Viszont van egy gondom itthon a Wifi úgy van kódolva hogy csak megadott IP címmel lehet rá csatlakozni viszont ez a teló változtatja a MAC cimét.
Ez nem alap az Androidban, legfeljebb valami paranoid kibővítés lehet, okostelefonon elvileg a MAC fix. Ha ezt nem sikerül megtalálni/kiiktatni, akkor nem tudod kikerülni, ki kell kapcsolni a MAC filtert a routeren.
Hollandiában nemrég derült ki hogy egy csomó üzletlánc a MAC szám alapján adatbázist épít a vevőkről, de olyan szinten hogy ha, mint gyakorlatilag mindenki, sose kapcsolod ki a WiFi-t, vagy épp a környéken bekapcsolod mert ott a KFC akkor is regisztrálnak ha semmi közöd az üzlethez és sose voltál bent. Elvileg hogy megnézzék ki jön be, ki megy el az üzlet elött (pl. mekkora sikere van a kirakatnak), ha már bemész akkor hol és meddig tartozkodól az üzleten belül. Ezt összekötik azzal hogy mit vettél, de olyanban is gondolkodnak hogy személyre szabott reklámot fecskendeznek be a weboldalakra amit megnézel, vagy eladják ezeket az adatokat pl. a Googlenek, aki a ugyanezt csinálja a Doubleclick-kel (na meg mennek az adataid mindenféle tovább(el)adásra).
Ez ellen csináltak egy MAC szám generátor programot ami egyfolytában új MAC számokat termel: Pry-Fi. Ezt nézd meg hátha telepítve van. Kapásból rákeresve találtam olyat is ami gombnyomásra műkődik, pl. Mac Address Ghost a Play Store-ban, de biztos van még több ilyen, nézd át mi van telepítve.
A védelmet nem szeretném változtatni.
A MAC filter nem védelem, csak hamis biztonságérzetet nyújt. Akit kint tudsz tartani a MAC filterrel az úgyse tud többet kezdeni egy WPA2-vel titkosított hálózat ellen. Viszont aki ért hozzá az ellen semmit se ér, tui. a MAC számot triviális lehalgatni és lemásolni, minden kapcsolatnál a telód kódolatlanul hírdeti, tehát szabadon lehet fogni. Ezután Linuxon ilyen egyszerű lemásolni: "ifconfig wlan0 hw ether 01:23:45:67:89:AB".
Még egy ilyen téveszme: az SSID elrejtése szintén semmit se segít mert a telód/routered ugyanúgy kódolatlanul hírdeti amikor kapcsolatot keres, aztán rendszeres intervallumokban a kapcsolat megtartása miatt. Hozzáértőnek másodperceken belül megvan, nem hozzáértő meg ha látja akkor sem tud vele mit kezdeni.
Azt is jó tudni hogy amikor a WiFi be van kapcsolva a telódon, az összes megjegyzett SSID-t (tehát azokat a hálózatokat amire valaha sikeresen rákapcsolódtál és nem törölted, kódolatlanokkal együtt) sorban végighírdeti amíg nem válaszol az egyik amire rá tud kapcsolódni. Tehát ha valahol bekapcsolod vagy bekapcsolva hagyod a WiFi-t akkor egy lehallgató megkapja az egész SSID listádat, többek között kinosan rejtegetett "titkos" SSID hálozatneveket is..
<off>
Ezeket az adatokat is szépen összeszedik és megy a központi adatbázisokba. Eddig a Google-t büntették meg érte, de gondolhatod hogy milyen más szervezetek titokban le nem szarják a magánszférával kapcsolatos törvényeket. Amcsiknál minden privát cég tagadja hogy közreműködnek állami szervekkel, de a vicc az hogy a törvény kötelezi őket hogy hazudjanak, és a sajtó felé kiszivárogtatott papirokból már tudjuk hogy az összes nagy cég benne van a buliban (konkrétan Google, Yahoo, Microsoft, Skype, Hotmail).
Az is kiderült hogy amivel eddig hadonásztak ("csak a meta-adatokat tároljuk, nem a kommunikáció tartalmát magát, és az nem sérti a magánszférát") nem igaz, a meta adatokból egyrészt vissza lehet személyre vezetni, másrészt többet mond el rólad hogy kivel, mikor, hol voltál kapcsolatban mint hogy mit mondtál.
Konkrétan: ha bekapcsolva hagyod az okostelefonodon a WiFi-t, akkor abból kell kiiindulnod hogy bármikor elő tudják venni hogy kire szavazol, milyen betegségeid vannak, vallásos vagy e, mik a nézeteid, szexuális orientációd, kik a barátaid, kollegáid, szeretőid stb. stb. Ez nem vicc, ha követted az elmúlt év fejleményeit. Az is múlt héten derült pl. ki hogy 5 országon belül minden telefonbeszélgetést rögzítenek és 30 napra visszamenőleg vissza tudják hallgatni, ez idén bővül egy hatodikkal, és Moore törvénye szerint tíz éven belül időhatár nélkül minden a végtelenségig lesz rögzítve.
<on>
gépen nyomsz egy start -> cmd -> ipconfig parancsot, kiírod a hálózatod adatait (IP address, Gateway, Netmask), majd a telón a wifi beállításokon belül a menüben van további "haladó beállítások" menü, vagy valami ilyesmi lehet magyarul.
ott bekattintod a "statikus ip használata" boxot és a parancssorból kiiratott értékekekt megadod a telefonban.
elvileg ennyi lenne.
Ha azt javasolod hogy másolja le a PC IP számát és azt fixálja a telefonban akkor nem fog működni mert a kapcsolat a második rétegen jön létre (első réteg: fizikai (WiFi), második: MAC, harmadik: IP), tehát a teló sose ér oda, az eltérő MAC szám miatt rögtön kifilterezi a router, ami legkésőbb az első ARP beszélgetés során kiderül (amivel normális esetben minden kapcsolat létrejön).