Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

GT vázak

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
182 hozzászólás a témában

#141
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali...

Sajna annyi... 113... és ez a nagykeres ár... :(

Szal elég keményen kell csengetni érte...
De most mond meg, nem gyönyörû?
(talán még az ár sem csorbítja fényét...)

Cs&H!
Paraferee voltam...

#142
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Komolyba csak a váz 113 ?

Õszitén mondom eddig egy PolarX-et akrtam venni (39e) de sajan a 14,5"-os túl kicsi a 16,5"-os túl nagy! Aztán gondolkoztam egy Napalmon is (58e) de már ezt is csak kölcsönnel lehetne megoldani, de a mostami MAG-ban vót ez a váz és omdoltAMEz sem lehet 60-ná több.....

Most komolyan 113 ezer magyar ropogós avlut 1 darab vázért?

#143
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Elég jól hanxik. Kár hogy a Haro vázak ojan gigabénák... :-/

#144
vendég__*

vendég__*
  • vendég
98%-os tudom hallottam, hogy valakinek az anyukája hallotta, hogy brutál HARO dual cangák jönnek MO.ra. Ez még nem olyan nagy újdonság, de az ár az ami a lényeg! A www.hauser.hu- ról van egy link a haro cangák oldalára. Ott tessék kikeresni a WERKS DSR modellt. Avid tárcsa, full XT, Judy XC 100, Truvativ hajtókar, kutyafüle. 250 alatt van az egész cumó. Ez azért elég brutkó.... A váz is elég kúlnak néz ki....

Písz

#145
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én speciel állatkodnék vele, valamint munkába járnék rajta.  ;D ;D

#146
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hei!                                                                                                                                                                   itt egy vendég másnéven:bumi.Bumi azt kerdezi,ki mire használná Ruckus vázát?Válaszaitokat várom!!    

#147
vendég__*

vendég__*
  • vendég
;D Csak kár hogy ez 1 kicsit nagyobb tétel mint 1 stucni.  :-/

#148
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
gyaci

Nem olyan nagy baj ám ez a probléma. :) Legalább van miért élned!  ;D Én is sok mindenre rá vagyok izgulva mostan, de inkább igyekszem kihozni az optimálist a legkevesebb pénzembõl. (igaz, a Syncros stucnit meg kellett venni :) többet ér, mint a vázam :()

#149
vendég__*

vendég__*
  • vendég
;D

Egyébként mióta megláttam a ruckust, egyre jobban utálom a vázamat. :-/ Elég gyér ehheûz képest, dögnehéz cromo, semmi merevítés és tárcsfék felfogatás. :-X Amatõr.

#150
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Drága gyaciboj!  Ne haragudj, Te mindig olyan lelkes vagy és ezért imádlak téged. ;) Olyan kielégítõ volt a válaszod, hogy erre mit lehet mást reagálni, mint egy döbbent thnx-t. :D
Úgyhogy mégegyszer köszi.

lcs

#151
vendég__*

vendég__*
  • vendég
;D te jó röviden letuttad, én meg teleírtam ezer sort! ;D

#152
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
gyaci: thnx

lcs

#153
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Kislust:
Félreértettél, én csak idéztem a Judy kézikönyvébõl, nem hosszú évek alatt mexerezett tapasztalattal írtam amit írtam! Dunsztom sincs egyéb telókról, ill. annyit tudok mint minden más közönséges bringás. Sajnálom. :(

LiquidBugger:
PONTOSAN!!!  ;D

Paraferee:
Nem tekerõs edzésre mentem, hanem súlyzósra. Igazán bringázni nekem se sok idõm van, ill. kedvem, mer egyedül sz*r, és ha a barátnõmmel megyek akkor az sétakocsikázásnak illék be. :( Pedig mijen frankó ledöndetni 500-zal a dombró!!  ::)

Lcs:
Nem akarlak elszomorítani, de azt kell mondanom hogy nem fog összejönni Judy+Suntour párosítás. Amennyire én tudom az MG DH 30mm-es becsúszószárú, az XLC viszont 28mm-es. Bár van 30mm-es szárú Judy, talán az XC vagy a 100-as, viszont hogy ezek szimplák. Másrészt, azzal hogy esetleg egy magas vállat szerelsz be felülre az MG DH-ba, a rugóút 1mm-t se fog változni, csupán chopperesebb lesz a bringád, mert lejebb kerül a villa.
Na most függetlenül ettõl amit írtam megmértem a szárakat:
-átmérõ 28mm
-a szárak szimmetriatávolsága 123mm.

Ha valami csoda folytán mégis jó lenne az MG DH-ba ezen méretek alapján, és ragaszkodtok az elképzelésetekhez, akkor a Prokero-t keresd fel (ill. a Nella-t, de a kettõ ugyanaz) és ha van nekik raktáron akkor mák, ha nincs akkor lehozatják a következõ szállítmánnyal. Ez min.4hét, max. dusztom sincs.  ;D Nekem két kemény rugót fognak hozni majd ha minden jól megy.  :)

Szerintem az MG DH-t lehet tuningolni, ebben ugye MCU van rugóval. Valamely Mag számában volt egy teló teszt, igaz hogy szimplákra, de ez most nem lényeges. Azt a cikkek kellene átlapozni, mert szerintem abban említ Suntour tuningot.
Végül saját véleményem az, hogy gyárilag nem úgy állítják be a telók útját, hogy az alsó holtponton a rugó teljesen összenyomódik, hanem valami (pl. egy mûanyag bisz-basz) megállítja a telót. Ha annál a résznél babrál az ember, ahol ez az ütközõ van, akkor valszeg növelhetõ a rugóút. De ez hangsúlyozom hogy csak okoskodás, lehet hogy most valaki könnyezve a hasát fogja, és nem azért mert elrontotta azt töltött káposztával.  :-X

A .pdf jóó hosszú, önösszerakó  ;D rar-al feldarabolva kûdöm 2-3 mélben!


#154
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Dear gyaciboy!!

A téma nem ide vág, de emiatt nem akartam újat nyitni. Ha már ilyen kiokosodott vagy RS ügyben segíts plíz!
Az a helyzet, hogy egy barátomnak szeretnénk a Santour MGDH-ját megemelni 2-3cm-rel, de a rugóút növelésére nincs módunk. Úgy gondoltam ezt megoldani, hogy hajlított Judy vállakkal helyettesítenénk a meglévõket.
Szerinted lehet e Judy vállat kapni, hol?
Ha igen kellenének a Judy pontos méretei:
1. becsúszószár átmérõ (alsó vállnál, felsõ vállnál)
2. becsúszószár távolsága

ja és küldd el lécci a pdf-et  buktaa@freemail.hu

köszi  lcs  


#155
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Asszongya megy edzeni...  :'( :'(

háááát itt ültõmbe összexarom magam kínomban...

a múlthéten sem tudtam tekerni... :(

JÓ NEKI...
na megyek... és nézegetem még egy kicsit a RUCKUS képet...

Csõváz és hátszél!
Joghurt legyen veletek... Paraferee voltam...



#156
vendég__*

vendég__*
  • vendég
öööööö........ :-[

LiquidBugger
;D

#157
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
hI

Egyéb telókról is tudsz dolgokat(tapasztalat,link,tanács, stb.)?
kislust

#158
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az RS Judy XLC-et és XL-eket 3 fajta felsõ vállal ill. 4 fajta váll beépítéssel lehet szerelni:

1. Alap méretû váll fejjel lefelé berakva, ekkor a csapágyak+fejcsõ mérete max. 136mm lehet.
2. Alap méretû váll normál pozícióban berakva, ekkor 136-156mm-es lehet a közrefogott méret.
3. Magas váll (ilyet adtak az én telómhoz is), 156-172mm közrefogásához
4. Extra magas váll 172-195mm közrefogásához.

Az én Meridám fejcsöve jó hosszú+Orbit Xtrem csapágyak+3mm-es alátét gyûr, így lett 172mm.

Ha valaki nem értette de még mindig érdekli mit is akartam mondani, annak elküldhetem emailben a telóhoz adott szerelési és karbantartási kézikönyv .pdf formáját. Abban benne van érthetõbben.
Na megyek haza edzeni.

Jó hátszelet!!

#159
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Én is beállnék az érdeklõdõk közé!! :D
kislust

#160
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Azt hiszem Rám is rám férne egy kis tanulás telók terén...

Sajna elég keveset tudok róluk...
:(

Cs&H!
Paraferee voltam...