Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Rámszakadékban és körülötte a túra milyen lenne?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
33 hozzászólás a témában

#1
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Tavaly voltunk gyalog és egyáltalám nem értem hogy lehet ott meghalni. Az meber megy az úton, ahol meg nagyon leejt ott megfogja a láncot és kész. Úgy néz ki most nyáron bringával térünk vissza, pedig egyikünknek sincs fullfész bukója, se mellvértje.
Ha túlétük mesélek!

#2
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Hát, ha valaki a kijelölt úton marad, ilyesmi talán nem történik, de télleg nem piskóta a hely. Mi persze mint amatõr falmászók, mentünk mindenfelé, de ezt csak saját felelõsségre!
Bringával pedig minimum a DH-s védõcucc, állvédfõs bukó (még gyalog is sz*r lefejelni azokat a köveket). Én már csak a bringám miatt sem mennék oda, szegény kis Hungary meg a szintén 1400 grammos váz elég hurkapálca lenne.

#3
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
nem olvastam el az egész topikot, de egy sztori eszembe jut a helyrõl. egy haverom egyszer a Rám-sz-ban súlyos esetnek volt szemtanúja, ugyanis egy pasi lezuhant a sziklafalak tetejérõl be a szakadékba és hát...meghalt. szóval tessék vigyázni!

#4
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Én sem! höhö...  :-X

#5
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Én nem vagyok õrült! :P
Csak érdekes helyen bringázok. ;)

#6
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
koga: majdan eccer' személyesen is találkozhatnánk, mondjuk a rám-szakadéknál...

õõõõõõõõõõõõrültek ne kíméljenek... felirat a homlokomon lesz az ismertetõm... 8)

      |||
      oO
      ¢

#7
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Azt is kipróbáltam mikor árviz volt.Igaz kicsit nehéz tekerni a mellig érõ vizben. ;D

#8
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
A Dunában való bringázást miért nem próbáljátok ki? ???
Az is van olyan "állat" mint a Rám szakadék.

#9
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Én már voltam bringával a Rám-szakadékban,meg a Holdvirág-árokban,meg a Pilisszentkereszt elõtti Szurdokban,meg a Vadálló-köveken felfelé.
Mindegyik nagyon állat.Mennék még egyszer. :)

#10
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Magasnak nem magas, csak épp vízszintesre érkezel, ami ugye önmagában halál. Ráadásul nem sik terepre, hanem mondjuk embernyi kövek közé.
Köszi. :(

#11
Morty_Mike

Morty_Mike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 529 hozzászólás
Még nem láttam azt a láncos részt, de az elbeszélésekbõl az a véleményem, hogy ha azt valaki megugorja, az tényleg KRANK(ed) - a német jelentésében.  :D

#12
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
CSak a hazajutassal, mert hogy jarni nem tudsz majd, ugy osszetorod magad, az biztos.
;D ;D

#13
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Tavaly voltam ott gyalogosan esõ után, nagyon király volt, már akkor is arra gondoltam, hogy meg kéne csinálni bringával...olyan Krankedesen, ahol láncon kell lemászni, ott le kell ugrani és már nincs is gond a kapaszkodással...

#14
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Jaaaa Azazaz  ;D ;D ;D

#15
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ahol a Black -rol le volt jove az egyik porvedo???  ;D ;D ;D ;D

#16
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Az érintetteknek ajánlom a bikmakk nem tudom mikori számának címlapját. (amikor a szakállas csóka kúszik fel a falon a HiTec SLK FR-el a hátán) Bár ez már szerintem is baromság.

#17
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
/OFF

Para: és hogy akarod a bringát magadra szerelni?
Csak mert...

Ha keresztbe a hátadon, akkor igaz, hogy kezeid szabadok lesznek, de a trepliken nem fogsz elférni, oldalazva kell akkor menned, ami elég szerencsétlenség tud lenni...

Ha meg oldalasan lenne rajtad, akkor meg a 20m hosszú vaslétrákon fog gondot okozni...

De mindent bele! 8)

Bár lehet, hogy thommeyval együtt azért kételkedünk egy kicsit az ötlet "okosságában", mert már jártünk arra ;)

Üdv:
BRUCE

/ON

#18
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Thommey:
é-é-életveszé-é-ély??
:o
A'KÕ'NÉKEM'!!!  8)

Persze nem egy általános túráról lévén szó, nem is általános felszereléssel fogok/unk neki vágni...
egy speckó addigra gyártott hámot és köteleket is viszek/ünk...
a hám segítségével a hátamon tudom majd a paripát cipelni, úgy, hogy mind két kezem szabaddá válik... ;)


nyáron azért megjátszom a rámszakadékot, és jövõre... ahhhhhh... már nagyon várom!

XXXXXXXXXXXXXXXXXTREME.................

#19
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
TrancE:Jártál te már ott???????
Szerintem oda tök felesleges bringát vinni,mert úgysem tudod használni,csak az elejé meg a végén!
Para:Én még mindig lebeszélnélek a Hernád Áttörés bicajjal való bejárásáról.Az már inkább életveszélyes,mint exxxtreme :o :o
Üdv:Thy ;D

#20
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Ha sikerül kölcsönkérnem Luke Skywalker haveromtól azt a mocit, amivel a Jedy visszatérben nyomult akkor én is megyek!