Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

külsõk áradata...

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
70 hozzászólás a témában

#1
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hi!

Gyaci: hááát, nemtom...ha aszfalton 4 alá megyek nyomásügyileg, akkor bizonytalannak érzem kanyarban a hátulját... Jobb szeretem, ha inkább pattog egy picit...


Byez!

#2
vendég__*

vendég__*
  • vendég
100 fölött vagy és 4,2barra fújsz?? Én is 100 felett vagyok 1 tizessel, de nekem elég a 3-3,2 bar minden esetre.

#3
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
:)

Hiez!

Az enyémen Michelin Wildgripper van, anno 8eFt-ért vettem a szettet, de mára a hátsója megkopott. Nem tudja valaki lehet-e ilyen külsõt kapni valamerre? Egyébként vaj színû oldalfala van, és kb. drapp futófelülete. Vegyes használatra ajánlották, de aszfalton nagyon hersegõs. A természetben viszont jól szuperál. Én 4.2 barra szoktam fújni, lévén, hogy 100 fölött vagyok, de terepen sem engedem 3 alá. Szal, valami info Wildgrippwer ügyben?


Byez!

#4
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Conti külsõ
Elmondom hogy jártam vele. Megrendeltem a Conti Vertical-t, mert nagyon ajnározták hogy mijen f*szakalács mindenre. Nem is itt volt a baj, hanem a színe. Olyan gusztustalan meggypiros színû az oldalfala hogy majdnem lehánytam mikor megláttam. Montam is hogy ezt inkább mellõznénk hozzál öcsém egy TÖK FEKETE gumit mer ettõ hányok. Na ekkor hozattam a Big Jim-et, ami nagyon jó választás volt. Egy a baja hogy ritka a mintázata és ettõl egy kicsit erõsebben tapad az aszfaltra, viszont nagyon stabilan teszi azt. Nem sikerült kicsúsztanom vizes füvön se, sárban is jó, homokon, zuzalékon, köveken. Szóval elsõrangó terepgumi. Ajánlom mindenkinek. Nekem a simpla version van, ohne védelem, de van defektvédelmes+oldalfalvédelmes verzió is. Persze dupla annyiért.

#5
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Hat en probaltam egy Fat Albert-et viszonylag keskeny felnin (Ritchey OCR Pro), es kicsit idegesen viselkedett. Oldaliranyban is nagon rugalmas volt, es ez kanyarodaskor nem igazan elonyos. Ezutan kiprobaltam egy kicsit keskenyebb, es vastagabb falu hatso gumit, a Hutchinson Jumbo 2.25-ost. Na ez mar sokkal jobb. Kevesbe rugalmas oldaliranyban, es meg mindig eleg ballonos.

Amugy ha valaki akar olcson viszonylag jo gumit venni, akkor nezzen el a kedvenc boltjaba, es erdeklodjon akcios Continental kulsok utan. Itt Pecsen penteken kapott a bolt egy szep adagot, es most a Traction 2.000, a Double Fighter pedig 1.900 penz. Mindketto kevlaros, es meg dobozt is kaphatsz hozza... A Tractionbol kulonbozo tipusokat lehet kapni: sima fekete, szurke ill. narancssarga csikkal a futofeluleten. A Double Fighter pedig kek oldalfalu, es narancssarga csik van kozepen.


#6
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
HI

Talán felhozom a topikot! ;)

Jól értettem?
Nekem van egy viszonlag keskeny viszont igen magas profilu felnim (Rigida DP2000), és erre szeretnék széles gumit (2.35), de a belsõ ami a felnibe jó (hoszú szingószelepes) csak 2.125-ig jó (papiron) és szélesebbet igen nehéz ezzel a szeleppel szerezni. Mégis jó bele ha én csak max 2 barral (ált annyival sem mivel pehelysúllyú vagyok) megyek erdõbe ill állatkodni is???
Gumi szinjén Fat Albertrõl mi a véleményetek, vagy ennyi pénzért akkor már inkább a Space???

Remélem azért érthetõ volt  :)

Beg






#7
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Öcsém most vett egy 2.35-ös B+ freeride-ot hátra, meg egy Panaracer Dustert DH Magic 2.2-est elöre, és elég jók. Föleg a Pana tetszik nagyon, és nem is volt drága, kétezer párszáz HUF, még a B+ nál is olcsóbb volt. :)

#8
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Hali!

Szerintem hátulra a legeslegjobb külsõ a CONTINENTAL ESCAPE :P :P :P!! Nekem nagyon bejött, és én nem is találtam túl drágának (igaz, akciósan vettem ;) )

Szal mindenki ESCAPEre fel !! ;D

Üdv:
BRUCE

#9
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
lcs: köszi, asszem már értem! :)

#10
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Dear Kislust!

Hát pont ezért. Városban a kemény a jó (nagy nyomás).

lcs

#11
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
lcs: Köszi. Azt hogy érted, hogy "rendeltetésnek megfelelõen terepen használd" ? Azért kérdezem, mert elég sokat megyek városban is.

kislust

#12
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
szeva Kislust!

Nem feltétlenül. Ha mondjuk 2.0- ról térsz át 2.35-re és esetleg a fent említett okok miatt DUPLAFALÚT veszel, azt eleve nem kell 3.5 bárra felfújni, hanem elég csak 2.5-re, mert sokkal jobb az oldaltartása.
Ennek feltétele csak az, hogy ne legyél pl 104kg és hogy rendeltetésnek megfelelõen terepen használd, ahol úgyis megérzed, hogy nem a kõkemény gumi a jó feltétlenül.
Így ehhez a 2.1 széles körül bíró belsõ is jó, és még könnyebb is.

lcs

#13
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
szeva Kislust!

Nem feltétlenül. Ha mondjuk 2.0- ról térsz át 2.35-re és esetleg a fent említett okok miatt DUPLAFALÚT veszel, azt eleve nem kell 3.5 bárra felfújni, hanem elég csak 2.5-re, mert sokkal jobb az oldaltartása.
Ennek feltétele csak az, hogy ne legyél pl 104kg és hogy rendeltetésnek megfelelõen terepen használd, ahol úgyis megérzed, hogy nem a kõkemény gumi a jó feltétlenül.
Így ehhez a 2.1 széles körül bíró belsõ is jó, és még könnyebb is.

lcs

#14
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
szeva Kislust!

Nem feltétlenül. Ha mondjuk 2.0- ról térsz át 2.35-re és esetleg a fent említett okok miatt DUPLAFALÚT veszel, azt eleve nem kell 3.5 bárra felfújni, hanem elég csak 2.5-re, mert sokkal jobb az oldaltartása.
Ennek feltétele csak az, hogy ne legyél pl 104kg és hogy rendeltetésnek megfelelõen terepen használd, ahol úgyis megérzed, hogy nem a kõkemény gumi a jó feltétlenül.
Így ehhez a 2.1 széles körül bíró belsõ is jó, és még könnyebb is.

lcs

#15
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hi!

Igaz az, hogy ha veszek egy szélesebb külsõt, akkor kell egy új belsõt is vennem?

kislust

#16
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Tapasztalat: bár ez nem a fent többször említett árkategória, de mindenkinek ajánlom a SCHWALBE double defense gumijait!!!! Most elõre SPACE-t, hátra a jó öreg BLACKSHARK 2.5-öt használom és nekem egyszerre több problémát is megoldottak:
1, A felütésvédettségük tényleg kimagaslóan jó, köszönhetõen az egyedi oldalfalerõsítésüknek, pláne a kevlár- 3 hónapja nem volt felütéses defektem.
2, Emiatt nem igényelnek extra vastag kõnehéz belsõket.
3, A súlyuk 1kg alatt marad még így is (kevlár)!!
4, A kanyartartásuk, fékezhetõségük, különösen a SPACE-nak az eddigi legjobb.
5, Még a soft verzió kopása sem jelentõs
6, Nem kell agyonfújni, én 2.1barral járok (64kg) ezért olyan mintha elöl, hátul eggyel puhább rugót használnék- nagyon kényelmes.
7, A gördülési ellenállásuk is jó, nem túl zajosak.

Egyszóval drága gumik, de tényleg komoly érezhetõ különbség van a súly/kopásállóság/felütésvédelem/ár viszonyításában.
DH-hoz csak dícséretet érdemelnek.

lcs

#17
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
thx

kicsit ismét bizonytalan lettem ,mert megláttam õt:http://www.hauser.hu/maxxis/helter.htm
bár  100% hogy nem úszom meg 3000 alatt.

#18
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Dear Kislust:
mint fenntebb említettem Én 2300 pízért vettem... ;D

városban jó-e?
hááát nem egy slick gumi, de edzésnek megfelelõ... ;D
Én is ezzel nyomulok nap mint nap(ööö.. persze nem szó szerint sajna... :( ) 20-30 kilcsit...

cs&h!
Paraferee voltam...


#19
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
thx
Szerinted mennyit kóstál
Jó ez városban is?

#20
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali,

Gyaci: köfike a címet... majd megnézem...
;D

Kislust: nos, igen... itt ugyan FREERIDE név alatt van...
ha tudsz inkább KENDAst próbálj meg szerezni... állítólag a nagykerbe felváltva jönnek a szállítmánnyok...
a KENDA oldalán egy... ööö... TIOGA stílusú baromi nagy fehér KENDA felirat van... brrrrrrrrutál kinézet...

;D
Cs&h!
Paraferee voltam...