Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Fekete Kutya a Hármashatárhegy tetején

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11 hozzászólás a témában

#1
Yoshida

Yoshida

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Hah, két kutyás eset is történt velem nemrég :) (nem HHH-s)
Egyébként mostanában hanyagolom a HHH-t, felfedeztem a fogast, és a János hegyet :))))
Na. Egyik kutya: Utcánkban. Néha kiengedik, és persze amikor arra tekerek elkezd csaholni a lábam mellett, és ugat. Ekkor lassítok, és rúgok egyet-kettõt. De a múltkor elõbb vettem észre hogy elõttem áll, és elkezdtem felé menni, sprintelve. :)
Kb 3 métert futott menekülve, majd kitért, és elkezdett utánam futni, és ugatni. De újabb 1 sec múlva megállt. Azóta ha arra megyek, már rám se néz. Már megvan a rangsor.

Másik kutya: mentem haza (gyalog) és a járdán feküdt a kutya. Kb 20 centire mentem el mellette, és amikor odaértem, felugrott, és odakapott a combom hátulja felé. Hát éreztem az orrát, de nem harapott, a pofája csukva maradt. Én meg reflexbõl pofán csaptam, erre elkezdett ugatni. Aztán hátrált. Én meg óvatosan el...

Eszembe jutott mégegy: Haverral megyünk bringával (sötétben), befordulunk egy utcába és egyszercsak elénkugrott egy bernáthegyi. ( :) ) Leszálltunk a bringáról, és pajzsként használtuk, majd a haverom gondolt egyet (100kiló) és ráordított a kutyára. Erre a kutya nyüszítve visszahátrált, és mi meg gyorsan eltûztünk... :)

#2
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Igazad van, ha nem kóbor kutya akkor a gazdi a hibás. Ha egy ilyen kutya megkerget, akkor nekünk is szivünk joga megkergetni a gazdáját, esetleg bokán harapni. Ilyenkor a leg6ásosabb oda kiálltani a gazdinak hogy ha nem fogod meg a kutyádat szafaládét csinálsz belõle, ebbõl  általában a nõk értenek, a legények persze egybõl hõbörögnek ,erre jön a fenyegetõ testtartásban elkövetetett felémenetel. Általában 6ásos is.

#3
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Halihó!

Köszike a sok tanácsot. Idén már nem nagyon megyek (egyedül) a hármas-ra igy hát nem is félek annyira. Remélem jövõre azért változik valamit a helyzet. Esetleg megkötik az ebet, ne adj isten elpusztul...

Mint mondottam nem az eb-re haragszom (persze az adott pillanatban igen + 200 pulzus), hanem a gazdájára mert VAN NEKI!

Remélem senkit sem fog kutya vagy egyéb más Állat kergetni, jó téli alapozást és sok pihenést mindenkinek.

#4
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Elég gázos egy ilyen bringás elleni kutyatámadás. Nálunk a városban egy bringás nõt hasonló körülmények között megkergetett egy kutya, de mivel az nem ment elég gyorsan ezért beleharapott a nõ bokájába aztán elszelelt. Na most az orvosnál nem sok jóval bíztatták a nõt, mert ha megkapja a veszettség elleni szérumot és nem volt veszett az eb, akkor a nõ elpatkol, viszont akkor is meghal ha veszett volt a kutya és nem kap oltást. Szóval nagy segítõkészséggel elmondták a nõnek hogy jobb ha megkeresi a kutyát valahogy, mert akkor ásó-kapa.
Végül is meg lett az eb sintér segítséggel, és kiderült hogy nem volt veszett.
Bocs ha ezzel megnyugtattalak csava!

#5
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
hali...

no igen... valahogy Én sem hittem ebben elõször...
aztán egyszer elkezdett veszettül kergetnki egy kis palotapincsiszerû dög...
mondom, hááátha nem sikerül, legfeljebb a jó öreg "kutyát a holdra" technikával elsimítom a dolgot...
ÉS BEJÖTT!!!

aztán kicsit félszegen egy nagyobb kutyával is kitróbáltam...

azért hál'istennek nincs olyan sûrûn kutyákkal dolgom... ;D
a mûláb is jól szuperál... ;D
nem-nem!
vicc nélkül: az is bejött...

na, szal nem félni!
Csõváz és hátszél!
Joghurt legyen Veletek.... Paraferee voltam...

#6
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
Hello

Már én is hallottam másoktól, hogy mûködik de nem biztos, hogy abban a helyzetben elõször ez jutna eszembe. Meg az sem mindegy, hogy milyen fajta kutyának kell a szemébe néznem. Saját kutyám szemébe még igen egy másikba?!

Zöldfülü

#7
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Skaccok!

Egy tuti tipp:

ha a kutya ugatva rátok "támad", azonnal álljatok meg. NE ROHANJATOK EL, MER TEZZEL IS ERÕSÍTITEK BENNE A FELSÕBBSÉGI ÉRZÉST!

Ez komoly!
Én már többször is jártam úgy, hogy egy veszett dög leakart idõ elõtt szállítani a nyeregbõl, de Én megálltam, egyet-kettõt még léptem is felé, a szemébe néztem folyamatosan, erre Õ meghunyászkodva lassan elment még egy-két vakkantással vissza-vissza köszöngetve...

ennyi... meg egy bambi...

Csõváz és hátszél...
Paraferee voltam...

#8
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Halihó!

Köszi a tippet. A kutya egyébként valóban mászkál le és fel. Pl. a 25-26-i magyar bajnokságon is ott volt. Gondoltam sokan vagyunk és megpróbálkoztam a tetõn lévõ kútból vizet facsarni. Hát nem megint elkezdett felém futni és ugatni. Mikor már éreztem a lehelletét a lábamon, usgyi le a hegyrõl majd megint fel. A legjobban az zavar, hogy ha felfelé menet neszt hallok azonnal várom a támadását, holott csak a verebek zajonganak (remélem) a bokorban. Lehet, hogy kezdek paranoiássá válni :) -Nem kis darab ebrõl van szó-Pedig eddig ez a kedvenc helyem, már a kilátásért megéri feltekerni, a Kolosy tértõl, és edzésnek sem utolsó. Pilótacentrum után le a parkolóba (Fenyõgyöngye) majd újra fel. Köszi a tippeket, de én inkább meghátrálok, minthogy felébresszem az alvó kutyát :) Lehet, hogy hivatalos szerv segitségét kéne kérni aki elbeszélgetne a kutya gazdájával. Mint mondottam nem csak engem támadott meg, a versenyen több bicóssal is megesett már az eset.

#9
Yoshida

Yoshida

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Most jut eszembe, hogy láttam már a buszvégeállomásnál is a kutyát, tehát mászkál, föl le. Akkor lehetett a tetején is.

#10
Yoshida

Yoshida

    vendég

  • fórumtag
  • 150 hozzászólás
Ez a kutyus nem a tetején, hanem a barlang elõtt, nem?
Mert akkor én is találkoztam vele. Már vagy 3-4 szer. Ebbõl kétszer 22:00 után :)
El lehet menni mellette, én egyek kettõt rúgok felé, ekkor vissza húzódik egy kicsit, majd 5 métert követ, és feladja.
Egyébként elõször próbáld meg azt csinálni, hogy tök sprintben majdnem nekimész, akkor elkezd hátrálni, és utána meg sprint tovább, és mire észbekap, te már lefele ereszkedsz, mondjuk a másik oldalon :)

#11
Gege

Gege

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Gázspray. Vigyázz, ne széllel szemben! ;D

#12
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Sziasztok!

Rendszeresen járok a Hármashatárhegy tetejére edzés apropójából, de az utóbbi hetekben már nem merek felmenni a gyönyörû kilátást nyújtó csúcsra ugyanis egy nagy fekete kutya, amint meglát nekiiramodik és ugatva fut felém. Jobb hiján felhúzom a Shimano nyúlcipõt és le a hegyrõl. Ez most már kezd rendszeressé válni és kezd elegem lenni belõle. Közel van a lakhelyemhez, sok más bringással is lehet találkozni, jól lehet edzeni egyszóval szuper a hely, de most már kezd kellemetlenné válni a dolog. A kérdésem az lenne, hogy ti hasonló helyzetben mit csináltok illetve nektek is meggyûlt-e már a bajotok a fent emlitett ebbel. Pletykák szerint van gazdája, de nem nagyon érdekli az állapot. Már beszéltem emberekkel akik csavarhúzóval támadtak az ebre viszonozva támadását, de én azért valami emberibb megoldást keresnék. Inkább a gazdáját kéne felelõsségre vonni. Elõre is köszönöm a segitséget.