Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teló tuning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
986 hozzászólás a témában

#421
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
a race-ben még mindíg nincs kompressziós csillapítás, tényleg olyan bonyolult ezt megérteni? ha mindneáron akarsz valamit csinálni, akkor a becsúszó végén van egy kis mûanyag korong amin van azt hiszem 8 v. 10 luk. ahelyett csináltass olyat amin csak 4 v. 2 van vagy szerezz régi boxxerbõl. bár ott éppen azért, hogy csökkentsék a kompressziót felfúrták a korongot, hogy szabadabban áramoljon az olaj, illetve a bb egyik eleme hogy a csili oldalon kicserélik azt a mûanyag korongot egy erõteljesen körbemart alu korongra.

egyszerûen nem értem minek akarja valaki lassitani a villa befelé útját?

levegõ ráfújás:
nsmb.com-on van egy srác aki a boxxcartos boxxert úgy használja hogy jobb oldalon van a cartidge bal oldalon pedig csak levegõ ráfújás, tehát a rugókat kihagyja a képletbõl.
Feltöltött kép

mivel az air assistes rs telókban sincs zégergyûrû ezért elvileg még mûködhet is. összehasonlítva a solo airral a becsúszóban a nyomórúd fején lévõ tömítések helyett az olaj tartja bent a levegõt. mivel az olaj gyakorlatilag összenyomhatatlan, így mindenképpen a becsúszóban lévõ levegõ nyomása nõ (amit felül a kupak, alul meg az olaj tömít), az olajé nem. tehát elméletileg az olaj nem tudja kinyomni a szimeringeket. na ebben kellene, hogy valami hozzáértõ kockafejû mûszakis megerõsítsen. ;)

az enyém most úgy van kialakítva, hogy a jobb oldalon bent van az eredeti rugó, a bal oldalról pedig kikerült a rugó és kapott egy légszelepes kupakot meg kb. 2 bár nyomást. ez most így az én súlyomhoz van belõve, olajszint beállítva, hogy ne koppanjon össze. sajna az idõjárás egyenlõre megakadályoz hogy élesben is tesztelhessem, de az udvaron egész jól viselkedik. amikor meg a disznófõ közepén kilövi a szimeringet és beteríti a gyanútlan bámészkodókat olajjal, akkor lesz nagy röhögés :D

#422
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
az egy darab alu rúd emlékeim szerint

sajnos nem sokat lehet vele kezdeni, mivel egy darab tömör fém.....

oda szelepek kellenének...
Autist Team:)



#423
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
a kompressziós rúd fejére lehetne gyártatni valamilyen tömítést. ez nem befolyásolná a komp. csill-t?
Én nagyon szívesen kipróbálnám, de sajna csak nyáron megyek haza. itt mag én vagyok az egyetlen aki már látott telót szétszedve.... :(
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#424
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Az lenne a kerdesem, egy 2002-es Duke Race-t fel lehet-e tuningolni 80-rol 100mm-re? (lasd kep alul). Mert erzesem szerint siman elbirna, 30as becsuszok meg minden, es javitana a geometriat mert igy most k*rva meredek a fejcsovem...Szal minden szempontbol zsir lenne ha ugyanez a telo 100mm-es lenne. Meg regen amikor volt teloteszt bikkmakkban azt irtak h nehezen tuningolhato. Nem nagyon ertek ehhez, de erdemes vele probalkozni?Vagy ha az utjat nem is lehet megnovelni, kicsit foljebb lehet emelni? Valami tavtartoval vagy mittudomen...Aki tud az segitsen pls


Még régebben leírtam valahova, hogy hogy lehetne egy 80as Duke XC-ét 100asra tunázni, vagy akár hosszabbra is, az alsó perselyt kell tényleg megnézni. Keress rá, szerintem a RockShox topicba írtam. becsúszó hosszával nincs gond, és nem hinném, hogy a 80as-100as Duke-okban máshol lenne az alsó persely.

#425
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

szal sok itt a probléma, de egyszer kipróbálhatná már valaki:-)

ami késik nem múlik ;)

#426
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
arra a rúdra ami a raceben van, tuti nem lehet gyûrût rakni, de értelme sem lenne sok

a beragasztás is problémás, mert nem folyik rendesen a ragasztópisztolyos ragasztó, és a nyomást sem fogja bírni

zégergyûrûnek bemarást nehéz lenne csinálni, megkerülni meg nem lehet sajnos

szal sok itt a probléma, de egyszer kipróbálhatná már valaki:-)
Autist Team:)



#427
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás

nem vagy az elsõ, akinek eszébejutott ;)

1 a baj: a raceben nics zégergyûrû ami bennttartaná a szimeringet, ezért ki fogja lõni egész egyszerûen. 02esekkel meg lehetne csinálni
én is gondolkodtam rajta sokat, csak aztán elmaradt valahogy


jaja. valahogy kísértetiesen hasonlít a Sherman tuninghoz. :D

Szimmering cserénél, ha ipari szimmeringet rakok bele az nem megoldás? nem lehet ilyen bemarást csinálni a zégergyûrûnek? esetleg valahogy megkerülni a zégergyûrût?
Egyébként meg hogyan jut a levegõ a lábba? A komp. rúd mellett elszökik? Esetleg egy O gyûrû a komp. rúdra?

Ezek szerint a 2002es boxxikból lehetne full levegõset is csinálni? :D az azért megnézném.
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#428
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
nem vagy az elsõ, akinek eszébejutott ;)

1 a baj: a raceben nics zégergyûrû ami bennttartaná a szimeringet, ezért ki fogja lõni egész egyszerûen. 02esekkel meg lehetne csinálni
én is gondolkodtam rajta sokat, csak aztán elmaradt valahogy

#429
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
mit gondoltok errõl az ötletrõl:
a boxxi baloldali(kompresszió) lábának a kupakját elviszem egy esztergályoshoz, és csináltatok egy ugyanolyat. A kapott darabot átfúrom, beleteszek egy szelepet(continental belsõbõl kiszedett szelep, rátekerve egy csavar), majd átdugom a fúrt lyukon és jól, légmentesen beleragasztom. így rá is lehet fújni a villára letörés ugráláshoz, esetleg ki lehet szedni a baloldali rugót (súlycsökkentés:D).
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#430
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Zsirzógomb felejtõs megoldás... Hülyeség, hogy nyomatod bele a zsírt és nem pucolod ki. Rendszeresen karban kell tartani. Ennyi.

De simán bele lehet biggyeszteni egy ilyet a lábba. A szimmering alatt kell megfúrni, belemetszeni a menetet, és esztergályossal gyártatni likas csavart gömbfejjel.

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#431
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
bé verzsün, meg lehet kérdezni LCS professzort hogy hogy csinált Jorus RST Alfijára zsírzógombot :)

#432
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
igazából microlubnak annyi értelme, hogy nyomod bele minden héten a zsírt (mert ugye köpi mint állat) és néha szészeded és kipucolod. csak már eljárt a technológia felett az idõ. pl. vannak rendes szimeringek, olajos kenésrõl nem is beszélve.

#433
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
az egáészet azért nem értem, mert ha már zsírt kell adni a villának, akko érdemes a régit kiszedni belõle. ahhoz meg úgyis szét kell szedni. ergó microlube teljesen értelmetlen ilyen felállásban...

#434
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
lehet kapni boltban zsirzószemet. csak elég nagy.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#435
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
hát tekintve , hogy összenyomódáskor keletkezõ nyomás elég magas lehet nem hiszem hogy csak szimplán bedugózni elég....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#436
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ezt egy 5e feletti teleszkópon nem tenném meg.
mert semmi értelme!

#437
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Miért kéne szelep?Dugó vagy kupak vagy mi...az nem jó?Mert az nem túl bonya de egyszerû.

#438
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
amire ha nem teszel szelepet, ugyanot ki is folyik és bemegy a dzsuva, víz, por. stb. ;) szerintem még mindíg jobb megoldás alul kicsavarni két csavart, lehúzni a lábat és bekenni zsírral.

#439
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Zsirzópontot zsíros telóra? Fúrok egy lyukat a két persely közé?

#440
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Jah, pont azt csinalnam amit mondasz ha el tudnam adni normalis arert, de nem fogom tudni, ugyhogy marad a tuning. Rebat vennek amugy helyette, az sulyban sem tobb, pont olyan ami nekem kell.En se nyulnek szivem szerint ehhez hozza, de nagyon zavar, hogy igy lent van az eleje, hosszabb villakhoz van ez a vaz tervezve, a regi vazammal sokkal jobb volt :/ Szal uberistenkiraly ez a villa, csak plusz par centivel kene hogy foljebb legyen. De kezdek rajonni a tuning valoszinuleg nem fog menni! :/ A csillapitasallitas az ott van alul jah, es ahogy nezem nem lehet toldassal megoldani emiatt. Na mind1. Azert ha van meg valakinek otlete szivesen veszem!
Annak orultem viszont hogy a becsuszon sehol egy kopas, belseje is aranylag tiszta volt, szuper kis villa ez. Monduk nem is hasznaltam meg sokat. Esetleg ha valakit erdekelne megvetelre szoljatok :)