Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Maxxis gumik

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
105 hozzászólás a témában

#1
s1ru2

s1ru2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Na nekem egy 2.35 Minion DH van elöl és egy 2.35 Mofo DH van hátul. 2ply mindegyik és nagyon meg vagyok velük elégedve. Már voltam fenn saratdagasztani meg hóban is velük de ott is megállták a helyüket!!!

Sztem Király!!!

#2
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Maratonokra vajon milyen lehet egy 1.5-ös külsõ? Merev gépbe, 80 kg-al, kb. 23mm széles felnin...
Hogy OFF-ljak egy kicsit most láttam a Continental CrossCountry külsõt ás nem tûnik rossznak. Csak hát igen keskeny a drága...

#3
Mateqrov

Mateqrov

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Próbálta már valaki a Merida-féle Maxxis Ignitor(elöl)-Maxxis Dy-no-myte(hátul) párisítást? Ha igen, írjon tapasztalatokat plíz!

#4
sherman

sherman

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
hello

ha érdekle valakit egy kis high roller kritika akkor.... ;D
szal nekem van egy ilyen hátul 2.35-ös eddig még nem sikerült felütni:DDfél év alatt sem:D
jó még a minion dh is bár nekem a highroller mintázatra jobban bejön.....
és tökéletes 4X-ra és déhára is:D ;D ::)
hát ennyi

#5
Vinyisoft

Vinyisoft

    vendég

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás
Részemrõl hátul maxxis minion, elöl pedig harddrive van. Nehéz fickó vagyok , de azért a mászást nem hanyagolom, durvulást meg pláne nem. A hegyekig pedig aszfalton vezet az út, és annyira nem veszélyes a durvább gumi gördülése, minthogy lemondjak a ballonosságról. Szóval nekem beváltak. Ja, és merevfarú binyóm van.

#6
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Bagi mester!

Ez most lehet hogy Off topic, elõre is elnézést.
Csak a Maxxis jöhet számításba?
Én IRC Mithos-II XC-t használok maratonokra.
Nekem bejött a 2.1-es, az 1,95-ös kicsit keskeny volt, bár igaz, ment mint a szél még aszfalton is.
Árban is kb ott van mint a Maxxis és külön elsõ és hátsó mintázattal van, ráadásul könnyû is.
Thommey-val vedd föl a kapcsolatot. ;)

És akkor ON

#7
ptom19

ptom19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
nincs...viszont mofodhrol van jo velemenyem...olcso jo es meg csak egyszer sikerult felutnom :D
egyebkent meg 2.35os es ko nehez de megeri...persz kellett nekem drotost vennem...

#8
HeGe.

HeGe.

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Lopes BlingBing Dual-ról vélemények?

#9
nagyí

nagyí

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
NEKEN MAXXIS MINION VAN.
NAGYON BEVÁLT.MÉG NEMTUDTAM FELÜTNI.DE A HAVER MÁR 3-SZOR ÜTÖTTE FEL.
AMÚGY ROHADT JÓ KÜLSÕ.


A KUJO DH-HOZ MIT SZÓLTOK,MEGÉRI AZ ÁRÁT?

#10
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Köszi henger a lelkes segítséget, nagyon aranyos vagy, de olvasni én is tudok (maxxis specifikációk) és hót kezdõ sem vagyok, tudod mentem már bicajjal... ("Egy 2,1-es terepgumi (explorer), és egy 1,75-ös aszfaltgumi között is óriási a különbség. Mintha repülnél.")
A boltosról meg annyit, hogy ez itt nagyon ért a bevásárlós bringák összeszereléséhez, de a gumikhoz már annál kevésbé.
Szóval inkább tapasztalati véleményeket várnék, ha van olyan.

Üdv.


#11
henger

henger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 576 hozzászólás
Az 1,9-es sokkal könnyebben gördül! És maratonon igencsak érzed a különbséget.
Mnitára nem lehet konkrét tippet adni. Ha aszfalton is használod, akkor valami semi slick jó, de az murván semmit sem ér, nem beszélve a sárról.
Keress valami kompromisszumot. A boltos biztosan tudja, melyik mire jó, tõle pontos infókat kapsz.

Egy 2,1-es terepgumi (explorer), és egy 1,75-ös aszfaltgumi között is óriási a különbség. Mintha repülnél.

Calibos

Alacsony profilú bütykökkel ellátott elsõ gumi döngölt, ill. laza porral borított döngölt talajra.
Az elõre nyilazott középsõ mintázat és a reszelõre emlékeztetõ felület kiválóan fordul és jól fog a kanyarban.
A kissé magas oldalsó profilok szinte karmolják a lazább felszínt, mikor a kerék megsüllyed.
Kemény, 70a durometer a kis gördülési ellenállásért.

Kraken

Alacsony profilú bütykökkel ellátott hátsó gumi döngölt talajra.
A spéci keresztmintás bütykök könnyedén gurulnak, és mégis kiválóan fognak fékezés, vagy kigyorsítás közben
A reszelõs futófelület alacsony gördülési ellenállást és jó mászóképességet biztosít.
Kemény, 70a durometeres összetétel.

Száraz talajra sztem jó lesz. Hogy kemény, jobban bírja az aszfaltot is.

De kõnehezek!


#12
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Üdvözletem a társaságnak!

Segítséget kérnék.
Maratonokra és úgy általában örömbringázásra használt egyébként jó nehéz össztelós bicómon szeretnék az idei szezonra gumit újítani a Schwalbe Big Jim helyett, ami szép és nagyon jó terepen, viszont rettentõen kopik és nagyon nehéz betonon hajtani. alapjában véve terepen szeretek menni, de azért a maratonokon néha elõfordul egy kis beton, meg amúgyis befigyel néha bárhol is jár az ember...

Szóval valami Maxxisra gondoltam. Amennyire a boltban szemrevételeztem, a Maxxis 1.9-es gumijai nem sokban maradnak el ballonosságra Schvalbe 2.25-ösétõl (Ezt csak azért írom, mert én is viszonylag nehéz vagyok és szeretem ha nem virsligumin gurulok, tehát fontos a ballonosság). Szerintetek ez igaz lehet, vagy csak én láttam rosszul?
Van most akciósan Calibos 1.9 és Kraken 1.9 2500 Ft körül.

Tehát azt gondoltam ki, hogy megvenném elõre a Calibost, hátra meg a Krakent, így mintára jónak tûnik, csak nem tudom mennyire versenygumik ezek, és úgy egyébként is nem lenne-e vékony az az 1.9-es.

Vagy az a másik, hogy vennék 1 pár Larsen TT 2.35-öst, csak ekkor már duplájából jövök ki és ez meg már lehet, hogy túl nagy maratonozni. Viszont nagyon jónak néz ki a mintája...

Vélemények?

#13
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Ma vettem egy-egy Minion Dh-t elõre meg hátulra. 2ply-os és jó nehéz..remélem azért beválik. városba meg marad a ricsi innovédörje..

#14
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Maxxis rulez ;D csak ne essen az eso, es ne kelljen aszfalton menni.. terepre biztos jo, ott meg nem voltam vele soha.... no mind1. ezt egy taxi banta....

#15
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás

donti-donti-meg mindig donti ,es egyszer csak hirtelen megcsusszan


;D ;D ;D

#16
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Nos a Space gumikat en is vedem. Akarhany Maxxist probaltam, mind roszabb volt mint a Space. Bar Major azt mondja hogy a Maxxis jobb, mert az kanyarban tudja hogy csuszik, a Space-val meg kanyarodik, donti-donti-meg mindig donti ,es egyszer csak hirtelen megcsusszan, amire korrigalni kell.... ejjjnye... deszar... ;) Na mindegy, neki jobban bejon a Maxxis, en a vilagert nem vennek olyat a Space helyett. Ha lecserelem, akkor Gazza vagy Michelin :D ( Roszabbra minek csereljek??? :P )

Igy utolag hozza kelle tennem, hogy a Maxxis joval olcsobb ezeknel a gumiknal. Bar az Alivio is olcsobb mint az XTR, es ar-ertek aranyban is lehet hogy jobb... ::) ::) ;D

#17
Lualua

Lualua

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Hali!
Maxxis Xenith 1.5 os kulsot keresek, az egyik tavalyi szamban volt rola szo es eleg jokat irtak rola. Nem tudjatok, hogy hol lehetne beszerezni, ill. tapasztalatok is erdekelnenek ha esetleg vki hasznalna ilyet mondjuk Bp-en.....

Koszi!

#18
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nem rossz a maxxis, de azért tessék megkérdezni a jorusbácsit, hogy neki mi a véleménye a mobster - space dologrol... már nem azért de egy 2.35ös space olyan magas mint egy 2.7es maxxis :P szoval jo a maxxis, de azért túlzásokba ne essünk, tény, hogy nem annyival jobb egy gazzalodi, mint amennyivel drágább, de jobb. legalábbis sztem. de miután gazzalodit még nem próbáltam, ezek után a space a kedvencem ;D karácsony után be kéne egy garnitúrát újítani :)
UI: ár érték arányban meg csak annyit, hogy bike+...

#19
rebelis

rebelis

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Nekem is bevált a highroller!
most 2,5-os van hátul és tapad mint az állat nincs felütõdés csak ritkán(az meg az én hibámból).
Sajna kicsit nehezen gördül az aszfalton ha laposabb és kopik mint az õrült, de ez valószinûleg a 60-as(60a-s) gumikeverék miatt van. Elõtte 2,35-os volt és az még jobbnak tünt(bár nem tapadt úgy mindenhol) mint a 2,5-os, mert az keményebb gumibol volt.
A következõ egy 2,7-es mobster.

Mindent összevetve nem rossz gumi a highroller.

#20
yanee

yanee

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
maxxis... messze a legjobb ár/érték gumik. tények: mennyibe kerül egy 2.5ös mobster vagy high roller? 5500ft. és mennyi egy space egy gaddzalodi vagy egy ilyen markasabb gumi? minimum 8.. semmivel se tudnak többet.. söt: 7500-ért már kapsz dual ply-os maxxist: D nekem ezvan már nyár eleje ott eddig NEMVOLT defektem.. pedig azért 4es lépcsöknél meg 60centis falaknál koppan egypárat: D maxxis rulez: DD