Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szállásk

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13 hozzászólás a témában

#1
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Ezt gondoltam.

#2
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
No hozzá kell tennem,hogy ez nem szobaár,fanem buksi után kell fizetni---

#3
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Hüazannya! Ezt még én is megengedem magamnak, ha rágyúrok.

#4
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Hááát,akkor az sztem nem ugyanaz volt.Itt kb 1500 ft és 3500 ft között vannak a szállások átszámolva az árakat,még a legdrágább helyeken is,mint pl. Svájc.

#5
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Nálunk is lehetett valami ilyesmi katalógus kapni a fõiskolán ,de olyan árak voltak benne, hogy: 7000 forint meg 1500 alatt nem is. Ez annyira nem ifjúsági, vagy csak a burzsoá ifjúság pénzére utaznak.

#6
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
na.Amúgy van magyar Hostel szállás erdõben bõven!Csak meg kell nézni,hol.1077 Almássy tér 6 a cím,ott lehet  évre érvényes kártyát is venni asszem.
343-51-67 a telszám,és van egy nemzetközi oldal,ahol van országonkénti szállásbontás,az valami ilyesmi;yhia vagy iyhn.com v.net v.org az a lényeg,hogy a youth hostel international association v.network rövidítésekbõl épülhet fel ;DSok sikert!
Magyar oldal;www.youthhostels.hu

#7
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nem szopatlak. Trayas volt a hely neve, közel Cannes-hoz. Voltam Monacoban, St Tropez-ban, meg egyéb ilyen kaki helyeken.  8)

#8
Toney

Toney

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
hali,

Valaki nem tudna egy cimet adni ahonnan letoltheto ez a Youth Hosteles katalogus, vagy egy boltot ahol lehet ilyet szerezni?

Fontos lenne, elore is kosz!

#9
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Na neszopassá!

#10
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Én is voltam ilyen Yout Hostels-es kék háromszöges témában, a francia riviérán. Jó volt...

Feltöltött kép

#11
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Ezen kívül tud valaki valamilyen olcsó szállást a Mátrában vagy valahol máshol az Északi khg-ben, a Bükk és a Zemlén kivételével?

#12
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Ez is biztos nagy királyság, de én inkább természetjáró szálláshelyekre gondoltam. Ettõl függetlenül ne tartsátok magatokban a hasonló információkat sem!

#13
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Hi!
Én inkább egy nemzetközi szállásláncot szeretnék népszerûsíteni,ami jelen van Mo-n is;(mint pl.Api gimi nyáron)a Youth Hostel lánc.Egy kék háromszög a jelük.Igazolvánnyal lehet náluk megszállni,amit egy évre lehet kiváltani.Naggyon óccsó,és ahhoz képest nagyon jó,fõként az,hogy nagy a választék a szállásokból,és van minden féle,a csendes,alig látogatott erdei kastélytõl kezdve a bulizós,tömegdiák-szállásig.Persze ezek felszereltsége mindnek más és más,szállásonként változik,de mi még nem szívtuk meg.A kerékpárosokat szeretik,sok helyen lehet bringát kölcsönözni,és bicótároló szinte mindenhol van.Kaphat könyv is ,ami országonként bontja az állandó,azaz nem szezonális szállásokat==>ugyanis szezonális is van dögivel.Az ár kb 2-3 ezer Ft /fõ/éj,még pl.Svájcban is! amiben benne van a reggeli,ált svédasztalos.Remélem sok embernek jött meg a kedve a hálózathoz,fõként,hogy már Linzig megy a kerékpárút a Duna mellett :)
KALA

#14
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Arra gondoltam, (meg erre is) hogy sokan szoktak elmenni biciklizni a hegyekbe és akkor lehet, hogy este valahova le akar... Na akkor innentõl megpróbálom normálisan: írogassunk ide szállásokkal kapcsolatos tapasztalatokat, címeket, telefonszámokat. Aki úgy gondolja, hogy ez reklám annak azt tudnám mondani : hogyhátszerintem meg nem, mertmivelhogy a boltok neveit is megszoktuk említeni oszt mégsem tiltakozik senki.

Én most, a napokban voltam az Ágasvári túristaházban amirõl a következõket érdemes tudni: száraz idõben kocsival is megközelíthetõ Mátraszentlászlóról, a bolt mellõl indul az út ami egy erdészeti út, aki nem sajnálja a kocsiját szerintem simán el tud menni odáig egy mezei személykocsival is. Ha fel van ázva a Mátra úgy már kicsit gázosabb. Ha bicajjal akartok menni, ne Gyöngyösrõl indúljatok, érdemesebb Pásztóig vonatozni, onnan Mátrakeresztesig lehet menni aszfalton (vagy könnyû terepen) Mátrakeresztesig, onnan nagyrészt lehet tekerni, utánna fél óra tolás és ott is vagytok. A szállás 2X2 ágyas szobákban van, a hideg-meleg víz inkább csak tisztálkodási lehetõséget  jelent. Fent van lehetõség meleg étel rendelésére bár az elég drága, viszont tényleg jó. Áram este felé van generátorról, arra elég, hogy telefont, kamerát feltöltsétek. Aki arra vágyik, hogy az reggel amint felpattan a bicajra rögtön kezdhesse a túrát (DH-t, mivel eléggé fent van a ház) annak tökéletes. A Mátrában egyébként sokkal könnyebb elhagyott helyeket, olyan ösvényeket  ahol az utat keresztbe fák borítják, régi vasutat hidakkal, gázlókkal találni. A szállás 900 Ft/fõ/éj de itt legalább tényleg a természetben van az ember és az egyetlen zaj a kerekek alatt recsegõ ágak hangja. Ez lehet, hogy hûjén hangzik, de így van és sokkal élvezetesebb ilyen helyeken lejtõzni mint a kitaposott sétautakon.