Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pizzás topik v1

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
43 hozzászólás a témában

#21
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
persze vitaminok... tudod mit csinálnak a vitaminok 60 C-fok felett?? elbomlanak...

#22
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Pedig a pizza nagyon egészséges. Tele van szénhidráttal, növényi rostokkal, vitaminokkal, fehérjével. A gulyás viszont... Fogalmazzunk úgy, hogy magyaros. (pedig a gulyás az egyik kedvencem!!!)

#23
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Pizza, pizza!
Mindég csak a NYUGAT majmolása, egy jókis csirkepaprikás, esetleg gulyásleves ezek már nem trendik mi, vagycsak nem fér bele az egészséges életmódba??
Nekem vannak igazi OLASZ rokonaim akik évek óta pizzeriát akarnak nyitni magyarországon és olyan pizzát csinálnak, hogycsakna, de ingyért biztos nem mondom el a tészta receptet.

Egyébként szerintem nem sajátcélra kell a srácnak, hanem ebböl akar meggazdagodni, mindenki kérjan pénzt a receptekért és védesse le azokat.


#24
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Pizza?
;D ;D ;D

Valki mondja el, hogy a Cook hajtókarokat hogy csinálják. Mi legyen az alapanyag? Milyen sütõ kell hozzá? Hány fokon süssem? Nyújtsam, kovácsoljam? Ha kész vagyok hogy tálaljam?  ;D ;D ;D Nagyon hálás lennék a receptért...

Pizza Rulz ;D ;D ;D

#25
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Orul is a fejem.... NEmsokara ki is probalom, amint lesz idom.
Koszonom mindenkinek.
/ Azert meg johet par... ;D/


#26
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D ;D ;D látom már sikerült bezsebelned Vole pár receptet... ;D ;D ;D

FÓRUM RULEZ 8)

#27
cheesy

cheesy

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Hi,
Pizza én módra.
1 élesztõ 1 dl tejben futtatva. Kb fél zacskó liszt (komoly embernem méricskél), 1 dl oliva olaj. Összakeverem. Ha nem áll össze, teszek bele tejet, ha túl híg, akkor lisztet. Só 1-2 kávéskanállal (sósan szeretem), cukor 1 csipettel, oragánóval is beszórom, véglegesre gyúrom. Ha nem vagyok éhes, akkor 1 ó kelesztés meleg helyen, ha éhes vagyok 10 perc.

Kinyujtom nyomkodva oliva olajjal kikent tepsibe. Egyszerû sûrített paradicsompurét kenek rá vastagon, megint só és oregánó. Erre jön valami felvágottféle izlés szerint. Bevallom a síma parizer nagyon jó erre. Tetejére mozzarella sajt, ha van, ha nincs, akkor trappista. Süsd és edd.
Sütés kb 200 fokon kb 15 perc. Ha éhes vagy 10 is elég néha!!!!!

#28
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Bazze'... PIZZA RULEZ (a'la Bnorbi)!  ;D

#29
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
A Pizza Hutos szósz engem is nagyon érdekelne, mert nagy kedvencem !

#30
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Vole: nem, nem dolgozom etteremben, csak olyan mukedvelo vagyok, mint Te ;) gyakorlat teszi a mestert!

#31
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Az esetleg engem is erdekelne, de nekem van jo szoszom, csak kiprobalnam azt is.


#32
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
es ha mar van egy ilyen remekbe szabott pizzarecept...
nekem az a spec szosz kellene amit a pizza hut-ban keszitenek.. nyilvan van valahol rola irasos dokumentacio mert allitolag titkos. [ johogy. baromi fincsi ]
en nem talaltam :I
valaki?

#33
Darton

Darton

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Azért ez a Fórum a legjobb a világon, mert BÁRMILYEN kérdésre választ kapsz !  Feltöltött kép

#34
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Jo is lenne...

Milan: koszi, ezt is kiprobalom. Te szoktal sutni gyakran?? Vagy esetleg valahol kajaldaban dolgozol??


#35
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Igazabol azert kell nagyon jo teszta, mert nem tudom kemenceben sutni, csak sutoben, es az eleve nem lesz olyan jo, ezert ha nagyon jo a teszta alap, akkor meg lehet jo a sultteszta.


Nahát, pedig azt hittem, hogy minden valamire való magyar háztartás alaptartozéka egy kemence!  ;) ;D

#36
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
egyszerubb teszta: 1kg liszet, tejjel es olajjal, valamint 50g felfuttatott elesztovel es egy csipet soval osszedolgozni, majd 1-2 oraig keleszteni. ebbol 8db szabvanypizza (atmero=23cm) jon ki, ha ugyes vagy. a mesterek azt mondjak, hogy a pizzatesztat TILOS nyujtofaval nyujtani, mert a legbuborekok kipukkadnak benne. ennek ellenere en mindig (:D) igy csinalom es meg senki sem panaszkodott  ;D ;D ;D

az igazi pizzat egyebkent 500 fokon pontosan 1 percig sutik. ez otthon nem fog sikerulni, de a sutot mindenkeppen erdemes elomelegiteni es max-ra allitani, kulonben kiszarad a teszta.

#37
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ugyan mar... magamnak csinalom. Csak egyszeruen olyan rosszul sikerult a multkor, hogy kell egy uj recept. Ez az olasz jonak tunik, majd kiprobalom, aztan meglatjuk. Igazabol azert kell nagyon jo teszta, mert nem tudom kemenceben sutni, csak sutoben, es az eleve nem lesz olyan jo, ezert ha nagyon jo a teszta alap, akkor meg lehet jo a sultteszta.

Ha jol sikerul elmeselem milyen lett...  ;DKoszonom mindenkinek, es megigerem, hogy amint talalok valami jot, egybol megy a kukaba a topic.

De gondoljatok magatokra is. Veletlenul otthagyod a kepernyon a receptet, es veletlenul arra jar az asszony, es meg a vegen megcsinalja, akkor eszel egy finom pizzat... nektek is jo, ha ugyesek vagytok...
Megegyszer kosz. hamarosan kiderul milyen a recept, azert varok meg tobbet, hatha..
:-* ;D ;D

#38
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ez egyre durvább lesz...  :P ;D ;D ;D pizza topic 1.0 rulez!

Jöhet a "kinek mi a kedvenc sütije?" c. is? (nekem a Lensié... :-* :-* :-*)

#39
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Vole:Csak neked, csak most(nem DonPepe, hanem sokkal jobb :P):
http://kep.tar.hu/la.../pic1370345.jpg



 Lama





#40
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nomost... gondoljunk csak bele... Adott egy férfi, aki olyasmit lenne hajlandó megtenni, amire normál körülmények között soha nem lenne képes. Mi lehet a háttérben? KI lehet a háttérben...? hmmm...  ;) Na ki vele! Tudni akarjuk a csaj nevét! Ja, és dobj is egy képet róla a linkelõbe! ;) ;D ;D