Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Erdélyi tapasztalatok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19 hozzászólás a témában

#1
CihaZoli

CihaZoli

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
OK! Azért, ha belenézel, "lophatsz" ötleteket.

#2
ooooobi

ooooobi

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Igenám, csak én a félsziget fesztiválta tekernék, és nem esik egybe a kettõ.

#3
CihaZoli

CihaZoli

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Alternatíva: Bring

#4
ooooobi

ooooobi

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Sziasztok, tervezek egy túrát Debrecenbõl Marosvásárhelyre, esetleg ha van valakinek tapasztalata romániai bringázástól akkor leírhatná. Illetve milyen véleményetek van az útitervrõl:

1.verzio

2.verzio

Elég erre az útra országúti bicaj, vagy monti kell slick gumival mindenképp.

Ja még valami, milyen térképet ajánlotok amin az alsóbbrendû utak is rajta vannak, vagy Romániában tényleg csak ennyi út van mint amit a google maps mutat, szivesebben kerülném el a fõutakat.

#5
Dr.Stein

Dr.Stein

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Eddig még csak gyalogtúrázni voltam Erdélyben, de imádom. És a Székelyföldön az emberek is tündériek, szóval érdemes vegyülni.
Jövõre viszont tervezgetünk egy kis bicajozást a Hargitán. Fõleg, mivel ott szinte olcsóbb házat bérelni, mint itthon sátrazni és a vadkemping sem gázos. Ámde! Síelõktõl különféle horrortörpéneteket hallottam az orvosi ellátásról. (Morfium injekció, dácia ajtó rácsapása törött lábra, stb.) Errõl van valakinek tapasztalata?  ???

#6
vendég__*

vendég__*
  • vendég
::)Rengeteg szép hely található még ezeken kívül. A tapasztalataink nekünk is +-ak. Gyuláról járunk bringázni. Tudunk szállást biztosítani ingyen a túrázóknak, indulás elõtt Gyulán. Rengeteg szuper helyet tudunk Erdélyben 2-3 napos és 5-napon felüli utakra. Az igazi bringások nem hagyják ki Erdélyt! Legközelebbi túra:szeptemberben. Üdv. Világjáró

#7
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
mongoose,
ha jól sejtem, akkor az az útvonal fõút. (Exx)
ha igen, akkor az útburkolat minõsége nagyon jó, de nagy a forgalom! sok kamionra kell számítani és azt el lehet felejteni, hogy egymás mellett megy több biciklis, szigorúan csak libasorban :( szerintem érdemes kisebb mellékutakon menni, azok is gyakran jók és kicsi a forgalmuk. kisebb szakaszokon érhetnek meglepetések, hogy egyszer csak eltûnik az aszfalt és földút jön, de azért ez nem jellemzõ. mi ezt tapasztaltuk Romániában.


#8
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
sziasztok,
nos, épen és fáradtan hazaértünk elsõ erdélyi túránkról ! gyönyörû volt, összesen 1000km (200km hegyen), most nem írok beszámolót, talán majd lesz egy weblap róla hamarosan, de azért azt mindenképpen elmondom, hogy az ne riasszon vissza senkit se az elindulástól, hogy ilyen-olyan rémtörténeteket hall ! ebbõl mi semmit se tapasztaltunk. a barna nemzetiséggel és a városokban a tolvajokkal nem árt vigyázni, de a hegyi vidékeken teljesen biztonságban éreztük magunkat és lopástól sem igen kellett tartani. nagyon kedvesek és segítõkészek a hegyi emberek !

BRUCE,
a mi hegyi útvonalunkat csak ajánlani tudom, mert nagyon szépre sikeredett, bár azt mondták, van ennél még sokkal szebb is (Székelyföld). sok benne a kavicsos, vízmosásos erdészeti út, nem árt egy jó erõs (telós) MTB oda. egyébként az útvonal sokszor a helyiek tanácsai alapján állt össze. szóval ez nagyjából így nézett ki:
Torda, Tordai-hasadék háta, Buru falu, fel a Jára völgyén, Járavize falunál át a hegygerincen, a Hideg-Szamos völgyén le, 2 víztározó mellett el, fel a Bélesi tóhoz, el Poiana Horea faluig, onnan fel Padisra (1300m)  :P, 25km gurulás le a hegyrõl  8), Beius.
elõtte és utána síkvidéki aszfalt utakon mentünk, láttunk egy csomó várost. ha több idõnk lett volna, több idõt töltünk a hegyekben, de ugye a munkaidõ kötelez  :(


#9
Mongoose

Mongoose

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hali!

Arra lennék kiváncsi, hogy ki járt már Csíkszereda felé, esetleg ott, mivel július végén mennénk. A Nagyvárad-Kolozsvár-Marosvásárhely út nagyon érdekel, hogy milyen az út minõsége, forgalma, szintemelkedése, stb. esetleg valaki megy arrafelé július végén? Ha valakit érdekel a túra, nézzen be a Tour de Chix topicba!

THanX

Mongoose

#10
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Ismét kössz GerMan. Esetleg nincs valami útvonal javaslatod?

#11
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali,
ezer bocs és medve talp!
Sajna idáig sem sikerült utol érnem az illetõt, mint kiderült épp raftingolni és kerózni van oda át, szlovák szomszédainknál...
:P
Így még egyszer kismedve!
De szerncsére, ahogy látom akadt olyan aki tudott valamilyen infóval szolgálni...

Jó túrázást és idõt Nektek!
Csõváz és hátszél!
Joghurt legyen veletek, Paraferee voltam...

#12
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
Bruce (és mindenki),
pénteken indulunk, majd ha visszaérkeztünk, írok egy kis beszámolót. addig is itt van a következõ info nagyZe-tõl, mivel kérted, hogy tájékoztassalak.


A mi erdélyi túráink rendszerint csak pár emberrel történtek (3-4 összeszokott fõ), de voltam már kétszer egyedül is. A kísérõautót minden esetben mellõztük, fölösleges luxusnak tartjuk és õszintén bevallva engem zavar is. A legtöbb alkalommal vadkempingeztünk, csk nagy ritkán fordult elõ, hogy valahol fizettünk a szállásért (azt a pénzt mindig volt mire elkölteni :-)  
A vedkempingezésnél mindig érdemes a településtõl távolabb sátorozni és letérni valamelyik mellékútra - és annak is a mellékútjára, hogy lehetõleg minél kevesebb ember tudja, hogy sátoroztok, mert még hajlamosak pénzt kérni érte... Nyoma se maradjon, hogy sátoroztatok, fõleg szemét formájában ne. Medvék ellen érdemes a tüzet égve hagyni éjszakára ( elég, ha csak parázzlik ) és a kaját mindenképp fel kell húzni egy kötéllel a fára, ahol már nem érhetik el és lehetõleg ne a sátor szomszédságban. Azokon a helyeken, ahol van igazán jó fizetõs kemping, érdemes bemenni - már csak a társaság miatt is, ilyen helyeken jó llehet ismerkedni, bulizni...


#13
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Kössz GerMan, hogy megosztottad velünk is ezeket az erdélyi-tapasztalatokat. A jövõben is jó lenne, ha publikussá tennéd ezeket a leveleket. Elõre is kösz többek nevében: BRUCE

#14
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
BRUCE,
OK, akkor bemásolom, amit én kérdeztem nagyZe-tól, és remélem õ sem fog megharagudni, ha a válaszának egy részét berakom ide.

szóval, nekünk megvan az útvonal, nagyjából: Aranyosgyéres (Campia Turzi) - Torda (Turda) - Méhkerék - ezen az úton jönnénk mindössze 3-an. odafelé szervezett túrával mennénk, csak vissza különválnánk, hogy lássunk igazi hegyeket is!
gondolom Te délebbre mentél, ha Törökországba tartottál, de azért lennének kérdéseim.
szerinted van-e félnivalónk, hogy kirabolnak, megdobálnak, megvernek stb. ?
neked milyen tapasztalataid vannak vadkempinggel / kempinggel / panzióval ?
érdemes-e magyarnak lenni, vagy pl. jobb angolul beszélni egy boltban ?
medvék - kell tõlük tartani (vadkemping) ?
a rendõrséggel talán nem lenne gondunk, kapnánk egy hivatalos papírt, hogy "mit keresünk az országban".


Amint írtam a fórumban, több bringatúrán is voltam már Erdélyben. Nem tudom, miket hallottál már, de ami engem illet, semmilyen negatív tapasztalatom nem volt a túrák alatt. Ami két komolyabb kapaszkodó: a Torda-Kolozsvár közötti FELEK nevezetû, ami nem túl meredek, de hosszú emelkedõ és a Nagyvárad elõtti KIRÁLYHÁGÓ, ami rövid ugyan, de meredek kaptató.
Ahol magyar beszédet hall az ember, ott inkább beszéljen magyarul, sokkal udvariasabbak és barátságosabbak az emberek, fõleg Maros, Hargita és Kovászna megyékben. Máshol mi is angolul kommunikáltunk. Legtöbbször vadkempingeztünk: kerestünk valahol egy félreesõ utat és patak mellett, a fõúttól távolabb sátoroztunk. Nagyvárosok környékén csak akkor kempingeztünk, ha napközben szét akartunk nézni az illetõ városban.
Ami a medveveszélyt illeti: van pár hely, fõleg Hargita és Kovászna megyében, ahol valóban komolyan kell venni a vadkempingezést. Ha tudod a pontos útvonalatokat, szívesen írok részletesebben is.  
A rendõrök SOHA nem foglalkoztak velünk. Ami még fura volt: az utak szélesebbek, mint itt, így kevésbé zavaróak a kamionok. Az utak minõsége elég változó, számítani lehet számtalan háziállatra a falvakban.


#15
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
GerMan, nagyZe:
jó lenne, ha ezt nem mailoznátok, mert engem is és még szerintem sok más embert is érdekel. pls.
Üdv:
BRUCE

#16
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
nagyZe,
mailt küldtem.

#17
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hello! Jómagam már több erdélyi túrát is lenyomtam, a legutóbbit tavaly nyáron, Törökországba menet-jövet. Szívesen írok részleteket is, ha érdekel :-)) Üdv

#18
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
paraferee,
köszi elõre is,
jún 30-án indulunk, ha minden jól megy!


#19
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali,
Én konkrétan nem sok mindent tudok elmondani Erdélyrõl, és az avval kapcsolatos kerékpáros veszélyekrõl...

DE!
és itt jön a lényeg:
csabai kollegáim között akadnak szép számban olyanok, akik évente több alkalommal is kijárnak szomszédainkhoz...
ha jól emlékszem, akkor Brasso nevét emlegették...

Szal, beszélek velük, és mihelyst elárulják a titkot, megírom...

Addig is Csõváz és hátszél!


#20
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
sziasztok,
van valakinek tapasztalata biciklis túrázásról Erdélyben ? fõként az érdekelne, hogy milyen veszélyekre kell számítani, hogyan/hol érdemes megszállni (vadkemping OK?), víz, kaja van-e normális ? fõként nem magyarok lakta területeken milyen a morál ?
ha valaki valami jó linket tud, az is klassz lenne !