Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Teló tuning

- - - - -

  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#401
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
tömítés az ezen is van bõven, hiszen ez is azt a célt szolgálja, hogy bent tartsa a levegõt. állás közben nem ereszti már 1 hónapja az tuti ;)

#402
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 posts
figy. monjá már olyan (normális tárcsaféket amelyiket nem lehet fejjel lefele tárolni.
Pár magurát asszem. Na most én így tárolom, és semmi bajom nincs vele.(ha csak olaj van benne akkor semmi nem változik). A HAYES karok meg fordítás érzéketlenek, tehát azoknál tökmindegy.

a 06os WCn van tömítés a solo air assemblyn.
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#403
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
mielött bárki követné a példámat: a bemutatott módosítást mindenki a saját belátása szerint végezze el. az esetlegesen bekövetkezõ sérülésekért és/vagy halálért semmilyen felelösséget nem válalok :D

málna: ezért várom hogy valami bme-s erre járjon és megmondja a frankót, de ilyenkor bezzeg egyik sincs a közelben :)

07aszp: a fox manuáljában erre fel is hívják a figyelmet. viszont a tárcsaféket meg nem szabad fejjel lefele tárolni (ez is valamelyik manualban volt). akkor most mi legyen? :)

#404
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 posts
ok értem. ca va. azért hívom komprúdnak, mert valahol így hívták egyszer. megnézem az idei wc-nek a robbantott ábráját, hogy tutira menjek. Egyébként meg boxxisoknak(csak a 2003+nak, mert a 2002es széria az tökéletes):
A bringát fejjel lefele tároljátok, mert akkor az olaj befolyik a perselyek közé és legközelebb szép, egyenletes lesz a mozgása. kipróbáltam és tényleg mûködik, igen nagy különbséget lehet érezni a mozgásban.
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#405
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
ha igaz, amit endroo írt, akkor hogy mûködik a pumpás vizipisztoly? :D
ha ennyire egyszerû, lehet szerzek egy kupakot én is, aztán kész, meg van oldva

#406
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
conor: ha még kb 10x leírom akkor elhiszed? ez volt a zacsira is írva. ez NEM boxxer solo air kupak. nekem tök mindegy hogy elhiszed-e vagy sem. pont, kész, vége, ennyi, finitó, ... :D az más kérdés, hogy valszeg ahhoz is ezt használják.

07aszp: nyomorúd van. olyan, hogy kompressziórúd meg nincs. a nyomórúdba van beleszerkesztve a kompresszió csillapítás szelepei. ami a race-ben nincsen. ha megforditom: olaj a becsúszóban, levegõ a szárban, ha visszaforditom akkor megint helyet cserél. nem értem ezzel mit akarsz mondani. ezt levegõszelep nélkül, légköri nyomáson is így csinálja. majd fejrefordítva nem közlekedek vele ;)

#407
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 posts
és ha fejreállítod a bringát, és az olaj helyetcserél a levegõvel akkor mi van?
a levegõ átmegy a külsõszárba. Egyébként ezért írtam, hogy a komp rúd tetejére lehetne csinálni tömítést, és mivel TUDOM, hogy nincs benne kompresszió, de azért olaj mégiscsak folyik arrafele valahogy, lehet hogy ez változtatna valamit a mozgásán, mivel a tömítés se a levegõt se az olajat nem engedi. Egyébként mivel a komp rúd = nyomórúd ezért uazt írtam mint endroo.... nem tom mit nem lehetett ezen érteni.....:(
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#408
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts

conor: nem, amikor ezt kitaláltam még nem is volt solo air :) ez az air assistos telók kupakja. én sem értem hogy mitõl jó bele, mert a judy ugye 28-as a duke 30-as a boxxer meg 32-es. de úgy látszik a belsõ átmérõ meg a menet megegyezik.


pézsé: szobában rátehénkedve igen. terepen még nem tudom


ebben azért nem lennék olyan biztos;)

a judyé tuti sokkal kisebb, ráadásul focilabdaszelepes

amúgy:
http://www.bti-usa.c...wGrp=RS829#open

Psylo,Duke,Judy,Pilot egy fajta
boxxer másik fajta

az nem látezik hogy 28-as és 32-es becsúszóba ugyanolyan kelljen:-)
kár hogy eladtam a judyt, most le lehetne mérni hogy hogyisvanez
Autist Team:)



#409
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts

jézuska hozta. ;)

tényleg nem tom mennyibe került. de keress rá a duke air top cap címszóra és kidob pár találatot. mivel itt mindenki tudja, hogy én mennyire "gyilkolom" a bringát ezért a tapaszatalataimat nem nevezhetjük mérvadónak ;)

#410
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
a hétvégén tessék meggyílkolni a hegyen, hogy tudjuk mien menetközben. egyébként az ára? csak kíváncsiságból a kár priviben is jöhet

#411
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
conor: nem, amikor ezt kitaláltam még nem is volt solo air :) ez az air assistos telók kupakja. én sem értem hogy mitõl jó bele, mert a judy ugye 28-as a duke 30-as a boxxer meg 32-es. de úgy látszik a belsõ átmérõ meg a menet megegyezik.


pézsé: szobában rátehénkedve igen. terepen még nem tudom

#412
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
inkább boxxer wc top air cap

mert ugye 32-es becsúszó
Autist Team:)



#413
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

jézuska hozta. ;) nem tom lehet-e itthon kapni. egyébként Psylo, Duke, Judy, Pilot air top cap a hivatalos neve és tökéletesen csereszabatos a boxxer kupakjával.


magyarul beletekerted felfujtad és fasza is...

#414
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
jézuska hozta. ;) nem tom lehet-e itthon kapni. egyébként Psylo, Duke, Judy, Pilot air top cap a hivatalos neve és tökéletesen csereszabatos a boxxer kupakjával.

#415
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
www.bti-usa.com

Engem az erdekelne, hogy onnan van -e vagy itthonrol, estleg lehet ilyet kapni valami specko boltban, vagy a koma hozta? :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#416
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
azt meg hogy?

új boxxiból?
Autist Team:)



#417
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Ez honnan van Endroo papa? :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#418
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
én nem gányolok, csak a gyári :D

Feltöltött kép

#419
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
Endroo: mivel ragasztottad be?

vagy menettel megy bele a szelep a kupakba?
Autist Team:)



#420
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
ezt a problémát én már megkerültem:
zoom1100-nál.
bal szárban felül van a (totál lineráris,és puha hosszúutas) rugó, alul a becsúszó belselyében van a kompressziószelep ami alatt van a levegõ (meg egy lehelletnyi olaj a jobb hatásfok végett) és összenyomódáskor a növekvõ nyomás miatt progresszívebb az ut vége. mindez sebsségérzékeny
a jobb szárban felül nincs rugó csak a becsúszóban olaj és a nyomórúd végén a csillapítófej elasztomer és ellenrugó.
az olaj belsõ surlódását kihasználva a csillapítófej tovább növeli a jobb (rugós-levegõs) szár progresszívitását. visszafelé pedig az olaj szokványos módon csillapít.
így 4 kiló alatt van a kõvillám és mindenki meglepõdik a mozgásán.
ettõl még mindig egy gagyi sz_r!

Edit: ja és a lényeg, hogy nincsen állandó (a légkörinél nagyobb) nyomás a telóban. így nem terheli a szimering rendszert, mint a felfújt telóké. A nyomásfelfutás karakterisztikája pedig sebességfüggõ.