Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Kamara erdõ

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
30 hozzászólás a témában

#21
vendég__*

vendég__*
  • vendég

hali
Én csak kedden meg majd péntek délutántól érek rá   ::) majd küldj vmi e-mailszerût idõpontügyben...
Az ötlet egyébként tetszik mert közel van nekem is és tényleg ki lehetne hozni többet a helybõl!
Csak ha meglesz remélem nem koptatják szét a motorosok és egyéb ottani csodabogarak akik az út közepére pakolják a fákat mindig... >:(


#22
Phyree

Phyree

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
to BNC:
3-al följebb javasoltam egy helyet, amúgymeg bármelyik ösvényen lehetne valamit. Sõt lehetne saját ösvényt is csinálni! Van sok lehetõség, csak látni kell a fáktól az erdõt ( :D ...de szar!).
Menjünk ki együtt valamikor, 'szt mérjük fel a terepet! Én szerda déltõl kb ráérek, csak csütürtök reggel lesz még egy kis sulim... De utána akármikor!

#23
vendég__*

vendég__*
  • vendég

ugratóépítésben esetleg én is segítek meg még pár
haver.. de pontosan hova is gondoltátok? :)
ma voltam kint, de vmi banzáj volt, már a 2 félcsõtõl
hallani lehetett.. ha nem hallottam volna elõre
kirontottam volna a tömegbe a színpadhoz  :D

#24
joda

joda

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 525 hozzászólás
Jöjjön ki sok ember meg jöjjön ki sok ásó és akkor tök jó pálya lesz. Pár ugrató meg ilyenek és kész. ;)

#25
Phyree

Phyree

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
-Ja, amúgy 2 helyen van ilyen katlan szerû dolog, egymás után jönnek kb. Az egyik nagyon meredek, az alja iszonyat szar, ha elég gyorsan mész, garantáltan odavered a stucnira a...
A másik már lightosabb, kicsit kopott is sajna - kéne 1-2 kidobó - ott van van 3 járható irány is a gödörben.

#26
Phyree

Phyree

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Ja felülrõl is be lehet menni.
Letörések nem nagyon vannak, a vízmosásban van egy ugrató mint mondtam, meg le lehet ugrani a szinpadot a tisztáson.

Nézd meg a következõ helyet!
A szinpadtól felfele mész valami piros csíkos ösvényen, fel a vízmosásba... (mellesleg ott az ugrató pont a keresztezõdésben)... de oda úgy is eljuthatsz, hogy lemész azon a sóderes szaron, ami szerintem amúgy király lenne, csak nem éri meg, mert fölfele 15 perc, lefele meg 20 mp... és nagyon meredek. Naszóval indulj el a vízmosáson lefele, majd folyamatosan nézz fel 10-20 méterenként a bal fala fölé. Legegyszerûbb, ha ott mész és felderítesz. Namost lesz ott egy kis letörés szerû, elég nagy gödör, kicsit kisebb mint a "bonusz", és nem annyira meredek. Oda akarjuk megcsinálni a feljárót, meg egy ugratót elé, hogy a gödör oldalfalára érkezz... Van ott egy csomó rönk is, nagy ágak stb, nem lesz nehéz. pik-pak meglesz, agyasos a föld körömmel is kikaparom rá...  ;)

Amúgy vannak letörések, csak nem tudom elmondani, mert le kell térni az ösvényekrõl...Mondjuk az elég nagy volt, de... Szóval szét kell nézni. Esetleg ha legközelebb kimész szólj! Én aránylag közel lakom oda Rózsavölgy / Kelenvölgy... kb 30 perc vagy kevesebb.

#27
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hello!!

ma egy kicsit bejártam a terepet....  ;)

én fenntrõl mentem, a szoborparktól.. vigyázni kell!! mer tegnap eltévedtem egy "kicsit" ( tekeregtem egy csomót fölöslegesen )  !!!  ::)szóval a ha szoborparktól mész akkor balra kell menni, amerre a fitoland van, aztán Lídia utcán be, majd a Megyvágó utcán be! és ott vagy...
onnan három út megy le, egy középen ami murvás és inkább feltekerni jó rajta.. aztán van két "original erdei ösvény" ...

aztán a hegyen van vmi sárga háznak a romjai.. attól három út van ... az egyik ami meredekebb lenne, azt sikeresen felszórták sóderral, életveszély úgy csúszik.. ezért -2vel lehet lejönni...

a már említett susulyka utca másik végén ha az ember felmegy... ott vannak katlanos részek.. de vmi gusztustalan hogy mi van ott.. szerintem motorosok nyomták ki és minden csupa szemét....   :-[ arra még van két ösvény de nem térképeztem fel... majd holnap !!

van valahol vmi letörés???... nem 3méteresre gondolok... kicsikre... vagy kisebb ugratók??? merre??

tommmas

az ugrató építés nem rossz ötlet!! én benne vagyok!!

#28
Phyree

Phyree

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Én is szoktam, közel lakom nagyon hozzá. Jó kis lightos pályák vannak és lenne lehetõség összerakni pár ugratót, találtunk Jodával pár tök jó helyet!
Ismerem a vízmosást, nagyon feelinges kis pálya. kb 1km hosszú, de lehet, hogy rövidebb hosszû lejtõs félcsõ, átlagosan 3 méter magas oldalfallal, és van egy egyre lekopottabb bucka a közepén, mely egy kisebb kidobó szerepét tölti be.
Azt a dupla izét is ismerem, csak az aljától nagyon messze van és annyira nem jó. De vannak még jó helyek:
pl a szerpentineknél az az ördög-orom szerû katlan, meg pár iszonyat meredek csúszós lejtõ.
Csak az a baj, hogy sokat kell felfele tolni.

Mondok egy odajutást:

1. Budaörsi út - menj kifelé!

2. Sasadi út (örmezõi / Kelenföldi pályaudvari aluljáró magasságában) után jobbra le kell térni (ne tovább Balaton/Bécs felé). Ha az út bal oldalán mész (járdán) akkor tovább egyenesen a járdán rá a 70-es útra - folyt 3.a

3. Innen több lehetõség van, cél a Budaörsi repülõtér eleje:

3.a: menj el a meki mellett, át a felüljáró alatt, majd jobbra a 70-ES ÚTra. Elmész az elsõ komolyabb jobboldali leágazásig, ami pont egy vasúti híd elõtt lesz, REPÜLÕTÉRI út. Végig egyenesen (hosszú, lightos emelkedõs, sok szemét), a vasuti sinek mellett megy az út! Kövesd míg ki nem érsz egy keresztezõdésbe...

3.b: alternatíva. Tovább mész GAZDAGRÉT ALJÁBA, ott meg átmész az út baloldalára és a járdára és egy darabig mész a két nagy út között. Aztán a járda bekanyarodik balra, át megy a sztráda alatt, és mész tovább, kijutsz egy keresztezõdéshez (EGÉR ÚT) itt egyenesen átmész, ez már a KAMARAERDEI ÚT, ha jól tudom, Busz is jár rajta, 87-es talán. Fölfelé mész, majd lefelé, elmész a kifutópálya vége mellett, kijutsz egy keresztezõdéshez...

4. Itt van egy közért, de ami fontos egy vasúti átjáró. Azon menj át, el a laktanya mellett.
Kis patakot, meg villamos sineket (41) keresztezel, átmész és jobbra Susulyka utca.

5. Ezen maradsz, összevissza kanyarog, ez már a kamara erdõ alja. Bal oldalt erdõ, jobb oldalt Ifjúsági park. Elmész az út végéig, itt már autók szoktak parkolni, lesz egy fa (!) sorompó, ami egy földúttól zár el, amin be kell menned. Ha nem ott mész be, hanem attól balra egy közeli kis ösvényen azon a vízmosáson fogsz felmenni, amúgy meg feljutsz egy nagy tisztásra. Itt már sok a lehetõség. Ösvények vannak a tovább egyenesen felfelé, de a tisztáson át balra majd felfelé is.

#29
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Engem érdekelne, de nem tudom hol van. Megmondjátok merre kell menni? Tudom, hogy ez egy kicsit gázos kérdés, de lécci válaszoljatok! :-[

#30
vendég__*

vendég__*
  • vendég

igen mi ott szoktunk!!  :)
ismered a 2 félcsõszerû gödröt egymásután? :) :)
meg a vízmosást... ;) ;)
ha nem akkor nézd meg... ott shellkút mögött
kell megközelíteni ezeket nem onnan ahonnan az a
fõösvény van.

#31
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hello!!

van aki a kamara erdõ lankáin szokott gurulni??
merre vannak ott vmi érdekesebb nyomvonalak?

tommmas