Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

külsõk áradata...

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
70 hozzászólás a témában

#41
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Hat a 4-5 mm azert eleg sok. Mondjuk nekem, ha egy kullom eltorik, akkor max 2mm utes lesz a kerekben (bar ezt nem mertem meg meg soha). Szoval kb. ennyinek kene lennie. Sarban megint mas a helyzet, mert ugye az rakodik rendesen. Ha laza frocskolos sarrol van szo, akkor nincsen gaz, csak ha tapados agyagos masszaba maszik bele az ember. Akkor szerintem a 4-5 mm majdnem eleg is lenne.
Na mindegy, most rohanok a hegyekbe osszesarazni magam  8)


#42
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Híjnye, az az 1 mili nem igazán sárférõhely!!  :o
De mégis mennyi a normális érték? 4-5mm?

#43
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Nalam most 1mm van a lancvilla es a kulso kozott. Ezt nem neveznem tavolsagnak  :) Sarban tegnap kiprobaltam, meg elmegy.  ;D Egy nyolcassal mar nehezen mozognek az tuti.  :(


#44
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ez fordítva van. A felni elbír mindenfajta szélességet, a gumi nem. Tehát adott gumiszélességhez adott felniszélesség tartozik általában, bár ezzel senki (én se) szokott foglalkozni. Ami közbeszól az a telód befogadó képessége, ill. a háccsó villáé. Magyarul milyen széles gumi fér el benne biztonsággal. Tényleg, tudja valaki mekkora a biztonsági távolság a gumi és a villa között??
Jó ócsó a gumi, annyiért megéri.

#45
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Ha minden igaz, akkor 3000/db.
Mi az a maximum szélesség, amit a felni elbír(honnan lehet ezt tudni)?
kislust

#46
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Jó könnyü, dehát elég virsli. Az ára viszont dellában elég húzós ha átváltjuk forintba. Nézd meg az árát a hauser-en, talán megtalálod.
A Maxxis szerintem elég jó gumikat csinál, én 2,5 éve uazt használom amit a gépemhez adtak, és még csak most kopott el. Semmi extra védelem nincs benne mégse csinált még eddig felütést és szúrásos defektem is 1-2 volt még csak.

#47
vendég__*

vendég__*
  • vendég
mindgyá megnézem

#48
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hi!

Sajnos nagyon árérzékeny vagyok!
Az egyik ismerõsömnek egy Maxxis van(http://www.maxxistir...a4369 995551045)
ez szerinted milyen?
kislust

#49
vendég__*

vendég__*
  • vendég
kislust:
Hát az attól is függ hogy mennyi pézt akarsz rájaszánni és hogy mennyire állatkocc vele a hétvégén. Ajánlanám az általam is preferált freeride Hutchinson Alligator 2.25-öt, ennek nem túl nagyok a bütykei, nagyon jó a sártisztulása. A Malinál 5300ft/1db, és elölre-hátulra is jó.

#50
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Helló!

Szerintetek milyen gumit vegyek, ha 80% városban megyek, de fontos, hogy hétvégente terepen is jól tudjak vele állatkodni?
kislust

#51
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Vegyel Bike+ Freeride 2.35-os gumit. Az elso hatso egyutt 4.600 a tavalyi arlista szerint. Nem tudom, hogy jo-e, vagy egyaltalan lehet-e kapni, de olcso.


#52
ssst

ssst

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Hellosztok!
Hamár a schwalbe-knál kezdtük ott is fojtatom: ;D   Szerintem hátulra a big jim tök állat csak egy kicsit kopós ???  És kéne valami kb 2.5-ös gumi de ha lehet semmiképpen ne legyen több 5ezer buznyáknál. Tudnátok ajánlani megköszönném. Köszi :-*

#53
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nekem meg van 1 pár elnyûtt, az is a bringámon. kéne már egy új garnitúra.

#54
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Jajj, ne is mond  8) Alig tudom abbahagyni a vasarlast. Egy Michelin Wildgripper parost meg kene szereznem  ::)  Pedig van mar 6 par gumim. Koztuk persze van 1-2 par szar is, de akkor is kezd eleg sok helyet foglalni  :(

#55
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ejjh, de sok pézed van, hogy ennyiféle gummantót birtokolsz egyidejûleg!

#56
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
En ma majdnem vettem egy par Hutchinson Jumbot. Szerencsere eloszor lemertem aztan kiderult, hogy nem fer el a lancvillanal... Igy aztan valoszinu, hogy elore Hutchinson Squale, hatra pedig Schwalbe Fat Albert kerul. Kicsit nehez gumik, de edzeshez jok lesznek 8) Aztan az hetvegi komloi XC versenyre felteszem a Fast Fred gumikat, amik majdnem fele ilyen nehezek... :)



#57
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én a Conti  VerticalPro-n gondolkodom erõsen. dehát az ára... :-/

#58
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Lcs: köszönöm, a hintet!! Még meggondolom a vásárlást.
Mindenkinek ajánlom a B+ Freerideot, elõre nagyon jó.
Bár én hátul használom fordítva, egy DH belsõvel 2baron felütésbiztos..(triál használat során)

#59
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
pesta: csak egy tapasztalat a Wildgripperrel kapcsolatban: jó gumi, de a soft verzio 1 hónapig tart.

lcs

#60
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Kösz, majd utánanézek. Amúgy nem DHra kell, Triálra.