Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

MAGYAR "KERÉKPÁRUTAK"

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
42 hozzászólás a témában

#1
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Itt nemetorszägban annyi bringa ut van, hogy szabälyosan el lehet tevedni. Itt oszt fejlett a bringas kultura! ;D

#2
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hmm. HÉV. igaz, hogy nem aszfalt, hanem müanyagborítás, de igencsak veszélymentes... (max az ellenõr emeli meg az adrenalinszintedet.)
(ezt ne vedd figyelembe, ha nem a forma 1 miatt akarsz kimenni oda...)

#3
hitman

hitman

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
sziasztok!
tudna valaki viszonylag forgalommentes (nem feltétlenül aszfalt) biciklis útvonalat mondani a hungaroringre?

#4
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Szerintem érdemes feleveníteni a témát!
KIJELÖLTEK A BUDAI HEGYEKBEN HÛVÖSVÖLGYTÕL SOLYMÁRIG EGY ERDEI KERÉKPÁR UTAT. Van kék jelzés és piros. :o A piros elég durva, legalábbis nekem. De gyönyörû. A HHH-tõl a sárga jelzés.
Nézzétek meg, itt már legálisan is tekerhetünk az erdõben. 8) (Egyébként nem tudom meddig tart a jelzés, azt hiszem Visegrád lesz a cél.)

#5
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
ja, az lehet ...  ::)

#6
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A Balcsinak azon a szakaszán már van egy ideje kerékpárút, de mindegy. Igaz, néhol uccákban megy, de szokható. Viszont ott a jelenlegi kemping qrva drága (4000/fõ/éj a sátor!), és félek, az új komplexum se adná alább.

#7
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Ja , láttam a tevében a felavatását . ANnál a balatoni izénél elsõsorban az vót a éényeg hogy épül körülött kerékpár út, és hogy igyekeznek minket kielégíteni, azaz fejlõdünk  ;D

#8
Oldbig

Oldbig

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
;D ;D ;D
Új kerékpárút készült Délbudán! Az Egér úttól a budaörsi reptér sarkáig tart. Most még nagyon jó a minõsége, bár inkább a gyalogosok használják ezt is. Kb 2 hónap alatt (rekord) készült el. Végre nem kell a rossz minõségû autóuton kerülgetni a kátyúkat, a butykó autósokról nem is beszélve.

#9
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Hát nemtom, én ezzel  pihenõhellyel kapcsolatban szkeptikus vagyok. De ha normális árakkal dolgoznak, akkor hajrá!

#10
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Kerékpáros-pihenõ a vízparton
Balatonfüred >> Kerékpáros pihenõállomás épól Balatonfüred Tihany felõli végén, a nemzetközi kempingnél , átadását június elejére tervezik. A családi vállalkozásként mûködõ füredi cég a beruházáshoz szükséges 48 millió forint felét önerõbõl fedezi ,a fennmaradó összeget pénzintézeti hitelbõl teremti elõ. A pihenõhelyez tizenht üzeltet - köztük kerékpárkölcsönzõt  , alkatrésztboltot, javítómûhelyt - alakítanak ki. A Balaton mentln a tervek szerint ez év végére elkészülõ - 202 kilóméter hosszúságú - kerékpárúton ez lesz az elsõ ilyen jellegû pihenõhely.

#11
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Szerintem a gyalogosoknak szigorúbban be kellene tartani azt , hogy a bicikli útba ne sétáljanak bele. De ez fordítottan is igaz , tegnap mentem az utcán, és jött egy vaddisznó biciklis. az  ahülye csirkefejû , ahelyett, hogy a bicili úton tekert volna, ott kacsázott a normál járdán. Inkább menne le az úttestre ,mint ahogy én teszem , mert a gyalogosok kiszámíthatatlanok.

#12
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
talán mert a legtöbb germán, ha idejön (ide az osztákokokat is értem, meg  a többit) azoknál ott fityeg a kocsi hátán a bringa...

#13
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A németeken én is meglepõdtem. A bringásokkal nagyon elõzékenyek.

#14
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Én már taknyoltam kerékpárúton hülye nyanya miatt, aki nem tudott rendesen félreállni (általában: jobbra áll az ember félre nem balra!)... De egyszerûen az emberek hozzállása rossz. Hollandiában egyszerûen elütnék az ilyen embereket, és megtanulnák akkor, hogy kell figyelni.
Más kérdés, hogy mikor Balatonnál tekerésztem városban, és át akartam menni az úton, és még zebra sem volt, gondoltam megvárom, hátha megürül az út, és majd átmegyek. Erre !!! egy német MEGÁLLT A KOCSIVAL! ÉS ÁTENGEDETT!! Szal kicsit kéne csak jobban odafigyelni egymásra.. De ez sohasem lesz az igazi......
Andix

#15
emberke

emberke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Igaz, hogy fizikailag csak egy sárga csík, de jogilag sokkal többet jelent. Nem értek hozzá, de járdán csak 10-zel lehetne menni ( :'( vagy  ;D?). +asztán,van néhány épített is. De vasárnap reggel
8-ig mindenhol van hely. :D

#16
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Folyománya: Én is tudok ilyen drágán festéket adni! ;)

Egyébként kész túlélõtúra a városban tekerni. Teló nélkül szinte lehetetlen. Nem is tudom, a dualosok miért nem a kerékpárutakon gyakorolnak. Kátyúk, csatornafedõk, gyökerek, szalom a gyalogosok között...
Utóbbiak pedig fel vsannak háborodva, ha szólok, hogy pálya!!!!, vagy pár centire megyek el tõle, mert félreáll. Rossz irányba...

#17
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Na ja, csakhogy ez a módszer itthon kb. 8 milkába kerül kilométerenként. :-/

#18
dugo

dugo

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

Nem tudom mit fikázzátok annyit a hazai krékpárutakat, amikor itthon találták fel a leggyorsabb, leggazdaságosabb, leghatékonyabb kerékpárút-építést.

Csak egy vödör sárga festék, meg egy ecset kell hozzá.

;D Ez marhára ígyvan.


#19
Tiba_Viktor

Tiba_Viktor

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
hellósztok
Én is szeretnék szólni 1 kicsit az "utakkal" kapcsolatban. Az tény és való hogy vannak pöpec utak, de a többség az nagyon gyenge, magyarul egy nagy rakás .....
Hallottam elég morbid történetet, lehet nem igaz, de én ezt hallottam: ment egy tag a "kerékpárúton", (kb 100 méterenként vannak ilyen aknafedõk), és az egyik be volt szakadva, a tagnak meg olyan szerencséje volt, hogy pont a beszakadt részen akart átmenni, felborult vagy beleesett vagy nemtommi, de az a legdurvább hogy meghalt. Ja elfelejtettem:ez az egész este volt.
1x én is borultam egy jónagyot az egyik "kerékpárúton" nem tom hogy saját hibám volt vagy nem az a lényeg hogy xerencsére nem lett semmi baj.
Úgy volt, hogy megyek az uncsimmal a "kerékpárúton", egy pillanatra nem figyelek oda, kormány fordul, nem tok mit csinálni, késõn vettem észre az egészet, váratlanul jött, aztán egy kis "esrehasás", csúszok vagy 5 métert, irány egy csaposkút, otthon fertõtlenít, aztán jönnek a sebek. Szerencsére semmi komolyabb nem lett.
A lényeg az, hogy egy kb. 30 cm átmérõjû, és vagy 15 cm mély lyukba mentem bele, amit én azelõtt soha nem láttam, de akkor megéreztem hogy ott van.
Csak annyit tudok mondani, hogy szerintem az ember a "kerékpárúton" épp olyan veszélyben van, mint az úton vagy bárhol.
Vigyázzon minden-ki magára
csáo


#20
turazo

turazo

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
En a hejetekben  orvendenek mert legalab van
Magyarorszagon bicigli ut ,es az utak jobb minosegben vannak mint pl. Romaniaban ,vagyis erdelyjben .
En azert nem sirankozok mert rosz az ut ,es nem lehet rajta bringazni ,mert aki szeret bringazni az akarhol bringazhat. :D