Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Túraszervezéshez segítség

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13 hozzászólás a témában

#1
peterdankoo

peterdankoo

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Szeva Mindenkinek!

Nna. Ha valaki érdeklõdést tanúsít némi civilizációt mellõzõ egyhetes szervezett útra a Hargita hegyei között, sasolja meg a Megmozduláson belül a Túra Erdélyben topicot.

üdv ;D

#2
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Biztos nem jó sünbe lépni.  ;D Nekem szerencsére nem sikerült. Viszont az, hogy nem homokos a tengerpart nagyon jó lesz, mert a vízbe marha jól lehet majd úszni! Kristálytiszta meg minden. Szép növényzet, halak, meg minden!  ;)

#3
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Köszi Andix!

Azért jobb hírrel is szolgál6tál volna... Tuttad, h Rómában a rossz hír hozóját, hogy úgy mondjam nem szeertték??  :) :) :)
Persze ez rád nem igaz!!!  ;D ;D

Mi van a tengeri sünökkel? Mé kell velük vigyázni? Csak fájdalmasak, vagy vmi gáz is lehet a dologból? (azon kívül, h nem tudunk lábra állni, nem hogy tekerni  :))

A szemüvegtippet is köszi, de szerintem mind2t visszük...

#4
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Kavicsos bizony, sõt még sziklás is, legkevésbé homokos. Tengeri sünnel vigyázni, amúgy nem vészes. Szép tiszta, szemüveget (vízi, nem cangás) vigyetek!

Andix

#5
vendég__*

vendég__*
  • vendég
LGee: köszönöm az infókat! Inkább ide írok, mert így legalább nõ a topicom mérete... ;D ;D ;D

1 kérdésem lenne - inkább kérés: tudnál vmi útvonalat adni? Amin menni szoktatok, és jól bevállt.
Ja: és vmi térkéttipp van? Olyan is kéne, amit boltban lehet kapni, meg vmi url is jól jönne, hogy itthon tudjam nézegetni...
Közben eszembe jutott még1 (írás közben jön az ihlet... :)): ha vannak képeid, azokat el tudnád küldeni mailben? Fõleg a tájak, és persze a nõk érdekelnek  ;D ;D
Meg még1, h magamra ne cáfoljak... Tényleg annyira kavicsos a tenger ott, h mindenhova papucs kell???
Most naggyából ennyi, de lehet, h lesz még kérdésem...


jackdaniel: én asszem Romániát kihagyom... Oda valahogy nem kívánkozok. Akkor inkább már Szolvákia...
A másik, h mi 2en megyünk... Úgy már kicsit gázosabb  ;D ;D

#6
jackdaniel

jackdaniel

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Mi romániában voltunk ahol általában csak leláncoltuk a cangákat egy fához de ahol gyanús alakok ólálkodtak ott örséget szerveztünk. Ha elég sokan vagytok akkor mondjuk mindenki virraszt egy fél órát, nem egy halál.

#7
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás
Csabi,
Kétszer voltunk már arra bringatúrán. Nagyon jó.

- Vadkemping teljesen OK: ne keltsetek feltûnést. A rendõrök igazoltathatnak, de nem veszik komolyan a dolgot.
- Kaja: ha hideg (mi: müzli, joghurt, virsli, kenyér, tej, gyümölcs, 1-2 pizza), kb. 1,5x drágább, mint itthon.
- Leutazás: vonat. Nagykanizsától Szlovénián át (nagyon szép!) kb 3 nap letekerni.
- Biztonság: Jó. Segítõkészek az emberek is. Nem kell leláncolni semmit, csak ha izgulsz. Mi gyakran sátrat se vertünk.
- Egyéb fontos: Ivóvíz! Benzinkutaknál mosakodni is lehet általában. Melegben a vízben kimosott póló igen gyorsan szárad, mi már csak kb 3-4 db-ot viszünk 10napra.
- Ha a tengerben fürdesz, sok strandon le lehet zuhanyozni.
- ha van kérdés: kérdezz! írj mailt: albero@freemail.hu - idén mi is oda megyünk, 95%!

üdv
Gábor

#8
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Elõször is idõrendi sorrendben Lukinak tartozok köszönettel duplán is:
1: a tippért a bike elhelyezésével kapcsolatban
2: a túrameghívásért. Az az igazság, h azért választottuk Horvátországot, mert én még soha nem voltam tengerparton, a társam meg csak 1szer... Habár a Tátra nagyobb tekerõs élmény, de most purnyadni megyünk... De ha esetleg majd jövõre is mentek, akkor már lehet szó róla  :) :)
Még1szer köszi!!!

istvanmezei:
Neked a hasznos infókért kell köszönetet mondanom! A lap.hu-s Horvátországot minnyá nézem  ;D
A bike-kal való takarózás megfontolando...  ;D ;D ;D    De ilyenkor 2 helyett 4személyes sátort veszel??

#9
istvanmezei

istvanmezei

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

Egy kis segítség: 8)


Én már campingoztam sátorral és a bringa kérdés megoldásán nem is sza..tunk sokat: egyszerûen betoltuk a sátorba. Sátortól függõen esetleg ki kell venni a nyeregcsõvet, vagy el kell dönteni a bringát=nincs is jobb, mint avval takarózni!
Evezõs és triatlonos haverokkal  mi is megyünk Horvátországba nyáron ezért már van némi info:
- Célszerû vonattal mondjuk a déli határra lemenni és onnan tekerni. Az isztriai félsziget csücskében lévõ Rijeka onnan 310 km, szóval két nap. Érdemes az elsõn menni mondjuk 200-at, mert onnan már sok a hegy!
- Horvátország lap.hu-n találsz info-t a campingekrõl, amik nem túl drágák (1200-1600 ft/nap), de mi is vadcampingezni akarunk. Munkatársam -aki onnan származik- elmondta, hogy a közbiztonság frankó és a vadcamping 1-2 naponta változtatott helyszínekkel simán megy!
- Érdemes arra figyelni, hogy kaja nagyon drága, szóval sok lét fog felemészteni, de vinni aligha érné meg (leszakad a lábad mire odaérsz)
- Június végétõl augusztus közepéig éri meg menni, mert akkor a legtutibb a tengervíz!

HHoppHey!

István












#10
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
HÁt ez tényleg jó kérdés, mivel én kocsival voltam. De szerintem odalakatolod valalmi fához remélhetõleg csak megmarad.

De nem akarsz inkább a Tátrába jönni, oda már elkezdtek szervezgetni valalmit.  

#11
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Köszi a hozzászólást Luki!!!

Szal úgy kell érteni a vadkempingezést, h bemegyek 1 olyan helyre, ahol nem lát senki, és ott verem fel a sátrat, ugye??? Gondolom...

Viszont felmerült bennem 1 probléma: ha sátorban alszol hova teszed a bike-ot, hogy ne lopják el??

#12
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Köszi a hozzászólást Luki!!!

Szal úgy kell érteni a vadkempingezést, h bemegyek 1 olyan helyre, ahol nem lát senki, és ott verem fel a sátrat, ugye??? Gondolom...

Viszont felmerült bennem 1 probléma: ha sátorban alszol hova teszed a bike-ot, hogy ne lopják el??

#13
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
A vadkempingezés nagyából úgy müködik, hogy olyan helyre táborozol, ahol nem látják a hatóságok, mivel elvileg ez tilos. Egyébként én voltam már ott campingba és a sátorhelyek nem olyan drágák. (Bár az nem most volt)

#14
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ez lesz az elsõ topicom, szal remélem jól csináltam... Ha nem, majd úgyis kiderül, de nem röhögni!!!!!  ;D ;D


Szal a lényeg:
ahhoz kéne segítség, hogy hogyan fogjunk neki 1 Horvátországi túra megszervezéséhez? Itt nem is azzal van a fõ gond, h merre menjünk, mit együnk meg ilyesmi....
Amivel nem vagyok tisztában az legfõbbképpen az, hogy hogyan mûködik a vadkempingezés? Hova vered fel a sátrat?  ??? Meg ilyesmi...
A másik, hogy mit érdemes vinni, amire egy magamfajta kezdõ nem gondolna? Ne útlevelet írjatok!!!

Most hírtelen ennyi jutott eszembe. Elõre is köszi a segítséget!  8)