Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Grimeca

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
46 hozzászólás a témában

#41
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

igy jártál!


Köszönjük a tartalmas, értelmes, építõ jellegû hozzászólást. Igazán jól esik ilyen írásokat olvasni. >:( >:( >:(

#42
Fater

Fater

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Halló!
Az egyik haverom is kétdugattyús Grimeca-t vett(régi fehér), neki is fennáll ez a probléma :'(, nem lehet egyszerûen megcsinálni...
Ellenben próbáltam valaki másnál az újabbikat (kicsit hasonlít a rgebbi Hope-okra) - azzal nem volt gond.
A te fékeden a fékkar munkahengere merõlegesen áll a kormányra? Mert ilyesmi féket néztem magmnak is...

#43
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
avid mechanikus.. :o

lassan tanul  az ember

#44
tomzsi

tomzsi

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
igy jártál!

#45
zz

zz

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Hi! Nekem egy Giant gépem van gyárilag Giant MPH2 hidraulikus tárcsafékkel szerelve. Ez igazából egy Grimeca gyártmány, csak Giant néven fut. Eddig szinte csak száraz idõben használtam, és semmi próblémám nem volt vele. A hétvégi Mecsek Maraton volt az elsõ komolyabb megpróbáltatás a gépemnek durva idõben (A Megmozdulás topicban olvashattok róla...) Hát a cucc (mármint a tárcsafék) teljesen megadta magát, sehogy nem tudtam némi fékerõt visszavarázsolni bele menet közben. Most teljes olaj és tõmítõcserén esik át. Nem tudom, akinek még ilyen típusú rendszere van, átesette-e már ezen a dolgon, vagy csak ez egy szerencsétlen napja volt-e a rendszeremnek? Ha csak pozitív tapasztalatoktok van ezzel a MPH/Grimeca fékkel, lécci azt is írjátok meg! thx!

#46
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
tárcsafékes topik:
http://www.bikemagaz...48157&start=300

szerintem nyálazd át... lehet ott a megoldás, vagy onnan valaki tud segíteni :)

#47
WarTecH

WarTecH

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Hi mindenki.

Voltam olyan marha és vettem egy olalyjos grimeca féket.Ez a két hengeres jobbik változata.Hátsó fékrõl van szó.Van egy olyjan bibilyje hogy ha szétnyomom a hengereket , feltöltöm,és pont középre belövöm a tárcsát,pár fékezés után:

1.elkezd folyjamatosn fogni és elég rendesen lassít.

2.a nyomáspnt annyira bent van hogy markolatnál is tovább kéne húzni,marha hosszú úton.

3.de mindezek ellenére fog rendesen.

Ha van V,ki aki ért hozzá kérem segítsen.Ez már a negyedik fajta Grimeca fékem és már kezd elegem lenni a hidraulikából.(lehet hogy madzagos féket kéne vennem...)Elõre is köszz.

See Ya!