Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

HármasHatárHegy

- - - - -

  • Please log in to reply
970 replies to this topic

#561
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Season Start - kutyaharapas

Hirtelen kisutott napfeny es nagy szel mellett elindultam kicsit a HHHra. A tavaly bejaratott Harsanylejto utca-Viragosnyereg utvonalat valasztottam a felmenetelre. A Harsanylejto kozepen a mezon setaltatott 1 No 2 kutyat, akik egymassal jatszadoztak.

Meglattak engem es futni kezdtek felem, majd megalltak a mezo szelen es szagolgattak a ho alol mar elobukkano friss fuvet-foldet.

Egyik pillanatrol a masikra az egyik kutya kiugrott az ut szelere, s rakapott a bokam folott a labamra. Egy pillanat volt csak az egesz. A kutyak gazdaja ekkor kezdett csak a mezorol kifutni az utra. En addig a topicon neha olvashato modszerrel tartottam magam tavol a kutyakat. Eros volt, mert a masik kutya is bevadult, s koroztek korulottem. En a biciklivel vedtem magam, mire a No megkototte a kutyakat.

Indulhattam tetanuszra az ugyeletre. Biztos ami biztos.
A "gazda" telszama cime neve termeszetesen felirva. Kutyak allitasa szerint beoltva...

Volt meg egy utam a dokitol a Harsanylejtoig. Persze bringaval. Ugyanis az ugyeleten ki kellett toltenem egy nyilatkozatot, hogy ismerem-e akutyat..illetve tuti be volt-e oltva..

Kis vacillalas utan azt jeloltem be, hogy nem gyozodtem meg a beoltast illetoen, s az ugyeletes orvossal lebizniszeltem, hogy ha beviszem Neki az oltasi konyvet, akkor szettepi a papirt es irunk uj nyilatkozatot.

Igy meguszok 6 honapnyi ANTSZ-hez valo jarkalast, veszettseg elleni oltas miatt.

Oltasi papir nalam, lefenymasolom.

Jovo heten megyek ujra arra a szakaszra

By the way:

A biciklizes jo volt. Meg ha ilyen hulye modon el is csesztem az egesz napomat.
Tobbiekkel ellentetben en nem vagyok annyire felhotlenul boldog.
Hiaba a benti bringazas, a hegymenet meglehetosen nyogvenyelosre sikerult.
Felfele szenvedtem, hiaba a szep napsutes. Surubben kell felfele menni, mint idehaza. A Viragosnyergi kutig tarto szakasz annyira olvadt, hogy nem birtam rajta felfele tekerni,mert allo helyben elkaparta hatso. Innen fordultam vissza inkabb a sebemmel foglalkozva.

Jovo het penteken nekem is kesz az idei bringam. EN is varom mar, hogy azt is kiprobalhassam:)

#562
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Par heten belul [max 2.5] kesz az idei bringa. Igy aztan lassan de biztosan birtokba veszem a HHHt. Iden meg csak szemezek vele [Teliholdas nem szamit!], de most hogy uj lanc es fogaskereksor van mar most...hmm jovo 7en nekimegyek.


Marciusban egyik hetvegen tervbe van veve ismet egy HHH-Janoshegy tekeres.

#563
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,555 posts
szépek lettek a képek!!!
de már nagyon várom a tavaszt!!!
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#564
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Tegnapi TeliHoldas nagyon jol sikerult.. legalabbis szerintem

par foto itt:

bringazas.blogspot.com

#565
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,531 posts
Köszi a képeket, tényleg szép a tél itt a városban is.

#566
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Par foto Nektek a telbol a Hajogyari Szigetrol.

http://kacsa.blogspot.com/2006_02_01_kacsa_archive.html

#567
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Telehódas Topik Túrák]
58. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2006. február 12. (vasárnap)
Idõpont: 18:30
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyõgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): A Rekettyésbe majd telefonálok!
Ajánlott kiegészítõk: bukó, lámpa, pulóver, bundabugyi, stb.
További részletek: http://www.kerekparostopik.hu/modules.php?op=modload&name=FAQ&file=index&myfaq=yes&id_cat=8&categories=T%FAr%E1k&parent_id=7#1] itt - lesz majd, ha egyszer sikerül visszaraknom.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezõség"!
Szervezõ: robi

#568
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,206 posts
Köszi az élménybeszámolót! Tökjó lehetett!
(Én épp a reptér fele törtem magam, párom tegnap repült haza Párizsból, munka..)

#569
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Tegnap volt Teliholdas tekerés.



Kellemes, kifejezetten meleg idõben indultam el a starthelyre. Mire megérkeztem a gyülekezõhelyre, már kicsit szeremekélt az esõ. 3/4 kilenckor 9-10-en indultunk el a bringaúton. Fishtax hiányában önszervezõdõen várta be egymást a csapat illetve László János mint rangidõs maradt a sor végére. A Szépvölgyi úton felfelé libasorban haladtunk, ami a hazafelé tartó autósok közül nem mindenkinek tetszett [vagy éppen tetszett?], s ezt dudálással adták a tudtunkra. Egy idõ tán mindenki beállt a saját tempójára, mondván a Fenyõgyöngyénél gyülekezõ. Egy darabig nagytányéron másztam felfelé az ekkor már erõsen szembefújó szélben. Az út elején meg zuhogott az esõ, ami fokozatosan csapott át - ahogy másztunk felfelé - havas esõvé.

Fenyõgyöngyéhez 5nek értem fel. Kis pihenõ után - bevárva a többieket - elindultunk a HHH tetejére. Két srác visszafordult innen, mondván túlságosan nedves a levegõ Nekik - nem öltöztek fel rendesen.



A fenyõgyöngyéig még aszfalton haladtunk, de innen felfelé már megmaradt a hó az utakon. Nagyon hangulaos volt a tekerés a friss hóban, amit mi szûztelenítettünk elõször. Ekkor tört rám az elmúlt napok-hetek fáradalma, s utolsóként értem fel.



Továbbra is lenyûgözõ volt Pinyó lámpája. nagyon jól nézett ki, amikor a belsõ ösvényen haladt az erdõ szélén, s a lámpája reflektorként világította meg az utat.



Én egész nap ara vágytam, bárcsak havazásban tekerjünk este, sõn létezik Isten. A sûrû havazás megvolt, igaz mellette a viharos szél, ami a tetõn kicsit átjárta az embert. Nem is tudtam fotót készíteni fentrõl, mert :



1. nem láttuk a holdat [én biztos nem]

2. nem tudtam elõvenni a fotógépet, mert olyan hideg volt



inkább gyorsan a forraltbor felé vettük az irányt.



A Rekettyésben hirtelen elfogyasztott fél liter forraltbor kicsit felmelegített, s hozzá lecsúszott zsíros döfi is kellemes volt. Indulásunkkor érkezett még 3 srác bringával, de Õk a Vitorlázó reptér felõl érkeztek.



A hazafelé vezetõ út még több izgalmat adott. Mivel utánunk nem érkezett senki sem az út még havasabb volt Fenyõgyöngyéig. Baromi jó volt lefelé menni. Nyakig beöltözve a friss havat ismét mi szántottuk fel elõször.



Mivel a hó szépen visszaverte a lámpák fényét, ezért az én fejlámpa-Cateye 3 ledes lámpa-halogén lámpa fényforrásomis tökéletesen elég volt a láthatósághoz. Felfelé. Max 10zel.

Lefelé kb félúton a szemüvegem bepárásodott-telel lett hóval, így innen anélkül mentem tovább. Így meg a szél+menetszél fújta az arcomba-szemembe a havat.



Akkor kezdett igazán extrém felé hajlani a biciklizés, amikor Fenyõgyöngyétõl lefelé végig fázott a kezem, s a teljesen elázott cipõmben kezdtek eldermedni az ujjaim. Ehhez hozzájárult, hogy néhol még az út közepén is óriási vízátfolyások voltak.



A Kolosy tértõl Wolfheart-tal tekertem hazáig.



Nekem nagyon tetszett az egész bringázás. Kár lett volna kihagyni. Sõt. Essen minél több hó, hogy hasonló túrákat lehessen tekerni.



56. telehódas HHH

Hely: Budapest
Dátum: 2005. december 15. (csütörtök)
Idõpont: 18:30
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyõgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): A Rekettyésbe telefonáltam, hogy megyünk, állnak elébe!

Ajánlott kiegészítõk: bukó, lámpa, pulóver, stb.



#570
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
56. telehódas HHH

Hely: Budapest
Dátum: 2005. december 15. (csütörtök)
Idõpont: 18:30
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyõgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): A Rekettyésbe telefonáltam, hogy megyünk, állnak elébe!

Ajánlott kiegészítõk: bukó, lámpa, pulóver, stb.

#571
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Sziasztok!

Par foto tegnaprol.

Beszamolo kesobb:)

http://torzsasztal.h...32398&t=9085550

#572
RideSTRONG

RideSTRONG

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
Kacsa, ha Pesten járok szívesen, de sajna (mármint ebbôl a szempontból) én kecskeméti vagyok. Elôreláthatólag legközelebb karácsonykor megyek fel a hugomékhoz Érdre. Addig azért gondolom szeretnéd a lámpát használni. Ha bármiben egyéb úton tudok segíteni, akkor megteszem. Küldj e-mailt, privátot, stb... Ha kell, lefotózom vmelyik alkatrészt, vagy bármi másban is benne vagyok.
"Minden fejben dõl el..." LIVESTRONG, THINKSTRONG, RIDESTRONG!

#573
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Kacsa, éppen azt akartam ideírni, hog milyen szuper lámpát vettem kb két hete, amit elkezdtem bicajhoz is használni...:)
De a belinkelt lapon pont ezt a kis fényességest látom viszont, úgyhogy akkor nem is lett volna újdonság a dolog. Én a városi-dolgozós bicajomon használom ezt a lámpát, igen jó tapasztalatokkal.
Ha hozzáteszem, hogy igen erôs alku után 1700 Ft-ért vettem meg, nem is elsôsorban bringára, hát nem is rossz bolt volt...:)
A lámpást a megvétele óta használom "sima" Varta AAA elemekkel, még simán bírja, igaz, kb 20-25 percet megy max. naponta.
Érdekes lenne kipróbálni egy nagyobb foncsorozott "háttérbe" beillesztve a LED-es részét, mit lehetne tuningolni rajta...???


Sikeresen leejtettem a lampat, kiugrott beloel az elemtarto resz....es az egyik fempocok elgorbult. hiaba egyenesitemki rakom a helyere az istenert nem vilagit a lampa. Nem tudnank valahol osszefutni, s a Te elemtartoddal letesztelni alampamat? AKkor kiderulne, hogy az elemes resszel van baj, vagy magaban a lampaban tortent karosodas..


Sajnalnam, mert nagyon szep fenye van es jofajta lampa

#574
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Szombaton vagy vasárnap egy egyszerû 20-30km-s kört mennék. Szokásos Virágosnyereg-HHH útvonalon


Foleg mert 10-12 fok lesz:)

#575
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts
Szombaton vagy vasárnap egy egyszerû 20-30km-s kört mennék. Szokásos Virágosnyereg-HHH útvonalon

#576
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Kacsa, éppen azt akartam ideírni, hog milyen szuper lámpát vettem kb két hete, amit elkezdtem bicajhoz is használni...:)
De a belinkelt lapon pont ezt a kis fényességest látom viszont, úgyhogy akkor nem is lett volna újdonság a dolog. Én a városi-dolgozós bicajomon használom ezt a lámpát, igen jó tapasztalatokkal.
Ha hozzáteszem, hogy igen erôs alku után 1700 Ft-ért vettem meg, nem is elsôsorban bringára, hát nem is rossz bolt volt...:)
A lámpást a megvétele óta használom "sima" Varta AAA elemekkel, még simán bírja, igaz, kb 20-25 percet megy max. naponta.
Érdekes lenne kipróbálni egy nagyobb foncsorozott "háttérbe" beillesztve a LED-es részét, mit lehetne tuningolni rajta...???


Hmm én 2700-ért vettem. Alkura nem volt lehetõségem, mert a portán vettem át a dolgokat.

Na de egy korábbi ügyletünknél viszont olcsóbban hoztam el a ledeket :)

Csütörtökön mennék ismét fel a Virágosnyeregig délután :)

Bár esõt mond, meg Hóátfúvást...

#577
RideSTRONG

RideSTRONG

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts
Kacsa, éppen azt akartam ideírni, hog milyen szuper lámpát vettem kb két hete, amit elkezdtem bicajhoz is használni...:)
De a belinkelt lapon pont ezt a kis fényességest látom viszont, úgyhogy akkor nem is lett volna újdonság a dolog. Én a városi-dolgozós bicajomon használom ezt a lámpát, igen jó tapasztalatokkal.
Ha hozzáteszem, hogy igen erôs alku után 1700 Ft-ért vettem meg, nem is elsôsorban bringára, hát nem is rossz bolt volt...:)
A lámpást a megvétele óta használom "sima" Varta AAA elemekkel, még simán bírja, igaz, kb 20-25 percet megy max. naponta.
Érdekes lenne kipróbálni egy nagyobb foncsorozott "háttérbe" beillesztve a LED-es részét, mit lehetne tuningolni rajta...???
"Minden fejben dõl el..." LIVESTRONG, THINKSTRONG, RIDESTRONG!

#578
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

Jó dolog az az éjszakai erdei tekerés, csak itt Pásten helyenként elég zûrös népeket láttam, és egyedül inkább nem erõltetem.
Esetleg ha viszek magammal egy :rocketman -t.


Hmm itt nemkell félni este. Legalábbis remélem :)

Az esti teszt meg csak a Hajógyári szigeten lesz. Az ottani ösvényút elég sötét ahhoz, hogy tesztelésre jó legyen :)

Jövõ héten viszon már a HHH-n akarok vele tekerni

#579
Baalna

Baalna

    vendég

  • fórumtag
  • 58 posts
Jó dolog az az éjszakai erdei tekerés, csak itt Pásten helyenként elég zûrös népeket láttam, és egyedül inkább nem erõltetem.
Esetleg ha viszek magammal egy :rocketman -t.

#580
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 posts

73Kacsa: Szerintem próbálkozz egy elemcserével a lámpákban (vagy inkább vegyél tölthetõ akkukat és azokat használd, és ezzel a környezetet is kíméled)!
Én is esténként járok tekerni, és a lámpáknak meg se kottyan a hideg! ;) Szinte minden nap megyek, és még 3 hét után is olyan fénye van, hogy kiveri a szembejövõ autós szemét, szóval nem lehet nem észrevenni!
Tetszett az írásod!:clap:


:)

Már 1 éve benne vannak az elemek, lehet ez lehet az ok. Bár tegnap jártam a városban, s hasonló dolgokat nem tapasztaltam, pedig kerek 1 óránkeresztül mentek a lámpáim.
A tegnapi bringázásom célja ez a lámpa volt:

www.zseblámpa.hu

nagyon jól mûködik. Ezt fogom a sisakomra felszerelni a fejlámpám mellé. Némi tesztet is csináltam odahaza. Lényegesen erõsebb a fénye. Az igazi bevetés ma lesz egy vaksötét erdei területen.

Amúgy a biciklilámpám az egyetlen, amiben még a klasszikus elemke vannak.) Minden másban már tölthetõ aksik.

Kösz:)

Jövõ héten megint megyek este egy rövid kis körre. Csábít vissza a Virágosnyergi utca!