Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Teló tuning

- - - - -

  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#441
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Szerintem a Duke -ot ne huzd ki jobban.
Ha nagyon kell a hoszabb rugout, akkor add el es vegyel egy Revelation-t vagy egy Tora -t ha nincs sok penzed. Esetleg egy Pike -ot ha nem szamit a nagyobb suly.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#442
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
elég, ha egy toldatot csinálsz alulra mindkettõ alá. igy a fej maga megmarad, meg minden.
persze ha alul van csillapitás állítás, akkor kezd bonyolult lenni, de én anno az rst-ben megoldottam (2-es menetet kellett vágatnom valamibe 4 centi hosszan, kb 20 esztergályos küldött el anyám p*csájába :D)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#443
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 posts
Hat, becsuszoszar hossz (ezt hogy irjak? :D) az meg csak lenne eleg ahogy nezem, de nem igazan vagom hosszabb nyomorudat honnan lehetne szervalni. Azert a jobb oldalon a csillapitasnal nem nez ki olyan szimplanak a cucc, nem hiszem h ilyet olyan nagyon konnyu lenne csinaltatni. Bikemag tesztben is ezt irjak

#444
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts
Az alsó perselyt megtalálod, ha beledugsz egy hurkapálcát a lábba, és ahol megakad, az az alsó persely teteje. Adj hozzá kb 2.5 centit, mérd a becsúszóhoz, és ami kimarad, addig lehet húzni a villát.

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#445
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 posts
Nah szetkaptam a duke-ot. Honnan latom hogy eleg hosszu-e a becsuszoszaram a tuninghoz? Az also perselyen mennyivel kell hogy tullogjon?
Amugy nem nagyon latom hogy hol van az also persely a villaban, szoval fingom nincs hogy hogy tudnam megnezni lehet-e ezt meg kijjebb hozni

#446
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
2002 június-július számok közül az egyikben volt
Autist Team:)



#447
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 posts
Hatarozottan ugy emlekszem regen volt a bikemagban egy telotuningolos cikk, ahol minden telofajtarol volt robbantott abra, meg le volt irva hogy mukodnek hogy lehet tuningolni stb. De az istennek se talalom....Nem tudjatok melyik szamban volt ez? 2002-2003 kornyeken talan...de lehet meg elobb
Edit: nah meg is van vegre....2002. aug teloteszt 2

#448
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts
Készitek egy cikket a témában, legalábbis hasonló lesz. Majd megpróbálom kuhangsúlyozni a részleteket, meg a tuningolhatóság feltételeit is.

Piiisz!

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#449
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 posts
"A" Monster egy 2003as stinky delux vagy miben van benne aminek az egész hátsórésze gányolt, ezért valami ezeret mozog, a Monster meg 2003as és fehérre van festve(ahogy a váz is) és 2.5 kilós kovácsolt alu az alsó válla, de a bucsúszó eredeti. Na most az a váll úgy néz ki, hogy egy darab alu( jó nagy darab) és benn két bazi nagy lyuk. :D
jók ezek a rajzok, sokat segíthetnek még a tuningolóknak!
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#450
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 posts
Igen, asszem ertem. Amugy most talaltam 2002-es duke-okrol doksit, es ahogy nezem a 100mm-esekhez bizony mas becsuszo volt...Szoval konnyen lehet hogy bukta lesz a dolog. Mindjart feltoltom valahova, nezzetek mar ra ti is pls
Edit: itt van: http://www.hszk.bme....rvice guide.pdf

#451
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
rvilike: dual airban a negatív rugó helyére is levegõt fújsz, ugyanúgy ahogyan felülrõl. ha azon a részen van valami távtartó ami megakadályozza a nyomórúd tetejét (amit rob csillapítófejnek írt, bár ugye azon az oldalon nincs csillapítás ;)), hogy lemenjen egészen a becsúszó aljához akkor azt vedd ki. de tényleg nem tudom ennél egyszerûbben elmagyarázni ;)

rob: inkább csak több levegõ, a nyomás elvileg marad ua.

#452
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 posts

azt szeretném kérdezni,hogy Manitou scareb compot gyári rugokon kivül hogy lehetne tuningolni,hogy keményebb legyen?Olaj?Alátét?Szeretem a telo mozgását,csak kicsit puha a sulyomhoz.


Vegyel bele kemenyebb rugot. Azon kivul sehogy. Ha tobb vagy surubb olajat raksz bele az max arra jo hogy nem fogod tudni olyan konnyen felutni, de ha puha a rugo akkor szerintem mindenkepp csereld ki..

#453
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 posts
Mondom nem tudom hogy muxik a dual air...:\ Lehet hogy igy van, ahogy mondod. Majd szerzek rola egy robbantott abrat es megnezem. Az a baj, hogy szerintem nem veletlenul irtak anno a bikkmakk tesztben hogy nehezen tuningolhato...

#454
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
természetesen, mindkét nyomórudnak megfelelõ hossznak kell lennie :D
levegõs rendszernél elképzeléseim szerint egyszerûbb lehet a dolog, annyival kiegészitve, hogy valószinüleg a pozitiv kamra fog nõni, igy a hosszabb uthoz több nyomás is kell majd. (de mindenesetre több levegõ :))

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#455
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
csak úgy megkérdem, de levegõs villában te milyen rugónak az útjáról beszélsz? a lényeg, hogy a nyomórúd tudjon mozogni összesen 10 centit (inkább 11-et), mielött eltûnne a becsúszóban. ha ez megvan akkor a levegõs villánál megvan a 10 centi rugóutad. persze ha a másik oldalon is mozog ennyit a nyomórúd.

#456
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 posts
Igen igen ertem, tehat ha nincs eleg becsuszo akkor felejtsem el, ha van akkor vagy eleg hosszu a nyomorud, es csak az alatetet kell kivenni, vagy pedig csinaltatni kell egy hosszabb nyomorudat.
Na igen a masik hogy ettol csak az elmeleti rugout no meg, de ha a rugo nem tud annyit mozogni akkor eleve bukta, marpedig dual aires villabol nem volt 100mm-es tudtommal...
A becsuszo amugy szerintem azert lesz eleg hosszu, mert Duke-bol csak az SL-nel es a Race-nel volt ez a ptfe teflonozott becsuszo, es az sl 100mm-es volt, nem hiszem hogy ketfelet gyartottak volna. De vegulis lehet hulyeseg amit mondok, volt 80as meg 100as, aztan aszerint feluletkezeltek h milyen villaba raktak...
A merevseg miatt nem aggodom, pontosan azert mert dukebol volt gyarilag is 100mm-es, es igy is boven eleg merev meg a juicy-hoz is. Amugy pedig mindenkepp meg akarom probalni tuningolni ha van ra esely, mert igy olyan 73 fok korul van a fejcsoszog ami eleg meredek...70-71 jobb lenne. Nem is igazan tetszik igy az iranyithatosaga, max maszashoz jobb igy

#457
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Kell akkor nekem egy hosszabb nyomorud, valamit alatet, amit beteszek, es akkor elvileg jo is lesz, mivel levegos a villa nem kell masik rugo. Ugye?

akkor mégsem érted pontosan.
háromféle módszer van:
- gyárilag hosszu becsúszó és a hosszu nyomórud feje alá berakott alátét
- rövid becsuszó rövid nyomórud no alátét
- hosszu becsuszo no alátét, rövid nyomórud (rajzomon pölö)

ebbõl következõen az elsõnél kiveszed az alátétet és nyertél annyit rugóútban mint az alátét vastagsága, második esetben esélytelen vagy, harmadikban pedig meg kell hosszabbittatnod a nyomórudat. ez tipikusan házi dolog, boltban NEM lehet ilyet kapni, esztergályos kell hozzá.
mindjárt rajzolok egy másikat, mirõl is beszélek :)

persze nem sok esély van, hogy attól, hogy voltak 100-as duke-ok is (sõt, 108-at mozgó acélrugós is) a tiedben éppen olyan a becsúszó/nyomórud hossza mint ami kellene..

szerk: kép hogy mirõl beszélek:
Feltöltött kép
az alsó bizbaszt kell esztergáltatnod, hogy megnövekedjen a nyomórud hossza.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#458
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
nagyjából így mûködik, de ha csak a nyomórudat csinálod hosszabbra attól nem fog többet mozogni a villa, maximum magasabb lesz. ez a módszer max akkor mûködik, ha maga a rugó tudna többet mozogni, de a rövid nyomórúd miatt nem tudja végigmozogni a teljes útját, hanem jó esetben a felkoppanásgátló megállítja a becsúszó további mozgását. (elvileg a stance static pl. ilyen konstrukció, de ott meg a csillapítás oldali nyomórúd hosszabbítása nehézkes szóval az se fenékig tejfel)
ha hosszabb rugót raksz bele attól se fog többet mozogni, mivel ugyanakkora helyen kell elférnie a hosszabb rugónak tehát csak nagyobb lesz az elõfeszítése. a hosszabb rugóhoz rövidebb negatív rugót kell beraknod, és akkor lesz több rugóutad.


ha jól emlékszem pont a duke-ot veséztük ki a múltkor, csak ott 100-ról csökkentés volt a cél. ha szétszeded a villát és a rugózó oldalon találsz a nyomórúd feje és a becsúszószár alja között egy 2 centis mûanyag pogácsát akkor nyert ügyed van. ha azt kiveszed, akkor máris 100-as dukeod van (ami tényleg nem gáz, mert gyárilag is van ilyen).
valahogy így:
Feltöltött kép
hoppá, ja hogy dual airos? akkor is kb hasonló a helyzet csak nincs az a rugó ami az ábrán van, mert azt ott levegõ helyettesíti. sajna nem találtam 02-es duke-ról ábrát :(

szerintem gyári alkatrészeket nem nagyon fogsz sehol találni, max ha van nekik bontott. de ezek nem túl bonyolult alkatrészek, simán lehet esztergáltatni is ilyeneket.

#459
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
állat ez a rajz!
érthetõ!
de ha kihúzod a becsúszót a persely alsó pereméig akkor jobban fog tekeredni is.


én nem bántanám azt szép meridát!

#460
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 posts
Vilagos,koszi! Tehat ha jol ertem: Duke-bol keszult 100mm-es is (ugyanezzel a becsuszoszarral - duke sl) ,tehat valoszinuleg a becsuszo eleg hosszu a tuninghoz.
Kell akkor nekem egy hosszabb nyomorud, valamit alatet, amit beteszek, es akkor elvileg jo is lesz, mivel levegos a villa nem kell masik rugo. Ugye? Az a baj nem tudom dual air hogy mux pontosan, na majd utananezek.
Csillapitassal nem kell csinalni semmit? Nyilt olajfurdo...
A nyomorud az nem lehet, hogy ugyanaz mint a 100mm-esekben?Es akkor esetleg azt sem kell cserelni?
Masik kerdes: tapasztalat alapjan ha az ember ilyen kis szarokat akar venni mint nyomorud meg tavtarto, akkor a boltok kirohogik...Honnan lehet ezeket beszerezni?Esetleg melyik bolthoz erdemes fordulni (Pesten) ahol vagjak a temat is tudnak is segiteni?
Edit: jah hulye vok felreolvastam...tehat akkor valoszinuleg csak az alatetet kell kivenni akkor? Ill szerencses esetben....Azt nem tartom amugy valoszinunek hogy gyartottak volna kulon 100mm-eshez becsuszot meg 80mm-eshez, szoval az talan ugyanaz lesz. De ha nem akkor ugyis mindegy, mert az sok penz lenne cserelni, mar reg nem erne meg
Edit 2: Akkor az a legegyszerubb megoldas, hogy szetszedem (ugyis ideje egy zsirozasnak/olajcserenek), es lecsekkolom benne a dolgokat. Ugye?