagy egyszerûen szar az egész, akkor otthagynám és kész...

Szal ezt nem lehet megcsinálni?


#6
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Trau!

Hétvégén szerintem legalább annyira vannak fuvarok, mint éjszaka.

üdv,
kislust

#7
Trau

Trau

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Napsugarast!

Kislust irta vala:

"UI:mondjuk én már arra is gondoltam, hogy hétvégénként elmegyek... :-/"

Hmm, mintha hetvegen nem igazan lennenek fuvarok... ;)

Trau

#8
Trau

Trau

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Napsugarast!

Sorn irta vala:

"Aztán meséltek olyat is, hogy a friss husikat elég rendesen szivatták, õk kapták a távoli, meg hegyen lévõ címeket. Mobil se kaptak, se cb-t, az csak az öreg rókáknak járt. -> Minden kézbesítés után vissza kellett tekerniük a központba, hogy mi a következõ meló."

Hmm, csacskasag... :) Az edzettseg megszerzesere tokeletes egy Zuglo - Csilleberc fuvar pl. :) Amugy meg hulyeseg a visszatekeres, telefonkartya vagy mobil... ;)

"Én nem javallanám neked. Más a bringázás szeretete és más az, amikor minden nap (télen, nyáron, esõben, hóban) tekerned kell a szaros, büdös városban. Ha jól megfizetnék én akkor sem hiszem, hogy csinálnám."

Mert ez egy eletstilus. Es a legjobbabb... ;)

Trau
akinek van futarcege, csak icipici, amugy meg CCB foreva... :)

#9
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Most jövök a bringaboltból, megvannak a szitimaraton külsõk! Tökre örülök nekik és annak, hogy kedvedre tehetek.  :D De most robogok, gyorsan átdobom õket és irány a hegy, kpróbálni õket!  :o

#10
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Sorn:

Holnap vegyél szitimaraton gumit és azzal déházzál, ugye ezt is megteszed érettem?

lcs

#11
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ja... Ideális futár bicó? Természetesen Ancilloti + Shiver+ az új 1 kilós Maxxis külsõk.  :-X

#12
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Annyit még hozzáfûznék a magvas témához, hogy csak a "jobbak" keresnek havonta 100 körül. A kezdõ pénz a fele.
És azt is vegyétek figyelembe, hogy bringát nem adnak, sõt a saját bringád amortizációját is neked kell állnod a pénzedbõl. És ugyi átlag napi 100 km-nél a városban pusztulhat az rendesen...
Jómagam nem tartom nagy biznisznek a futárkodást.
Persze, ha Lcs mondaná, hogy holnaptól legyek futár, akkor egybõl beállnék a sorba.  ;D

#13
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Olcsó! ;D

#14
Warhog_Goa

Warhog_Goa

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
és szerintetek mijen az ideális futárbicó?

#15
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ti itt arról beszéltek, hogy ezt részmunkaidõben is lehet csinálni. Mikor én tavaly betelefonáltam két helyre, nekem azt mondták,hogy ezt csak teljes idõben lehet csinálni. Lehet, hogy azóta változott?

Persze gondolom, hogy a "régieknek" adnak ilyesmi elõnyöket, hogy már vállalhatnak melót hébe-hóba.

Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálni, ha az ember tudja fulltime-ban csinálni. Legalább kipróbálja, és tudni fogja, hogy szeresse-e vagy sem.

#16
Wickee

Wickee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás
persze, jorus, persze...

;)

#17
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hát jah, de akkor meg minek?!  :D

Én még egyelõre egy légkondícionált irodában csücsülök, de, ha belegondolok, hogy napi 110-120 kilcsit kéne lehúznom mindennap ezért a pénzért, akkor inkább tovább csücsülök, és maradok hétvégi kocabringás... Szal még csücsülök, de már rajtam van a sípcsontvédõm... ;D Meg itt van az asztalomnak támasztva a kis bicóm, szal nemsokára lezavarok egy fuvart... ;D

...még két óra...

#18
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
ez igaz,a professzor urat vakon követjük, de szerintem már az is szabadságnak számít, ha nem egy légkondicionált irodában csücsülsz, hanem egész nap tekersz.
Nincs megszabva, hogy egy nap hány fuvart kell teljesítened, így arra mész amerre akarsz, legfeljebb nem sokat keresel.. ;D

#19
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nekem eszembe sem jutott ilyesmi... :-/ A bicózásban a legnagyobb vonzerõ a szabadság. Az, hogy úgy tekerek, oda, akkor, ahogy, ahova, és amikor  én akarok. Ezért nem is igen preferálok semmiféle olyan tényezõt, ami ezt korlátozná.

U.I.:na, jó, ha LCs azt mondja, hogy itt inkább forduljunk jobbra, akkor természetesen örömmel meghajlok az akarata elõtt!  ;)

#20
Wickee

Wickee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás
az az egyetlen gond, hogy
sok pénz/sok maradék idõ + biciklis elfoglaltság = nem megoldható egyenlet

ergo: aki a biciklijén akar dolgozni annak az nem fog sikerülni úgy hogy ideje is maradjon másra és még meg is gazdagodjon

ez a legeslegnagyobb nyomasztója lelkem világának
(hülye vagyok  ;D)