Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#801
CinderCone

CinderCone

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
:oBocs a szentésgtörésért, elírtam a MARZOCCHI -t.
Amúgy Dirt Jumper III - ashoz kell.
Ja, még egy kérdés:
Mi a különbség a DJ I II és III között? :-[
Köszike

#802
CinderCone

CinderCone

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
Nem tudjátok, hogy Mazrocchi villákhoz pumpát hol és kb. mennyiért lehet kapni?

#803
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
vdani:

Nyílt fürdõs villákat általában párszor meg kell nyomogatni, hogy körbeérjen az olaj, aztán az majd keni.

#804
fsa

fsa

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
nemtudja valaki hogy az rst gila xe-t hogyan lehet felturbozni?
elõre is köszi

#805
CinderCone

CinderCone

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
Köszi! idõközben megtaláltam ugyanezzel a módszerrel. ;D

#806
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
az es-t javítsd át en-re és lásscsodát...
itt a jó link...
http://www.marzocchi...03Bomber_en.pdf

#807
CinderCone

CinderCone

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
:'( A Marzo oldalán nem tudom letölteni az angol kezelési útmutatót a Dirt Jumper - hez. Hiába megyek rá az ENGLISH feliratra, csak az ES, spanyol jön le. Nem tud nekem valaki ebben segíteni? esetleg nincs ez meg valakinek?
Elõre is köszi

#808
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Szét kell szedni, és a távtartókat átrakni! Gyárilag tudja a 63/80/100mm-t.


pontosan!
www.rockshox.com ====>komplett szerelési útmutató letölthetõ

Mellesleg a fehér mûanyag távtartókat(2 db) kell átrakni a nyomórúd alól a nyomórúd fölé.

#809
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát ha annyira felkoppan akkor esetleg odabent szétroncsolhat ezt azt... becsúszó alja... a láb belsõ része...

#810
Winethoo

Winethoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 482 hozzászólás
Miért art a villának ha felkoppan?
Vagy nem árt,vagy igen,vagy... ??? ??? ???

#811
spinny

spinny

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás
Köszi az ötleteket, majd haverral szétkapjuk a hétvégén oszt meglátjuk. Majd írok, hogy okésan ment-e!

#812
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

link=board=5;threadid=2341;start=135#82945 date=1041862853]
AZ, hogy kézzel nem tudtad lenyomni a boltban, max 3-4 centit, az nem azt jelenti, hogy nem mozog ki 10-et. Én sem tudom lenyomni a 13 centit, csak 8-at max. De ha ráülsz, és megmozgatod, jobban fog mozogni.
Amúgy, ha levegõs a villa, akkor elképzelhetõ, hogy nem Te súlyodra van belõve, és kicsit kevesebb levegõ kell bele. Attól jobban is fog mozogni. Általában 80 kg-ra állítják be gyárilag.
Ha acélrugós, akkor meg lehet, hogy keméyn Neked a rugó. De használat után derül ki igazán. Ha puha a rugó, akkor jól nyeli el a kis útegyenetlenségeket, de hamar felkoppan. Ha kemény, akkor nehezebben koppan fel, de nem mozog olyan szépen. Valamit valamiért. És általában van elõfeszítés állító csavar a villa tetején, ha kicsavarod, biztosan szebben mozog majd.....


Szia Rob!

Köszike a választ! Igazad van, hogy a használat során fog kiderülni csak már nagyon várom legszívesebben most elmennék azonnal és elhoznám! :)
Remélem jól lesz belõve de puhára állítva se ment sokat. De hát lágyulnak is a dolgok... Meg szerintem ha használom kiderül mennyit fog mozogni...

Szia

VDaNi

#813
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
AZ, hogy kézzel nem tudtad lenyomni a boltban, max 3-4 centit, az nem azt jelenti, hogy nem mozog ki 10-et. Én sem tudom lenyomni a 13 centit, csak 8-at max. De ha ráülsz, és megmozgatod, jobban fog mozogni.
Amúgy, ha levegõs a villa, akkor elképzelhetõ, hogy nem Te súlyodra van belõve, és kicsit kevesebb levegõ kell bele. Attól jobban is fog mozogni. Általában 80 kg-ra állítják be gyárilag.
Ha acélrugós, akkor meg lehet, hogy keméyn Neked a rugó. De használat után derül ki igazán. Ha puha a rugó, akkor jól nyeli el a kis útegyenetlenségeket, de hamar felkoppan. Ha kemény, akkor nehezebben koppan fel, de nem mozog olyan szépen. Valamit valamiért. És általában van elõfeszítés állító csavar a villa tetején, ha kicsavarod, biztosan szebben mozog majd.....

#814
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
megígértem hogy nem szólok hozzád de leírom mégegyzser: az EXR nem freeride teló... a legegyszerûbb CC/túra telója a Marzonak...

ergo ugrálni és FRkedni vele nem ajánlott... nézz utána a teló törés topikban mik várhatnak rád...

#815
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Sziasztok!

Marzocchi EXR 2003 telóm lesz hamarosan de a boltban mikor megrugóztattam kormányranehezedéses módszerrel :) csak 3-4 centit rugózott a 10 helyett.
Használat során jó lesz ez így vagy mit kell majd csinálnom vele, hogy rugózzon. 1-1,3 métereket fogok ugratni max light FR-nál akkor még ne koppanjon. Akkor ez így jó? Vagy kell vele valamit csinálni??
Választ ha lehet priviben de ide is jó!

Szia
VDaNi

#816
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Szét kell szedni, és a távtartókat átrakni! Gyárilag tudja a 63/80/100mm-t.

#817
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Jaaa-Hogy a 10centit nem mozogja ki??Hát tisztítás,kenés,stb.Gondolom lendít majd a dolgon---Rugóval nem lehet nagyon gond.
És ahogy Beg mondja,van benne egy fehér mûanyag bizbasz ,ami lefogja....(h erre nem gondoltam... :P)

#818
spinny

spinny

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás
2001-es Judy SL. Szerintem csak rugót kell cserélni, mert a becsúszószár hossza megvan, de csak 63mm-t mozog ki belõle. Vagy csak szét kell szedni, és állítani benne valamit? ::)

#819
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
rst omega! milyen ötleteitek van tunningra????
THX

#820
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Judy SL?Ami 63mm-t mozog?Nekem a 2002-es van meg,az 100mm-t tud,a 2001-es szintén annyit,2000-st kerestem neten,nem találtam,de sztem az sem 63mmrel rendelkezik....
Tuningolni meg nem lehet ilyen egyszerûen...Még a rugó része lenne a leg1szerûbb.Függ a dolog a teló teljes hosszától,a nyomórúdtól,stb.És nem érdemes próbálkozni,mert ált. tényleg az a max,amit gyárilag tud a teló...Külünben a versenyképesség érdekében eleve hosszab úttal hoznák ki a gyártók....