Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Teló tuning

- - - - -

  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#381
peti73

peti73

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
szasztok
valaki meg tudja mondani hol lehet lockot venni és kb mennyiért?manitou

#382
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
nem tom, még nem próbáltam

#383
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
akkor a solo air boxxer wc pl lassan indul meg?

#384
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
_elsõsorban_ a megindulást segíti az elsõ ~2 centin rugós villáknál, mert legyen bármilyen jó a teló, a megindításhoz mindig kell plusz erõ.
levegõsökben ált. hosszabb, mert nagyobb határok közt állítható a keménység - ennyi

#385
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
de mondjuk a boxxiban van egy kb 2 centis negatív rugó. a beülés meg alapból 3-4 centi minimum. akkor ott nem sok szerepet játszik a könnyebb megindulásban. levegõs telókban szokott állati hosszú negatív lenni, ami ugye nyomódik össze a ráfújás során és akkor tényleg kisebb erõ kell. rövid utas villáknál mondjuk lehet, hogy számít, mert ott az alap beülés is kevesebb. tudom azért írtad, hogy általában ;)

#386
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Amellett hogy a negativ rugo allitja meg a villat visszafele, altalaban arra is szolgal, hogy konyebben induljon meg a villa.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#387
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 posts
Hû, élteben nem gondoltam volna...
köszi!
...And Justice For All

#388
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
negativ rugó: felkoppanásgátló.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#389
McPherson

McPherson

    vendég

  • fórumtag
  • 135 posts
Helo úgy látom leült kicsit a topic, szal akkor megkérdeznék 1 dolgot, amit össze-vissza használnak midenhol.
Szal a "negatív rugó" kifejezés mit jelent, és miért van rá szükség? Ez az elõfeszítést hivatott megteremteni vagy a beülésnek az elõidézésére való? És az eredeti rugó miért nem jó erre?
...And Justice For All

#390
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
a rácéban 3mm falvastagságú a becsúszó végig

az enyémben ott felül kb 1mm

de majd lemérem
Autist Team:)



#391
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
2002 -esbe biztos hogy nem jo. Ha lenne nalam tolomero lemernem a belso atmerot, de igy csak annyit mondhatod, hogy maga a becsuszo fala kb. 3X olyan vastag az ujakban ;)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#392
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
07aszp: 03-05 becsúszó ua. szóval elméletileg igen. mondjuk akinek a 05-ös race nem elég progresszív :). igazából én is azért játszom ilyesmivel mert alapból állati kemény a team és vagy ez vagy két puhább rugó beszerzése kellene ahhoz, hogy végig is mozogja az útját.

conor: alu mindenképpen, mûanyag felejtõs. elméletileg nem, de mérd le a kupak belsõ átmérõjét, aztán összehasonlítjuk.

#393
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
azt a mûanyagot felejtsük el gyorsan, ritka fos anyagból van

de az alu az jó lehet, ennyiért nem is drága

akkor ezek szerint 02-esbe nem jó:-/

marad a két rugesz:-)
Autist Team:)



#394
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 posts
letörések hez az kéne, hogy progresszívebb legyen, és mivel a levegõ összenyomódása progresszív(ezért lesz progresszív a villa ha több benne az olaj hiszen a légkamra csökken). a 2 bárt csak példaképp mondtam.
tehát akkor ez a 30mm-s kupak jó pl az enyémbe is?
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#395
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
azért a full levegõt nem merném megkockáztatni, mert így max 2 bar (de valszeg még rakok egy kis elõfeszítést, hogy az alá mehessek), de fullban tuti kéne vagy 10 és a 10 bar nem hazudik, az az elsõ méteren lõné ki a szimeringet. :)

nagyjából ez, igen. hogy melyik a gyári azt persze én se tudom. de ez alu, tömítésekkel, szeleppel, pofás.

amint kipróbáltam élesben természetesen azonnal beszámolok róla ;)

#396
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Lusta voltam visszaolvasni :)

Viszont van ar:
http://store.airbomb...c.asp?ic=FK4209
Ha ez ugyanaz a cucc.

Vagy ez:
http://aebike.com/si...D=30&SKU=FK4209
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#397
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
azt írta hogy egyik oldalról kiszedte, másikban citrom

viszont így már érthetõ, a 2002-es kupakjából indultam ki...
Autist Team:)



#398
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Azert lehet jo ugyanaz a kupak a 30 -as Duke -ba mint a 32 -es Boxxerbe, mert a Boxxi becsuszo falvastagsaga baromi nagy ( 2003 -tol, egyenletes, nem valtozo mint 2002 -ig ).
Majd ha jol kiprobaltad, akkor meselj :)
Amugy a rugokat benthagytad? Vagy az egyik oldalrol kiszedted?
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#399
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
ha ezt megteszed, akkor valszeg meg se fog mozdulni, mivel a 2 rugótól és a 2 bartól merevvilla lesz belõle. ;) de miért jó a letörésugráshoz, ha kemény a teló? inkább lassabb csillapítás kell, hogy ne rúgjon vissza az égbe.

málna: a tiédben van zégergyûrû + ez a fajta kupak nem megy bele, ha jól emlékszem

#400
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 posts
de ha pl csak simán ráteszem ezt a kupakot a racera és fújok bele 2 atmoszférát akkor ha ugor egy letörést (amikor szükség lenne a fújás általi keménységre), nem fogja kilõni a szimmeringeket? (elõbb próbáldd ki te :D)
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe