Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#461
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
figyelem, magyarázok:
a rugóútnövelés alapvetõ eleme, hogy megfelelõ becsúszóhossz legyen a villán belül ahhoz, hogy az a kivánt utnövekedéssel együtt is az alsó persely alá érjen.
készitettem egy egyszerû ábrát, (a reklámért elnézést :) semmi közöm a céghez, ilyen papirt találtam)
Feltöltött kép
nos a képen pirossal jelölt csillapitófej a lábba alul bele van csavarozva, ha azt kicsavarod, értelemszerûen szétjön a villa. annak a hosszabbra gyártásával lehet csalni felfelé a villát, azaz hogy többet mozogjon, hiszen ha hosszabb, akkor jobban kiemelkedik = többet mozog. rugós villánál hosszabb rugó is kell.
szerencsés esetben a 100-as és a 80-as villák ugy észülnek, hogy a becsúszó hossza egyenlõ (a 100-aséhoz való) és lebutitják 80-ra ugy, hogy a nyomórud feje alá (csillapitófej) betesznek 2 centi alátétet. én egy olyan esetet rajzoltam, hol még van esélye a tuningnak. de ahol a becsúszó az alsó szimmering aljáig ér alapból, ott csak becsúszócserével ÉS nyomórudhosszabbitással lehet utat növelni.

érthetõ?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#462
peti73

peti73

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
azt szeretném kérdezni,hogy Manitou scareb compot gyári rugokon kivül hogy lehetne tuningolni,hogy keményebb legyen?Olaj?Alátét?Szeretem a telo mozgását,csak kicsit puha a sulyomhoz.

#463
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Az lenne a kerdesem, egy 2002-es Duke Race-t fel lehet-e tuningolni 80-rol 100mm-re? (lasd kep alul). Mert erzesem szerint siman elbirna, 30as becsuszok meg minden, es javitana a geometriat mert igy most k*rva meredek a fejcsovem...Szal minden szempontbol zsir lenne ha ugyanez a telo 100mm-es lenne. Meg regen amikor volt teloteszt bikkmakkban azt irtak h nehezen tuningolhato. Nem nagyon ertek ehhez, de erdemes vele probalkozni?Vagy ha az utjat nem is lehet megnovelni, kicsit foljebb lehet emelni? Valami tavtartoval vagy mittudomen...Aki tud az segitsen pls

#464
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
polírozott, egy fa miatt.
megtámadta a monstit, és legyalulta a teflont meg a vállakat:-\
de már rendes becsúszóval fut, gyári vállal.

#465
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
thez: de ebben a becsúszó is valami homemade, nem?

#466
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

a perselyezést hogyan csináltad? Ugyanis kúpos a külsõszár belseje. Nekem még az Óbudabringában is azt mondták, hogy nem érdemes vele foglalkozni...pedig ott aztán van minden.....(többekközött 2.5 kilós alsó váll Monsteren)


nem akartak vele foglalkozni, az én szakim simán megcsinálja, de bármelyik nehogy probléma legyen már egy kúpot esztergálni berakás után meg hónolni...

#467
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
erre gondolsz?:) van felsõváll is hozzá...

Feltöltött kép

#468
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
a perselyezést hogyan csináltad? Ugyanis kúpos a külsõszár belseje. Nekem még az Óbudabringában is azt mondták, hogy nem érdemes vele foglalkozni...pedig ott aztán van minden.....(többekközött 2.5 kilós alsó váll Monsteren)
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#469
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

Egy R500 ast szeretnék kicsit feljavítani...
Azért érdeklõdnék, hogy kicsit nagyobb és puhább rugót, milyen telóból lehetne adoptálni? :)
esetleg még valami ötlet jó csillapításra??

Köszi a segítséget mindenkitõl!!


ha még érdekel:
mz vagy simó rugót keress motoross boltban, méretre rudod vágni stb esztergátatsz hozzá rugóvégeket ha igényes vagy.
ha a 2 oldal belsejét megcseréled több utad lessz és finomabban fog mozogni.
a mozók problémája a kenés amiatt nagyon beszorulnak, ha újonnan jó volt a keménysége akkor kenni kell és ennyi.
gyárilag levejõs csillapítás van benne. énkicseréltem a saját levegõs csillapítófejre és mûkszik gyors és nem koppan csak szuszog.. :)

07aszp: a zoom ot pedig azért szeretemmmert usd-s emiatt pofonegyszerû bele csillit tenni legyen az levegõs, vagy nyílolaj; vagy a kettõ kombinációja, mostmár olyan tuning van a 1100-asban, hogy hujjuj!! Sebességérzékeny dinamikus igénybevételnél mint pl letörésugrásnál keményebb lessz de lieáris mint az állat egyébként.
a tisztán csak levegõs rendszernek annyi baja van, hogy kenésigényesebb, de nyíltolajfürdõvel kombinálva nekem a versenyeken is kivállóan teljesített.

Edit: mindenki szarozza a zoomot pedig jó. (ilyen áron) egyedüli baja a súlya 4300g az enyém a komplett rendszerrel olajjal eggyütt. ja meg a perselyezése ami 500 forintból megvan ha szétment.
ja és persze az hogy zoom a márkajelzése.

#470
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

nem kell valami ami átmegy a rúgó belsejében a rgó teljes hosszában, és belülrõl tartja?


nem kell.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#471
padam

padam

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Latnat múltkor nekem kérdezte meg hogy az MXC AIR telóba belelehet-e tenni rugót.Köszönöm a segítséget most mûködik bár még van rajta mit finomítani.

#472
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás

latnat: nem árt alulra-felülre egy központositó darabot esztergáltatni. (gyáriakban van!) csak simán nem tenném bele.


Okké köszi rob mi is valami ilyesmire gondoltunk, csak azt nem tom hogy akkor elég lesz-e úgy, hogy csak alulra és felülre teszünk ilyen központosító darabot? nem kell valami ami átmegy a rúgó belsejében a rgó teljes hosszában, és belülrõl tartja?

meg ha valaki tudna linkelni egy robbantott ábrát rúgós MXC rõl Vagy MX comp ról azt megköszönném (a gyártó honlapján nem találtam)
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#473
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
ha csak egy sima lyukat fúrsz, azzal semmire nem mész. Én is így akartam a Zoomba csillapítást rakni, de egy normál Lyukkal a kifele-befel csillapítást csak egyszerre tudu állítani az olajjal, egy olyan állítható egység ami pl. a Monsterben van legyártása megoldható de drága. Az Óbuda bringában 2 éve 3000forintért csináltak csillapítást R500ba.
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#474
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
latnat: nem árt alulra-felülre egy központositó darabot esztergáltatni. (gyáriakban van!) csak simán nem tenném bele.

peak: nem lehet javitani sajnos. az öntött magnézium láb nem hegeszthetõ. csak az uj vásárlása jöhet szóba, ajánlom az apro.bikemag.hu-t ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#475
peak

peak

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Üdv! Van egy 2003as skareb super-em. A fékhid tövénél beszaladt egy repedés... (hála egy erdei krosszmotorosnak...). LEhet ezt javítani?pl ráhegeszteni (bár magnézium, spéci cucc kéen hozzá gondolom).
VAgy Lábcsere ami szóbajön. Lábscere esetén a régibõl a szimeringet át lehet tenni az uj lábba? Egyáltalán jó a 2003ashoz mondjuk egy ujabb láb? Sztem stimmel de nincs ilyen irányú tapasztalatom.
JA és nincs valakinek véletlen egy skareb lába? Megvenném:)

#476
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 hozzászólás
Hellosztok

Adott egy marzocchi mxc air teló amibe a levegõ helyett szeretnénk rúgót tenni. A rúgó már megvan és szerintem ha beletesszük a szárba és rázárom a kupakot (alul felfekszik arra a bizbaszra-nemtom a nevét- amin keresztül az olaj áramlik, felül peidg felfeküdne a kupak belsõ részére)
Szerintetek ha csak így simán beletesszük akkor mikor benoymódik a teló akkor nem fog egy kicsit oldalra is játszani, mozogni a rúgó? a rúgó meg a becsúszzó belseje között 2 mm van. Vagy szeirntetek érdemes lenne esztergáltatni hozzá egy másik kupakot, esetleg valamit ami az egész rúgót fogja belülrõl, hoyg ne tudjon mozogni?
Mûködõképes-e ez szeirntetek így?

remélem érthetõ voltam, a válaszokat elõre is kösz
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt

#477
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Ha már biztos hogy tudsz szerezni bele szimmeringet akkor szedd csak szét, addig nincs értelme!
Amugy az ugynevezett nyomórud felsõ korong részére fúrj lyukat. Meg persze nem árt ha az a bizonyos korong nem kotyog 1 kilómétert a becsúszó belsejében. Ugyanis akkor nem kell lyuk csak finomítatlan kõolaj :D
Az egészben a legfontosabb, hogy ott jól tömítsen a nyomórúd, meg a szimering, és alul se follyon. Csak ennyi. :D

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#478
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Igazából tényleg kéne vmi tervrajz.

#479
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Na és hova kéne azokat a lukacskákat fúrkálni?;)

#480
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

vagy sufniba fúróval, azt a.s tûrés??

nem a.s AHS!
Egyébként szimmering, furó, olaj! És alulra talán O gyûrû! :D

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor