Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Rontó Pálok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
103 hozzászólás a témában

#21
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Hát, szerintem elsõ hallásra nagyon. Viszont brutál jól nézhet ki.....

#22
Koriander

Koriander

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Sziasztok!
Mi történik akkor amikor egy duplavállas teló leszakítja a vázról a homlokcsövet? Mivel most kaptam duplavállast és mondták hogy vigyázzak vele....
Mi történik olyankor? Nagyon sebesölésveszélyes?:)

#23
-=[bera]=-

-=[bera]=-

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Hát igen, ezek tipikus esetek :P A pumpás eset meredek! Mindenki gyónja meg bûneit!
-=[BALATONFÜRED REPRAZENT]=-

#24
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Azér a csukló elég jó.....

Én csak eccer rugdostam le tükröt, rámnyitotta az ajtót öltönyke, és nem tudott magyarul, csak angolul. Megkérdeztem - angolul - hogy miért nem nézett hátra, mire azt mo9ndta, hogy õ fontosabb annál, semhogy holmi koszos bringással foglalkozzon - ez Esztergomben volt, akkor jöttem le a hegyröl, tiszta sár voltam - na erre lerúgtam a tükröt, mondván, ha nem használod, akkor minek. kicsit kiabáltunk, és otthagytam.

#25
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Ezek szerint én nagyon gyengén nyomom az ipart:

egy középcsapágy
egy kormány
egy hátsóagy
egy kormánycsapágy
két pár külsõ
és sok-sok belsõ
valamint egy csukló

Ennyi

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#26
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Autós leszorított, beintettem, kiszállt, elmagyaráztam neki,h ha mellettem 2cm-re megy el, az nem más, mint a közúti közlekedés veszélyeztetése, de ha ezzel nem ért egyet, lehet hívni 1 rendõrt, azzal majd megvitathatja a problémáját...
Fel akart lökni(fenyegetõen közelített) elõrántottam a pumpát...csak-csak jött, meg is lökött, én meg lesulytottam a pumpával.
Hívott 1 rendõrt, feljelentést tett ellenem(nekem volt tanúm, 2en voltunk tekerni)...4hónap, 2 tárgyalás(tanúk...stb.) végül kapott 35.000Ft pénzbirságot hamis tanúzásért, bírósági költségek megfizetéséért, és a KRESZ-szabályainak megszegéséért.
Ráb@szott. Ez kb. 1.5 éve volt.

A kamionos szitu: Leszorított minket(bunkó módon, 2km egyenes közepén a pusztába, senki szembõl, mi egymás mögött). Onnan 1.5km-re volt 1 lámpás keresztezõdés, ahol Õ elkanyarodott, mi utánna(zsákutca, ipartelep). 2en voltunk, kicsit rászóltunk,h ésszel...ezt otthon lehet csinálni, de nálunk nem(szlovák volt, de beszélte a magyart).
Kiszállt, és hozzánk végta a fa klumpáját. Cimbora felkapta és eltekert vele...én persze utánna. pár száz m-el odébb megálltunk 1 kukánál(még odalátott a mocskos), és látványosan belehajítottuk a lábbelijét....
Megérdemelte...az egyik portás is mondta neki,h külföldön ésszel viselkedjen, mert baj lesz.
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#27
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás

Törtem el leszorítós-autós hátán mûanyag SKS pumpát, de loptam már el egy kamionos fapapucsát is amit mérgében hozzámvágott.



Ezeket elmesélhetnéd egyszer.

#28
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Nekem volt: Vuelta felni 52kmh, öklömnyikõ-találkaváltófülreccsenéses papucstörés
futárságnál: hetente fékpofa, komplett hajtómûrendszer 2x, felniküllõ elölhátul, teló, a bowdenek meg elérnének a holdig, aszem.

Ami fura, hogy ugyanaz a váltó van fent,amivel futiztam télen, kb 2 centit kotyog jobbra is, meg balra is, de tök pontosan dolgozik.

#29
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Nincs annyi hely, hogy ezt ide leírjam. MAjd ha kitapétáztam velük a falat lefényképezem és leküldöm ide, tervbe van csak nemtom hogyan rögzítsem õket. De a legbosszantóbb dolog a tonnányi belsõ, amit néha unalmamba szoktam foltozgatni, mindegyiken minimum kettõ folt van. Többet költök belsõre mint külsõre :mad:

Ride everywhere.

.


#30
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
A termés: Gyermekkoromban: kb. fél tucat nyégszögtengelyes hajtómû, kb ugyanennyi szétfarlat hátsó gumi...
Amióta felnõttem, és versenyszerûen nyomom:

Évente 6-8 defekt, 2pár külsõ(3-7.000km-t bírnak), 1 racsni+lánc, 1 garnitúra bowden+ház+bandázs.
De törtem már el Campa Veloce fékváltókart, sõt, egy Basso Colombus SLX-csõszettes vázat is megreccsentettem...
Futárkodásom során széttéptem 2 láncot(Single Speed) tûhegyesre "éleztem" egy Campa 52es lánctányért meg vagy 3-4db 20-21-22-es lánckereket.
Sõt, véglel likvidáltam egy Mach1 320-as felnit is.
Törtem el leszorítós-autós hátán mûanyag SKS pumpát, de loptam már el egy kamionos fapapucsát is amit mérgében hozzámvágott.
Szóval volt kaland!!!
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#31
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
heh jó ez a topic!!

nekem nics nagy mérlegem mert ~2éve bringázom

termés:

2 felni
1 trek vrx
1 junior t bár ez csak félig igaz!!
2x elsõ agy tengely
4 hátsóváltó(deore,alivio,stx rc,sachs center a)
1 hmû stx rc
2 kormány csapi fsa orbit extreme-bár most is az van :)
1 acél váz passz mien márka
1 -II- villa
1 stx rc fékkar
1 wellgo pedál-bár ez még mozog :)


jah meg egy áll meg egy csukló gebasz 2,5x agyrázkódás

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#32
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
csak amikre emlékszem

két kona váz,
xtr fékkar derékszögbe hajolva
2 shimano és 1 sram hátsóváltó
ritchey korm csapágy kettétörve
üléscsõ vagy kettõ
felni törve 6-8
rock shox rugostag
ja és két ringlé kulacstartó
ja meg egy syncros hátsóagy


viszont annyira kéne nekem egy márkásabb tönkrement (repedt, görbe négyszögtengely megnyúlt....) bal oldali hajtókar!!
Sirkövemre:
Nem baj, ugysem volt olyan fontos ember!

#33
-=[bera]=-

-=[bera]=-

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
ON: óccsógagyi hauser acélfelni 2x, meg tul. képpen az egész úgy ahogy van, kivéve a vázat. 2 pedál, nyereg, 4 küllõ
-=[BALATONFÜRED REPRAZENT]=-

#34
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
topikhoz úgy ált;
ha vkinek van fotója elsõ szériás Schwinn Mg vázról,az linkelje már be!
múltkor láttam 1 tök szépet,ami még mûködõképes volt 1 GIÁNY lyukk a nyeregcsövön is

#35
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
síkra, - 1 alsócsõ:-)

#36
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
hello MG!:)
PlanetX-szel hogy végeztél?!?!:D

#37
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
tudtam hogy neked ide mindeképpen be kell írnod:-)

ne szépítsd, add be a 3 oldalas listádat!
:-)

#38
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Hmm NASTY topic:

Mondom sorba, amióta értelmesebb bikeom van.
RST 381EL belülrõl szétment
Ruckus repi
Marzo Z3 törés :P
Hayes HMX-1 belülrõl
LX fékkar elhajolt
Funn fékkar elhajolt
XT agyak csapágyak meghaltak
Planet X Pitbull eltört
Sherman Flick 2x megpusztult
Roox Jim Bob többször meghalt, egyszer tengely tört, egyszer racsni
Sun Doubletrack felni elrepedt
2 deore hátsóváltó

Kb ennyi :P
Amúgy szeretek biciklizni :D
Aki eddig a sátor tetején lakott, annak a Sátoraljaújhely :D

"Amint az utolsó fát kivágtuk, az utolsó halat kifogtuk és az utolsó folyót is megmérgeztük, rájövünk majd, hogy a pénz nem ehetõ" - GREENPEACE :)

#39
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
na nekem meg kiszakadt két küllõm, egymással szemben, elsõ kerék, 4 év tárcsafék. fekete wtb

haj, csak úgy. épp indúltam volna biciglizni.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#40
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Húúú, ez de jó téma volt!!!

Aktuális civil