Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mikor lesz freeride verseny?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
22 hozzászólás a témában

#1
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Hát, a csapatokkal nem lenne gond, úgy érzem...

#2
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy...

látom vki még emléxik arra a régi próbámra...

a FREERIDE TROPHY ez esetben azt jelentette volna, hogy egy közel 10-12km-es kijelölt pályán 3fõs csapatok versenyeztek volna...

A pályán több elem várná õket, úgy mint:
-technikás lejtmenet
-mászások
-folyón híd nélküli átkelés
-fal mászás
...

egyszóval szószerint FREE-RIDE, egy kis kegyetlenséggel fûszerezve a szervezõk részérõl...

A CAMEL TROPHYhoz lett volna hasonló, ahol ugyebár CSAPATnak kell lennie... magyarán egyedül-nem-megy...

Sajna ez nem jött össze, és úgy fest, hogy mostanában nem is fog... :(

Egyébként minden, ismétlem: MINDEN eladható a médiáknak ma magyarországon... csak megfelelõen kell tálalni!
Egy ilyen összetett verseny meg szerintem fõleg eladható lenne... egy szupi kis helyszínnel, háttér programokkal...

(pölö mátra? bükk?)

csõváz és hátszél...
PéeF

#3
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Budapesten szerintem jó kis verseny lehetne azért. Lehetne több kategória fulltelóssal, és több kategória merevvel, mert ugye nincs mindenkinek fullosa.

#4
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Killer: NEm debreceni vagyok de eger benne van a top 5 magyar városomba.



 Lama

#5
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
lama te egri lennel ..z?

#6
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Van, mikor csak a második nap felénél veszed észre, hogy elkoptak, és gáz van... 8)

#7
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Ha sima fékkel mész, egy nap alatt tönkre lehet b*szni a pofákat, bár nem mindig... 8)

#8
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Elindulsz lefele a mecsekbõl, és megállsz... :) Mondjuk az nem olyan fontos... 8)

#9
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Pécsre ;D
Mondjuk itt télleg olyan helyek vannak, tökéletesen alkalmas lenne rá, és ezt nem azé mondom, mer itt lakom, hanem mer ez a hegyre épült város feeling ilyen és kész

#10
vendég__*

vendég__*
  • vendég
SZVSZ Egerbe lenne a legjobb


 Lama

#11
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Kíváncsi vagyok, hogy ezt a városi dh versenyt vajon melyik városba gondolják?

#12
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
A Freeride verseny régebben azt jelentette(ismétlem RÉGEBBEN), hogy 4 versenyzõ eccer indul neki egy Dh pálya könnyített, lerövidített szakaszán, és persze ki ér elõbb célba. Na ezt ma hívják 4X-nak.
Ezek a Red Bull Rampage-hez hasonló versenyek abból alakultak ki, hogy a sivatagban, szabad téren(fõleg a Grand Canyonban) sok letörés és egyéb tereptárgy található, de az erdõ hiányzik, nincsenek fák, szerintem sokkal Kúúlabb, mert megvan a sunshine feeling, ami hajtja az embert. Namost ha van ilyen hely magyarországon, az valóban külszini fejtés lehet valszeg, de az sem az igazi. De eccer az életben még ezt is kibróbálom, az biztos...

Ajánlom figyelmetekbe a canfieldbrothers.com és a shawn164.com oldalak videóit, itt(ott) az élõ példa

Opa

#13
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Régebben még Para mesélt valami sárdagasztó Freeride Trophy-ról, volt külön topicja is. Azzal mi a helyzet ?

#14
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
az elozo bikemagben volt rola szo. valahol a comcedban rendeztek egyet es ezen felbuzdulva nyomtak hogy majd lesz magyarorszagon is.
szerintem max jovo nyarra. [ ne elegyen igazam mert istenuccse ugy de ugy elindulnek egy ilyenen.. ]


#15
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Elõbb-utóbb ki fog bontakozni minden, csak türelem.. Egyébként már tényleg szervezik ezt a városi versenyt, mert valahol olvastam a neten csak nem tudom, mikor rendezik meg, és hol..

#16
Jules152

Jules152

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
úgy hallottam valami városi freeride/dh verseny szervezés alatt van. ami persze nem azt jelenti, hogy lesz is belôle vmi... :)

#17
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Olyan mint a DH csak ezt nem annak hívják. ;D

#18
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
És mi az az FR verseny?

#19
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Kis ország, kis távok, kis mélységek. Nem muszáj 20m-nek lennie. Szerintem lehetne csökkenteni is mondjuk 10m-re. Vagy még kevesebbre. Nem lehet egybôl a közepébôl kezdeni!
Egy FR-t meg kéne szervezni, pályát kéne épiteni, meg egyebek - egyszóval bazisok munka kéne hozzá, és ki az, aki Mo-on ilyenekre odafigyel? Itt minden új versenyszakág marha nehezen indul be.

A maratonok is milyen nehézkesen indultak be, és most meg milyen népszerûek kezdenek lenni. Ugyanigy az FR versenyek is meg fognak idôvel jelenni, csak türelmesen kell várni (az elsô ôsz hajszálakra). ;D No de nem is.

#20
CURTISPAPI

CURTISPAPI

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás
Ha nálunk lennének is olyan helyek, akkor ott max. siklóernyõs bajnokságot lehetne rendezni. Megnézném, hogy melyik magyar bringás ugrana le 20 méterrõl. És, hogy melyik úszná meg.
Egyébként elmentek valami kõfejtõ bányába és ott lehet gyakorolni hasonlókat. Csak ugrás elõtt negyed órával értesítsétek a mentõket, hogy mire készültök.