Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kezdõ

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7 hozzászólás a témában

#1
zsjako

zsjako

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Ahhoz lépest, hogy kezdõ vagy, 200 km-eket nyomatsz. ??? Ez egy régebben tekerõnek is dicsõségére várna.
Ha fõleg országúton tekersz, akkor érdemesebb lenne egy országúti brinyót beszerezni.
Zs

#2
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
figyelj oda  táplálkozásra, errõl valahol keress bõvebben, vagy ha szépen megkérsz rá, írok róla - már amennyit tudok - , ne edz túl sokat ,mert nem akkor fejlõdsz, amikor tekersz ,hanem akkor amikor regenerálódsz ,a terhelés csak a növekedési hormonokat adja.Meg aludt ki magad rendesen, minél többet aludj éjfél elõtt  ;)

#3
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Köszi a tippet, már belemélyedtem.

#4
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Javaslom a "Ki mint edz, úgy arat" topic áttanulmányozását. Ott a sok okosság az edzéstervezésrõl.

--Trifo

#5
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Amatör vagyok :) Közel egy éve, tekerek országúton, a távolsággal nincs bajom, de hétköznap tanulás után alig 20-30km-re van lehetõségem  :-[ Mozogni term szoktam: futni, kosarazni, néha kondizni :) Egy edzésterv kialakításához mit kell ifgyelembe venni, és mibõl áljon? pl.: 10km sprint 5km nyergbõl kiálva, 5km laza ??? Esetleg van köztetek hozzám hasonló kerekes, és +osztaná velem a tervét? -megköszönném:)-
vBalu

#6
syncro

syncro

    vendég

  • fórumtag
  • 78 hozzászólás
Ha országutizol, akkor egy kis tanacs...
Ne vidd nagyon tulzasba a kilometereket. Jo ha van egy edzesterved, meg ha az vegtelenul egyszeru is, es megprobalod a terhelest elosztani a het napjaira.
Szerintem, ha most kezdted, a hetvegi napi 200 km kicsit sok. Mondjuk hetvegente 120-140 km eleg, mindket nap, hetkozben pedig 50-60-akat sem art menni. A hetfo legyen pihenonap, akkor ne kerekparozz, de jot tesz masfele mozgas. (foci, kosarlabda, uszas, futas...)
szerdara vagy csutortokre megint betehetsz egy kicsit hosszabb tavot, ha van idod. penteken laza, atmozgatast csinalj csak. Kistanyeron, porgetve tekerj.

Persze ennel joval komolyabb edzestervet is ossze lehet allitani, ehhez van egy nagyon jo segitseg a Bikmagban, Eiserkrammer edzesterve, es a tervkeszites alapjai. Azt olvasd el, es sok mindent megertesz....

Versenyeken meg indulj barmilyen amator kategoriaban, szinte minden hetvegen van egy verseny.......


Sok sikert: syncro

ha  a helyeddben lennek, elmennek egy klubhopz, vagy egyesuletbe.

#7
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
kezdjük ott hogy milyen szakágban szeretnél tovább nyomulni???

#8
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Hali,
Jelenleg egy SunTour, Dia-Compe, Sr ... összeállítású gépet taposok. Hétvégenként ha van idõm egy-két nap szoktam tekerni, 200km/nap körül. Szeretnék egy kicsit a versenyzésbe is belekóstolni. eddigi útjaim inkább a saját szórakoztatásomat szolgálták ::). Milyen bringát, edzést, versenyeket ajánlotok nekem?
-16 éves vagyok :)-
Köszi, vBalu