Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Teló tuning

- - - - -

  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#781
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
Csak a Marzo csinál szimmetrikus villákat, azaz mindkét szárban ugyanaz van. A többiek (RockShox, Manitou, RST, stb) egy oldalon rugó, egy oldalon csillapítás elven csinálják a cuccokat. És egyáltalán nem függ a merevség attól, hogy van-e benne rugó, vagy nincs. A teleszkóp a becsúszókal, a vállal és az alsó szárral (benne a perselyekkel) egy egységet képez csavarodás szempontjából, de a rugózó, vagy csillapító elemnek ehhez semmi köze.

#782
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
Ha jól emlékszem, azért szokták a rugót a tf. oldalára rakni, hogy a melegedés ne zavarja a olajos csillapítást. (már amelyikben egy oldal rugózik, egy oldal csillapít).

#783
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 posts
Dani! Jól csináltad,ha a tárcsa felõli oldalon hagytad meg a rugót,és baja sem lehet belõle,mert pl a RockShox JudyC-ben is gyárilag van egy rugó...
De ha mégis aggódsz emiatt,akkor menj be a faktorba és pár ezerért adnak puhább gyári Marzo rugót.

U.i.:Javaslom,hogy szedd szét teljesen,vagyis az alsó csavarok kicsavarásával vedd le a lábat a becsúszószárakról és zsírozd be állat módon!
Ajánlom a "Szilorett" lágy szilikonzsírt,kb 150 Ft egy kis dobozzal.
Meg vágj le mosogatószivacsból egy lapos "szeletet", azt mártogasd csicsogósra ebbe a zsírba és tekerd a rugó köré középen,úgy tedd vissza a becsúszószárba,így mindig kenve lesz a belseje,nem lesz hangja és minimálisan csillapít is...

Üdv és jóéjt!


#784
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
köze nincs a tárcsafékhez hogy melyik szárban van a rugó..
a becsúszó anyíagától/átmérõjétõl etc. függ a merevség... a rugó ilyen szempontból elhanyagolható... (pláne egy csavarrugó ::))

#785
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Sziasztok!

Egyik rugó kiszedve már mentem is egy 5 kilóméteres tesztkört!
Így nagyon szépen mozog. Viszont még van az a kérdésem, hogy ez tutkó nem árt a telónak, nem csavarodik e. Illetve melyik becsúszószárból vegyem ki ha tárcsafékes a bicó. Jobbból vettem ki, mert a tárcsafék oldalán meghagytam szerintem ez így jó!


Sziasztok

VDaNi

#786
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
azzal!

van ott szerintem egy hatszogletes feju kupak!
a fotokon latni!
azt kicsvarod es kesz!
miert veszne el a gari?
amikor visszaviszed be kell rakni a rugot.
ja meg nem kell nekik taviraotot kuldeni rola.
ezt a 'szakszervizben is megcsinalnak csak legfeljebb nem szolnanak rola ha nem sikerul vagy nem tetszik nekik az eredmeny!

#787
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Azt lecsavarom kiveszem a rugót majd visszacsavarom?
És ha nem lesz olyan jó akkor csak 1xûen visszarakom a rugót meg a csavart és kész?
Nem fog könnyebben törni ettõl a teló?
VDaNi

#788
NagyFõnök

NagyFõnök

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts
Ha a telómba szilikontszprét fujok az szétszedi a teflon bevonatot ?

#789
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,228 posts
Felül ne az imbuszt tekergesd, hanem egy 21mm-es hatszögletû kulccsal (gyertyakulcs) csavard ki az egész alu kupakot!

#790
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
hogy?
felül nekem egy imbuszkulcsnak van helye avval az elõfeszítést lehet állítani. Alul meg egy másik imbuszos avval nem tudom mit lehet csinálni, de azt mondták, hogyha azt kicsavarom szétugrik. Na most akkor hogy kell? Ha tudod,írd le részletesen!

Szia

VDaNi

u.i.:garancia nem fog elveszni a telóra ha kiszedem az egyik rugót?

#791
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,228 posts
Eredeti marzo rugót nem hiszem, hogy fogsz kapni! Nem tudom, hogy a tiedbe is ugyanolyan kell-e, mint az olajos típusokba.



#792
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
felul hatszog csavart kicsavar. rugo kivesz.

nem lesz baja. a manitou igy nyomja a teloit

#793
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Sziasztok!

Szeretném Marzo EXR Comp telómat puhábbá tenni. Ajánlották Nekem az egyik rugó kivételét de abban nem annyira bízom, mert csavarodhat szerintem. Van olyan jó puha rugó amit bele tudok rakni és a 65kilómtól ha ránehezedek a 10-ból kb. 6-7 centit ki fog rugózni?
Szeretném károsodás nélkül de puhábbá csinálni! Puhább rugó az tuti megoldás lenne nekem mert a garancia is megmaradna csak azt nem tudom, hogy a puha rugótól lesz e olyan puha mint amit én akarok, hogy 6-7 centit kimozog 65 kilótól. Köszi a miharabbi választ!

Sziasztok

VDaNi

#794
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
Mehet bele a Simsonrugó szvsz, nekem Delta TL-ben volt. Arra figyelj, hogy nem árthat egy kis celofánnal betekerni, hogy ne verje a becsúszó belsejét, ha nem sikerül megfelelõen rögzíteni.

#795
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 posts
Rst omega tl teloba lehet tunningként simson rugót rakni? Állítolag a hatás Rulla! ???

#796
nickjames

nickjames

    vendég

  • fórumtag
  • 75 posts
RST tuning:

A Gila-t nem ismerem, de régebben már volt itt téma az RST rugós villák tuningjáról. 328,381 modellekbe nagyon kemény rugók vannak egy magamfajta 70- kilós embernek. A nevét már sajnos nem tudom, de valaki javasolta, hogy az egyik szárból vegyem ki a rugót. Megtettem, igaz így talán egy picit puha, de az én bringázási stítulusom nem az a felkoppantós, így ez ebbõl adódó hátrány kisebb , mint az érzékenységbõl adódó elõny. Most szombaton mentem vele, és a hidegtõl bekeményedett egy kicsit. Ez elõnyére vált, így nagyon jó volt a mozgása a régebbi tapasztalataimhoz képest. Akinek ilyen villája van, az csak nyerhet egy próbával. Na azért csodákat nem kell várni.....

nickjames

#797
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
9-10.000 v. több ::)

#798
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
http://www.marzocchi...s/2003/dirt.asp

#799
CinderCone

CinderCone

    vendég

  • fórumtag
  • 182 posts
És az eredeti Marzo mennyit kóstálhat?

#800
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 posts
telópumpa:
Acor (bármilyen levegõs telóhoz, aminek schrader szelepe van (20bar-ig)) =kb. 7000Ft én a Pedalománban vettem, de biztos máshol is hoznak