Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mobiltelefon, PDA, mobilkommunikáció

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4974 hozzászólás a témában

#121
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
jaja, de azért vettem defy-t, hogy ne kelljen tokba rakni, hogy túléljen pár hónapot :)

#122
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Azt mivel tudom kivédeni, hogy ha tekerek, és/vagy nagy melegben csörög a defy, és kiveszem a zsebembõl, akkor sok esetben vagy felveszi magát, vagy kinyomja a hívót? Sõt néha, fel is hívok embereket a bringásmez zsebébõl... Go Launcher és Go Locker fut rajta.

A telót "csupaszon" tok nélkül teszed a zsebedbe? mert akkor azt el tudom képzelni hogy az izzadság kicsit javítja a mez "vezetõképességét" és ahogy veszed ki a zsebbõl a ruhán keresztül úgy érzékeli mintha az ujjaddal használnád. Ha így van akkor egy tokkal tudod kivédeni :)

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#123
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
Azt mivel tudom kivédeni, hogy ha tekerek, és/vagy nagy melegben csörög a defy, és kiveszem a zsebembõl, akkor sok esetben vagy felveszi magát, vagy kinyomja a hívót? Sõt néha, fel is hívok embereket a bringásmez zsebébõl... Go Launcher és Go Locker fut rajta.

#124
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Van arra lehetõség, hogy egy -a memóriakártyán szereplõ mappát widget-ként kitegyek? Golauncher -t használok.

Total Commanderrel egy shortcut abba a mappába ami kell? és azt ki tudod tenni fõképernyõre.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#125
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Van arra lehetõség, hogy egy -a memóriakártyán szereplõ mappát widget-ként kitegyek? Golauncher -t használok.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#126
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás

De ezt az egybefûzést megpróbálom akkor. Ezt a futtatás parancssorba kell írni a célmappa megjelölésével?

Ööö, ezt most nem teljesen értem, de a lényeg kb. az igen. Abban a mappában fusson ez a parancs, ahol a vcf fájlok vannak.
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#127
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
A 3 telefonhoz azért van 3 acc, mert 3 különbözõ személyrõl van szó. Viszont van átfedés ugye a névjegyek között.

Ovi Suite-ban több névjegyet is ki tudsz jelölni, és mindet kiexportálja ;)
És egy copy *.vcf egybe.vcf paranccsal össze tudod fûzni. Na ezt egybe megeszi a gmail.


Az összes kijelölése megy, csak egyesével hozza létre ezeket a fájlokat. De ezt az egybefûzést megpróbálom akkor. Ezt a futtatás parancssorba kell írni a célmappa megjelölésével?

Ahh, jóság, köszönet mindkettõtöknek!!! :D

#128
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Ovi Suite-ban több névjegyet is ki tudsz jelölni, és mindet kiexportálja ;)
És egy copy *.vcf egybe.vcf paranccsal össze tudod fûzni. Na ezt egybe megeszi a gmail.
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#129
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

De még lenne kérdésem...
Az Ovi Suite a névjegyeket egyesével menti le az exportálás gombra kattintva, Vcard formátumban. A három telefonhoz 3 különbözõ gmail account tartozik, ide kéne ezeket feltöltenem, viszont a webes Google Címtár csak egyesével engedi importálni a névjegyeket, és jó lenne valahogy legalább az azonosokat (pl. munkahelyi névjegyek) egyben feltölteni mindháromba. Erre is van valami mód?

Minek három telefonhoz 3 gmail acc? Amúgy ha az egyikbe sikerült importálni a névjegyeket akkor onnan már tudod másolgatni exportálni meg bármi.

Szolgálati közlemény!
Mûködik az offline térkép a google maps új frissítésével! Kisebb-nagyobb hiányosságokkal de Magyarisztán is elérhetõ!

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#130
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
De még lenne kérdésem...
Az Ovi Suite a névjegyeket egyesével menti le az exportálás gombra kattintva, Vcard formátumban. A három telefonhoz 3 különbözõ gmail account tartozik, ide kéne ezeket feltöltenem, viszont a webes Google Címtár csak egyesével engedi importálni a névjegyeket, és jó lenne valahogy legalább az azonosokat (pl. munkahelyi névjegyek) egyben feltölteni mindháromba. Erre is van valami mód?

#131
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

A Nokia/OVI PC suite progival le kell menteni a névjegyzéket valami emberi(CSV vagy Vcard) formátumba. Utána a google fiókon belül lehet ezeket inportálni. amikor az új telefonodba beírod a google fiókodat akkor automatice szinkronizálja vele, és ha a telefonkönyv opcióinál bejelölöd hogy a gmail fiók címtára látszódjon akkor már meg is jelent a névjegyzéked.


Köszi!
Akartam akadékoskodni, h ilyen funkciója nincs a programnak, de aztán frissítettem, és lett :)

#132
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
A Nokia 5230 után annyira nem lesz kicsi a kijelzõje, csak nagyobb felbontású. :)
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#133
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Én most várom az SE Xperia ray telefonomat. Nemtom hány év Nokiázás után kicsit furcsa lesz. Igazából Defy-t vagy Defy plus-t akartam volna, de annyival drágábban adták volna (mellesleg nem is volt nekik raktáron :) ), hogy inkább kerestem egy másik normálisan kinézõ telefont.
Persze mindjárt megkapom, hogy igenis lehet venni itt meg ott Defy-t, de ez céges elõfizetésre megy, és nem nagyon lehet kavarni ;)
Ráadásul a SE Xperia telefonokra jön a 4.0-as Android frissítés is :)
Jó lesz ez nekem úgy érzem...

árérzékeny szegmensben a Ray az nagyon jó választás! Az egyik legjobb az SE ilyen jellegû telefonjai közül. Az még nekem is jó lenne :) Kicsit kicsi a kijelzõje a trendhez képest. de hát nem kell mindig a trend után menni.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#134
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Én most várom az SE Xperia ray telefonomat. Nemtom hány év Nokiázás után kicsit furcsa lesz. Igazából Defy-t vagy Defy plus-t akartam volna, de annyival drágábban adták volna (mellesleg nem is volt nekik raktáron :) ), hogy inkább kerestem egy másik normálisan kinézõ telefont.
Persze mindjárt megkapom, hogy igenis lehet venni itt meg ott Defy-t, de ez céges elõfizetésre megy, és nem nagyon lehet kavarni ;)
Ráadásul a SE Xperia telefonokra jön a 4.0-as Android frissítés is :)
Jó lesz ez nekem úgy érzem...
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#135
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Sziasztok,

néhány meggondolatlan készülékcsere után, mielõtt elkezdenék párezer névjegyet egyesével másolgatni, megkérdezném, hogy van-e olyan program, amivel szinkronizálható néhány Symbianos Nokia névjegyalbuma Androidos Sonyval, Samsunggal és Huaweivel? A Nokiák adatmásolója kihúzva, a többi telefonra azt mondják, hogy nem támogatott eszköz.

A Nokia/OVI PC suite progival le kell menteni a névjegyzéket valami emberi(CSV vagy Vcard) formátumba. Utána a google fiókon belül lehet ezeket inportálni. amikor az új telefonodba beírod a google fiókodat akkor automatice szinkronizálja vele, és ha a telefonkönyv opcióinál bejelölöd hogy a gmail fiók címtára látszódjon akkor már meg is jelent a névjegyzéked.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#136
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Sziasztok,

néhány meggondolatlan készülékcsere után, mielõtt elkezdenék párezer névjegyet egyesével másolgatni, megkérdezném, hogy van-e olyan program, amivel szinkronizálható néhány Symbianos Nokia névjegyalbuma Androidos Sonyval, Samsunggal és Huaweivel? A Nokiák adatmásolója kihúzva, a többi telefonra azt mondják, hogy nem támogatott eszköz.

#137
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás
Winfónokhoz egy kis újdonság. Most kaptuk az infót, hogy a Lumia 610-esre nem elérhetõ a Skype. Sok volt rá a panasz, gyenge a hardver és ezért inkább nem engedik rá. ez csak azért fura, mert a Májrofosnak elég konkrét hardverkövetelménye van, egy bizonyos szint alatt nem engedik az oprendszert a telefonra. Ehhez képest egy elég sokak által használt programot nem képes futtatni. Ellenben androidon a csocsós Vodás telefonok vagy egy Galaxy Mini is vígan elboldogul vele. Ezt csak úgy a készülék/oprendszer optimalizálás miatt vetettem fel.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#138
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

8910 nagyon szép és ritka. Jó lenne egy darab emlékbe :)

Ja! Durva, hogy a 8910-es még most is cirka 25.000 Ft.
Nokia 6800-m is volt.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#139
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Juj ezért mit nem adnék. :)
Vagy EZ de zsír!

6310-et mai napig rengetegen használnak, még most is vesznek hozzá aksit! Atomvillanást túlél, és normál használat mellett egy jó aksival akár 9 napot is elmegy.
8910 nagyon szép és ritka. Jó lenne egy darab emlékbe :)
A 7110 elég kúl de nagyon hitvány minõségû. Gyakorlatilag a scroll gomb 1 évet bír benne és a flip érintkezõje is elég hektikusan mûködik.
Van egy ilyenem a "gyûjteményemben": My New Phone :) | Flickr - Photo Sharing! Meg van egy T29 is .
De egy jó állapotú mûködõ Siemens ME45-re esetleg elcserélném :D

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#140
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Juj ezért mit nem adnék. :)
Vagy EZ de zsír!

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager