Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Teló tuning

- - - - -

  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#581
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,348 posts
Elvileg 8 cm a max.Szóval 2 cm-rel vagyok minuszban.De ez már tényleg nagylépcsõ vízszintre.

#582
Rider Dave

Rider Dave

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
Legdurvább ugratónál is csak 6cm mozog??? az már télleg dúrva

#583
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,348 posts
Exr comphoz valami puhább rugót szerintetek hol lehetne lõni?Ha nincs ötlet majd végig telefonálom Pestet csak gondoltam hátha van valami ötlet.Egyik szárban szeretnék csak scerét mert így a legdurvább jumpnál is csak 6 cm-t mozog max ki.Szóval kicsit keményke.Amúgy kiderült hogy benéztem, és megsem lötyög annyira csak vhogy egy picit lelazult a kormánycsapi:mybad: .És akkor ennél a telónál se fogalkozzak más tunningal mi?

#584
Rider Dave

Rider Dave

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
Az olaj zsír keveréken én is gondolkodtam már. És az is jó megoldás lehetne.
Az igazsg az hogy ezt a Mozo x3.oc-t lassan már egy éve vettem és nekem a hírekkel ellentétben nagyon királyul müködik jó az állítócsavar kiment de azt úgyse használom/használtam, annyi bajom van vele hogy már túlnöttem azon amit ez a teló számomra nyújtani tud, így pénzem nemlévén csak annyit tudok tenni hogy valamelyest megpróbálom tuningolni. És így jutnak eszembe ilyenek hogy talán monduk 10mm-el megnövelni az útját vagy valami kis olaj feeling vagy akármi ami amivel tudodm növelni a teljesítményét.

#585
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 posts
most azt mondom ,amit suliban tanultam... nem olyan rossz az a zsir dolog
amugy szerintem kar kiuznod abbol a villabol. A zsir sokkal tobbet tomit mint gondolnad es sokkal tovabb tart. Ha olajat hasznalnal keneshez akor nagyon gyakran kellene tisztitanod ,mert tobb kosz jutna be es tobb olaj is tavozna belole. Es szerintem a villa kialakitasa miatt ,nem hiszem ,hogy megfelelo film reteg is ki tudna alakulni de ez nem biztos.

Korabban Endroo irta : hogy talan erdemes megprobalni Atom: olaj es zsir kevereket......

edit: lassu vagyok :)
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#586
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
nem elég.
mert hamarabb megy ki az egész mint ahogy most van, így folyamatosan full rektes lesz az egész, ami persze.. be is megy a mocsok, a maradék szimeringet is megeszi, a becsúszóval együtt, szép dörzsmintás lesz,
fogod magad, ha érzékeny vagy a dologra, hetente szétszedés, bezsírozás lágy zsírral(mint a manitou prepm)
és ennyi!

#587
Rider Dave

Rider Dave

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
Hát iggen ebben elég sok igazság van.. :)
És ha csak azt akarom megcsinálni hogy a kenése olajos legyen? Elég ha szétszedem az összes zsírt kiírtom :rocketman belöle és töltök bele olajat?
( mennyi olajat )

#588
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
igen, kell.
mert képzeld el, ahol eddig levegõ volt, az most olajjal van feltöltve bizonyos szintig.
így nem a levegõt nyomja össze, hanem az olajat nyomná ami nem hagyja magát, így alul vagy felül távozni akar.
mi állja az útját? semmi.
alul gyárlilag semmi, így kell szigetelni. felül? az a müanyaggyürü, ami megakadályozza a kosz kimenetelét, a bemenetelt persze nem
és itt kezdõdnek a bajok.
lehet kapni mozóhoz szimeringet? persze hogy nem, hisz elöbb hal meg a villa, mint a szimering. megéri forgalmazni/gyártani? persze hogy nem
(nekem is volt mozóm, tudom)
további kérdések itt már nem épp értelmesek.
gyártatni? többe lesz a tuning, mintha eladod a villát jelképes összegért, és veszel egy régi, de jót, black, psylo, dj3, amit csak akarsz
megéri tuningolni? persze hogy nem.

#589
Rider Dave

Rider Dave

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
Azzal amit ti most így irtatok nekem én 100%-ig egyetértek, de azzért annyit kérek hogy ne úgy beszéljünk már rólam aki szinte még teleszkópot se látott,
mert szettem már szét párszor darabokra a telómat és össze is tudtam rakni! ;)

Akkor csak annyit had kérdezzek már hogy: ha van egy sima rugós teleszkópom és én abba olajat öntök akkor az elég valószínü hogy a teló azt ereszteni fogja, na és ahhoz mit kell csinálni hogy ez ne történjen meg? Itt van az a rész hogy gondolom a szimeringeket cserélni kell nem? Mert egy szar kis alsókategóriás mozo szimeringje gondolom simán kiereszti majd az olajat?! Meg talán alul is ereszti mad ahol az imbuszos csavar van..

#590
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 posts
off
Rider Dave nem akarok beugatni , de en mint lelkes kezdo 0 at sem ertettem a bicajhoz , es eloszor nagyon sokaig csak olvastam a forumon... meg hasznaltam a googlet. aztan ha mar csak egy ket dologban kellett tanacsa vagy ki mit ajanl akkor segitett mindenki, de tudod ez olyan ,hogy elromlott a kocsim felnyitottam a motorhaztetot ,akkor hogyan tovabb ? ....

nem akrlak megbantani ,de alap nelkul nem megy es ezt tapasztalatbol mondom ,es engem is sokszor leteremtenek forum tarsaim ,ha olyat kerdezek vagy hulyeseget irok :D. EZ igy van rendjen. Nem lehet egybol mindenki profi ;) sajnos a szamar letran vegig kell menni.... :D ehhez sokat kell olvasni es figyelni

pl.: szervizelni egy kedves bringas baratomhoz szoktam menni aki eloszor megmutatja aztan legkozelebb mar magam csinalom meg. Viszont komoly dolgokba nem szabad beleugrani mert csak kudarc lesz a vege :( mindent fokozatosan... en azt javaslom menj el Jozsi bacsi kis muhelyebe es mond hogy szeretned nezni amit csinal es tennel fel kozben egy ket kerdest is
on
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#591
Rider Dave

Rider Dave

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
"nemtudom honnan milyet mekkorát mennyiért?" ezt arra írtam hogy a szimeringekhez nemértek, amúgy meg nemtudom minek van ez a forum hogy ha valaki segítséget kér aztán arra meg az a válasz hogy hagyd a fenébe hülye vagy hozzá! Télleg nemértek annyira nagyon hozzá de ha már legalább 1-szer sem próbáltok meg segíteni akkor ez az egész nagyon rossz felé halad...
Nem azt kértem hogy rakjátok össze helyettem hanem hogy egy kicsit segítsetek egy-két dologban ennyi..

#592
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,931 posts
nem azért, hogy még egyet rugjak a srácba, csak hogy miért is, amit:

nemtudom honnan milyet mekkorát mennyiért?


így még segíteni is nehéz.
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#593
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
az élet kegyetlen, és zsirosmacskának igaza van. ha az alapokkal nme vagy tisztában, akkor nem várhatod, hogy hipp-hopp megértesz mindet, amit mások évekig tanulnak.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#594
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,931 posts
ha ezekre a kérdésekre magadtól nem tudod a választ, akkor jobb ha nem is kezdesz hozzá ahhoz amihez akarsz, mert másra sem tudod majd a megoldást, valószínûleg szerszámod sincs és valószínûleg nem is vagy képes annak a kivitelezésére amit szeretnél. ha nem így lenne, nem is kérdeznél.

talán ez most bunkónak hangzik, de az igazság/õszinteség gyakran kegyetlen.húzhatnánk a témát, te még kérdeznél gyakran olyanokat amiknek egyértelmûeknek kellene lenni számodra, és a vége az lesz, hogy nem tudod megcsinálni és hagyod a francba az egészet.

a simson rugó pedig attól hogy belefér nem jó. biztos, hogy puha lesz.

"hidraulikus olaj" ööö
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#595
Rider Dave

Rider Dave

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
És milyen olajat tegyek bele vmilyen szintetikus hidraulikus olajat?

#596
Rider Dave

Rider Dave

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
ezt én is tudom ezért úgygondoltam hogy azokat is cserélném de azt nemtudom honnan milyet mekkorát mennyiért? A simson rugókat tudom hogy jó bele, ha csak simán olajat folyatok bele nemfog valahogy kifolyni?

#597
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
simson rugók nme mindenbe jók, bár egy próbát megér. kenésre: ahhoz, hogy olaj kenje, csak annyit kell csinálnod, hogy a zsirt kitakaritod, és öntesz bele olajat :D
átalakítással én nme foglalkoznék, mert tul sok energia és pénz, és még ennek ellenére sem lesz jó a villa, mert a szimmeringek és a perselyek is rossz minõségûek.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#598
Rider Dave

Rider Dave

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
Sziasztok egy mozo 3.osc-m van és így röviden azt szeretném megcsinálni hogy a két oldalába simson rugókat teszek és vhogy megcsinálom olajossá, vagy hogy legalább a kenése legyen az, nos annyira nemértek hozzá ezért a segítségeteket kérem hogy legalább megoldható-e. A rászánt idö nemszámít nembaj ha nagymunka. Ha valaki tudna segítne akkor az légyszi írjon már köszi

#599
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
sztem nem 2 pöcök kicserélésén mulik... ezt Mihály tudja.

#600
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13,478 posts
Thez, lesz valami a dologból?!?! Valami nfót légyszi! Kössz!

A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt. :D