Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Teló tuning

- - - - -

  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#301
TIBIKER

TIBIKER

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
A gyártó jelen esetben a Marzocchi, itt van Európában, pontosabban Olaszországban tehát hajóztatás nincs. Nincs messzebb sem Németországnál, egyszerûen rugalmatlanok vagy a gyártó vagy a forgalmazó, vagy mindkettõ. Nemrég írtam a gyárnak de még nem érkezett válasz. Egy barátom néhány éve egy másik alkatrész miatt már próbálkozott náluk amire õk egybõl azt mondták, hogy forduljon a magyarországi importõrhöz a 'málihoz'.
Keresgéltem külföldi oldalakon az átalakító után de nem találtam sehol ilyet, csak a Dirt Jumper-hez 110 rõl 130mm-re alakító cuccot.
Az elõzõ Marzómat én magam tuningoltam de abba levegõs mivolta miatt nem kellett hosszabb rugót vennem.

Valami Manitou vagy más nem lenne jó bele? Ha igen melyik típusé?

#302
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

A kütyü állítólag kb. 10000.- forint, a villát németországból vettem ahonnan 20 Euróért hozták el ide, a kütyü postaköltsége szerintam max 10 EUR lehet pláne, hogy Olaszország közelebb is van. Nekem megérné azt a plusz 2600.- forintot HA LENNE !!! DE NINCS tehát ha akarnának vele foglalkozni akkor lenne, hajlandó vagyok elõre kifizetni ha azt mondják 2 héten belül itt a cucc.

úgy hogy a forgalmazó nyílván nem egy német nagykerbõl vásárol. hanem a gyártótól. ami g*eci messze van innen, hajózás, miegyéb. 2 emberért pedig nem fog olyan tételben rendelni ilyen vackot, amit ugye tétellimittel kell venni, szal tuti nem nyer az üzleten. míg a kedves vevõ kimegy pár 100 km-re a határtól, és megveszi teljes biztonsággal kint. vagy behozatja pár ezer ft-os PK-val.

amíg valami nem megy, addig abból nyílván nem fognak sokat rendelni

#303
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

A kütyü állítólag kb. 10000.- forint, a villát németországból vettem ahonnan 20 Euróért hozták el ide, a kütyü postaköltsége szerintam max 10 EUR lehet pláne, hogy Olaszország közelebb is van. Nekem megérné azt a plusz 2600.- forintot HA LENNE !!! DE NINCS tehát ha akarnának vele foglalkozni akkor lenne, hajlandó vagyok elõre kifizetni ha azt mondják 2 héten belül itt a cucc.


De ha ennyire vágod a témát, akkor mérnem rendeled meg te külföldrõl?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#304
TIBIKER

TIBIKER

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
A kütyü állítólag kb. 10000.- forint, a villát németországból vettem ahonnan 20 Euróért hozták el ide, a kütyü postaköltsége szerintam max 10 EUR lehet pláne, hogy Olaszország közelebb is van. Nekem megérné azt a plusz 2600.- forintot HA LENNE !!! DE NINCS tehát ha akarnának vele foglalkozni akkor lenne, hajlandó vagyok elõre kifizetni ha azt mondják 2 héten belül itt a cucc.

#305
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
valószinüleg azért a 2 hónap, mert a kütyü nagykerára a béka segge alatt van, szóval haszonnal együtt is kevesebbe kerül, mint a futár/posta önmagában arra az alkatrészre, szóval csak nagyobb csomagban hozatnak, amikor más is jön.
ha belegondolsz, ennek van értelme, minek csinálni egy x forintos alkatrészbõl 20x forintosat, ha nem muszáj.

persze ez kivédhetõ lett volna, ha eleve van, de ez már nocomment. egy szót mondok: máli.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#306
Brick

Brick

    vendég

  • fórumtag
  • 86 posts
Nagyon köszönöm Endroo!

mindenki duke utat akar csökkenteni? ;)

2 cm-es távtartó esztergálása ide:



#307
Wackor

Wackor

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts

Ha igy is összecsukod, akkor vágj a rugóstoppból akkorát, hogy pont a rugó hossz minusz 70mm legyen.


@ Spalya
Kérdés hogy (csak) a rugóhosszt nézzem, vagy számoljam bele az alján és a tetején lévõ kis mûanyag izéket is (az is van pár milliméter), ill. h számít -e ez egyáltalán.kösz

#308
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
mindenki duke utat akar csökkenteni? ;)

2 cm-es távtartó esztergálása ide:
Feltöltött kép

#309
Brick

Brick

    vendég

  • fórumtag
  • 86 posts
íme a teló robbantott rajza: http://brick.uw.hu/telo.jpg ,remélem látható rajta a lényeg. A 14es hengeres csoda és a negatív rugó alatti hasonló alkatrész csak a becsúszó aljába megy be, és rögtön felütközik a lépcsõn (ami nem marás :) köszi Spálya )

#310
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts

...mert a becsúszó belseje lépcsõsre van marva...

A becsúszószárat a legritkább esetben marják. Általában esztergálják, amúgymeg: sajons nem tudok segiteni a problémád megoldásában. Esetleg egy rajz vagy egy fotó sokat dobna a problémafelvázolásán, ugyanis el sem bírom képzelni....
Bocs.

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#311
Brick

Brick

    vendég

  • fórumtag
  • 86 posts
Sziasztok!

Van egy 2002es 100mmes RS Duke SL-em, szeretném 80mm-re csökkenteni az útját. olvastam, hogy egyik oldalról ki kell venni a távtartót és a másik oldalira rárakni.
Ez nálam nem megy, mert a becsúszó belseje lépcsõsre van marva, csak egy távtartó fér el...

mi a teendõ?

#312
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts

Akkor vázolom a szitut: Elvileg vázat fogok cserélni (merev CC-rõl össztelós Mission-re)...
Péter

Ha a CM-re már azzal jössz, jobb ha nem kerülsz a szemem elé...;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#313
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

Tegyél hátra 24"-os kereket. Sztem. :D

Kösz! ;)
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#314
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts
Tegyél hátra 24"-os kereket. Sztem. :D

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#315
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
a központositó gyûrût meg lehet hagyni, és csak egy sima gyûrû kell, amire rámegy a kormánycsapágyé.
2 centi az nagyjából egy fok minusz fejcsõszögben. vagyis plusz ebben az esetben.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#316
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

nem lesz annak semmi baja....jobban fog mászni

Úgy legyen! Kezdtek meggyõzni...;)
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#317
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Akkor vázolom a szitut: Elvileg vázat fogok cserélni (merev CC-rõl össztelós Mission-re). Most egy '01-es Sid XC-t használok, aminek a beépítési hossza 46 centi (80 milcsit mozog). A Mission meg elvileg 100 milcsis telókhoz van, ezt a két centit kéne áthidalni átmenetileg. Mivel kell vennem tárcsaféket is (+kerekek), ezért pár hónapig csúszna a bele való teló megvétele.
Sztem sok lenne az a minusz 2 centi....de ha azt mondjátok nem, akkor átgondolom újra. :wtf:
Péter

nem lesz annak semmi baja....jobban fog mászni
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#318
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

Más vélemény: A telóút nem egyenesen arányos a beépítési magassággal. A 80 mm telóm majdnem (pár mili) olyan magas, mint a 100 milisem. Ez pedig semmi.

Én ezt vágom, ezért is írtam, hogy a Sid-em a 80 milliméter mellett 46 centi...ráadásul ez egy eléggé alacsony teló...na mind1, valszeg akkor marad a próbakör. Azért kösz!:cheers:
Péter
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#319
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 posts
Megerõsítem, a régi Judy XC-m (100 mm) beépítési magasságát ugyanannyinak mértem, mint az új Pilot SLemét (80 mm).

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#320
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Más vélemény: A telóút nem egyenesen arányos a beépítési magassággal. A 80 mm telóm majdnem (pár mili) olyan magas, mint a 100 milisem. Ez pedig semmi.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.