Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

fekvöbringa

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
15 hozzászólás a témában

#1
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Van-e az olvasók között rajtam kívül még fekvõ bringás, rekus ?

#2
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Készítettem néhány felvételt a jelenleg épülõ gépemrõl. 8) a
http://kep.tar.hu/tom2 vázlatok albumban megnézhetõ. :o))))))  ;D ;D ;D


- spitzenklasse II. kategóriába sorolnám hehe  :P  :P :P

Üdv,  :D
Tom2


#3
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
kiscsango
Fékek.
Dobféket azért választottam, mert egyszerûbb a vázkonzol kialakítása. A tárcsa nagyságrendekkel drágább volt.
Viszont a mostani készülõ gépen elöl brutál RST agyak + 190-es bovdenes tárcsafékek + 20milis csõtengely, mindez 20 colos Vuelta Airline felnikbe fûzve slick gumival rulez ;D
A fék felfogatása annyiban volt poroblémás, hogy nem lehetett tükrözni a két oldalt, hanem külön külön oldalanként kellett kitalálni a rögzítõcsavarok helyét.

#4
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Áá, nem, az a Madarász volt. Én csak egy-két kört mentem. Pedig ha az én SPD cipõm passzolt volna a pedálba, meg sem állok Pestig :D.
Egyébként azon gondolkodtam, hogy tárcsafékkel meg lehet-e oldani a fékezését egy Dragonfly forma gépnek. Mert ugye a tárcsafékek általában a kerék bal oldalára kerülnek. De az ebben az esetben a bal keréknél kívül, a jobbnál belül lenne. Vagy azért is raktál dobféket, mert ott nem jelentkezett ez a probléma?

#5
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Paraferee
Ülésnek a csõvázra húzott anyagot, vagy gurtnit javaslom. Kényelmesebb, könnyebb, egyszerûbb. A készülõ újabb háromkerekûmre ilyet teszek.  :D
Kerekekrõl.
A Dragonon elöl 26-os MTB duplafalú ragasztott szegecselt alu felniben DT küllõkkel Sachs VT 5000 ipari csapágyas dobfékkel 12mm-es acél tengellyel van szerelve, hátul szintén 26-os Ritchey OCR Pro felni, DT küllõk, Shimano Alivio SC agy, 11-34 /7-es koszorú. Mind a három keréken Schwallbe City Marathon slick gumik. :-*
Hajtókar Shimano Sora+SPD. asszem 52-42fog. Tempóban max 60-64 jött ki 52-11-el pörgetve. ;D

#6
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Háj Boj!

Igen aztatat láttam volt szerencsém... ;D

szal lemezekbõl raktad össze?
hmm... elgondolkodtató... :)

amúgy a kerekek milyenek Nálad?
Én úgy gondoltam, hogy majd ha építek egyet, akkor az elsõk kemping ródszterbõl, a hátsó egy montiból lesz kivéve...
(természetesen mindegyik szlikkkk gumival..)

hajtómûnek egy régi Csepel országútiját szántam...

de majd még meglátom... ;)

Csõváz és hátszél...
Joghurt legyen Veletek... Paraferee voltam


#7
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Nekem nincs kagylóm. Amit a Dragonfly-on látni ( kep.tar.hu/tom2 dragonfly album ) az csak hasonlít rá. Gerincváz forma, amire acéllemezeket tettem. Szivacsozása pedig furdõszobai hurkás taposó szõnyeg. 8)
Kagylóülésben meg próbáld meg a Nagy Lajos kir. ut 110. körül. Van ott a belsõ udvaron egy mûgyanta kereskedés. Bizonyára tudnak mondani neked kapásból pár aktuális címet ahol megcsinálják neked jópénzért. 8) Egy kis szerencsével akár Te is meg tudod csinálni. ;)
Igen Baja környéki lévén sûrûn elõfordulok arafelé. ;D
Bár nem illik itt reklámozni a konkurenciát (de õk megjelentettek ilyet), a Bringában volt egy srác, aki hasonló kormánymegoldású trájkot csinált. Megtalálhatod a Ride Bike-ban Pesten.

#8
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szega Tom2!

Te honnan szervíroztad be a kagylóülésed?
Tudsz esetleg olyan emberkéket, akik ilyet letudnak  gyártani?

A robbantott ábrában nyertél... ;D

Naggyon tuti kis gépecske... ;D
Nekem csak a botkormány megoldás nem tetszik... de gondolom kicserélhetõ... :)

No csõváz és hátszél...
Joghurt is kipróbálná a gépet... Paraferee voltam

Apropó!
Te akkor Baja környéki vagy??


#9
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
kiscsango
Igen nagy valószínûséggel, mivel más háromkerekû nem volt ott. Kétkerekûek voltak még ketten. Csak nem Téged nem lehetett kirobbantani a gépbõl?  ;D

Paraferee
Jó döntés, szintén helyközi közlekedésre használom, + túrázni. A kagylóülés nem hinném hogy gond lenne. Számos mügyantával foglalkozó emberke meg tudná csinálni, ha arról lenne szó. A gond szerintem a szellõzéssel lenne. Bevallom nem próbáltam még ilyen ülést. A robbantott ábra netán a nagy bringáskönyv Windcheetah gépe? Ha igen nem rossz választás. Tudom ajánlani a Greenspeed-et. Rendkívül egyszerû a vázszerkezet, kiforrott konstrukció. Az árakat nem érdemes nézni, csillagászatiak. :(
Kérdezz bátran, mindegy hogy emilen vagy itt.
Üdv,
Tom2


#10
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szega Tom2!

Én a magam részérõl hosszabb tvokra szeretném hasnyálni majd a kicsikét...
amit Én láttam ilyen verdát, az elöl két, hátul egykerekes volt...
meg is csinálnám, mert meg van a robbantott ábrája, de van két gondom vele...

1)a kagylóülés... 8/
2)inkább beszélnék, tapasztalatokat vennék(?) egy olyan illetõtõl, akinek már van ilyen lova... :)

Szal, ha tudsz segíteni kérlek! :)
Lehet ide is, de ha gondolod akkor emilbe is...

Csõváz és hátszél...
Joghurt is gyorsabb lenne egy ilyen verdán... ;) Paraferee voltam

#11
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Tom!
Lehet, hogy a te gépedet próbáltuk ki nemrég Baján? Nagyon pozitív élmény volt, mindenkinek ajánlom!

#12
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Paraferee
Kérdés részedre is: mire használnád? milyet szeretnél? mennyire ismered a választékot?
Egy kis segítség  8):
http://www.extra.hu/...cumbents.htmbár még nem teljes, de azért alakulgat. ;D

#13
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Háj Bojzzz!

Ez engem is nagggyon érdekelne!!!
Amióta megláttam egy ilyen verdát egy könyvben, ilyet akarok otthonra!

Titi!
Ha publikus a haverod telcsije, légyszi nyomasd ki!
ha nem akkor lécci magánban!
Köszike elõre is!

Csõváz és hátszél...
Joghurt is szeretne egy ilyet... Paraferee voltam

#14
Tom2

Tom2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Censored

Mennyire komoly az elhatározás? Milyen fajtája tetszik? Aktiv használóként talán tudok segíteni. Bár nekem most trájkom van, de volt kétkerekû rövid és hosszú tengelytávú is régebben.

Titi
Érdekelne a cimborád! Csak nem Gyula? Hosszú tengelytávú fekvõje van "ufós" ;) villogóval?

#15
Titi

Titi

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Szia. Nekem van egy jó cimborám aki rendelésre csinál ilyet, ha kell egyéni ötletek alapján is. Miskolctól 10Km-re van. Ha kell a telefonszáma megadom.(Ha jól tudom 60e körül van egy durván C-50 és Altus felszereltséggel. Szerintem állati egy ketyere ez. Lehet vele döngetni rendesen, és nagyon kényelmes.)

#16
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nem tudja valaki hogy hol és mennyiért lehetne beszerezni egy fekvöbringát??szerintem lenne rá pizem ha eladnám a mostani bringám
   kösz :censored ;D ; ;)