Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Suntour

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
12 hozzászólás a témában

#1
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hivatalos mérés szerint a becsúszószár megvastagodásától a perselyig egészen pontosan 72 mm van. Bocs a 60-ért, saccc volt!  :-[ :-[ :-[
Na, de ha ezt kimozogja, akkor lekoppan, szal ez max 70-et bír, ami persze levegõs villáról lévén szó megint csak nemigaz, hisz ha letom nyomni tökig, akkor nyilván a negatív útja is megnõ... ::) Nem tud valaki contaktot Perbáliakkal?!

#2
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Patyi: én nem mondtam, hogy nem elég vagy nem jó a 60 mm, mindössze annyit kotyogtam, hogy a honlapjukon más van, és a Bikk is 70-100 mm-t ír. Na, ha most ez egy CC verseny villa, akkor minek kéne ennyit mozognia?!  :o Ha viszont nem mozog ennyit (és, tegyük hozzá az enyém valóban nem mozog ennyit), akkor minek irkálnak ilyeneket?!  ???Szal ez vón a porblém.  8)

Carlos: az olaj-csillis villáknál is igen jelentõsen befolyásolja a villa sebességét a hõmérséklet. Ergo hidegben (fõleg abban a zimában, ami mostanság uralkodik odakünn!) jelentõsen lassulhat, azáltal, hogy megdermed az olaj. Télen használj kevésbé sûrût.

#3
patyi

patyi

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Szia Andix

Igen igazad van,de én azt hittem ,hogy ez fix rugóutas.
Csak annyit tudtam róla ,hogy levegõs,és általában a levegõs villák azok versenyvillák(a kis súly miatt) és oda elég a 63mm is.
De most néztem meg at újságot és tényleg 70-100mm-ig irják.

BOCSIKA. :'(
(Mondtam,hogy nem nagyon értek hozzá) :-[

Andix olvasd el Jorus hozzászólását (feljebb)ott irja,hogy csak 60mm látszik ki, vagyis nem mozoghat 80mm-t.(pedig vadi új neki a teló)
Erre mit mondasz.(Segits Jorus-nak)

Szia. ;)

#4
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Szerintem ebben nincs igazad Patyi! Ha jól tudom a Center X hivatalosan 80mmt mozog?!! És a legújabb az talán még 10-et is. Meg az erõsebb. Szóval 60mm mindenképpen kevésnek tartom...

#5
patyi

patyi

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Hi Jorus

Szóval mint irod neked Hungary:A Center X-ed van.
Ez ha jól tudom CC verseny villa,ahová elég a 60mm-is.
De gondolom te is CC-re vetted.
Akkor minek neked 90mm??

Jó,elhiszem,hogy jobb a 90mm vagy 100mm,de akkor nem ezt kellett volna venned .
Inkább egy jó kis RockShox Judy Race-t.(2000-es)
Ha jól tudom 70000-e forint.

Szia. ;)


#6
patyi

patyi

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Hi Carlos

Nos örülök,hogy némileg megoldódott a problémád.
De mint irod még nagyon lomha a teló.

Tapasztalatom az van egy picike.
Nos biztosan ismered a Top Gun telót,ennek van egy DH-A modellje(a MountainBike-ban tesztelve is volt 99.március)
.
Amikor megláttam a boltban kiváncsiságból összenyomtam és ne tudd meg milyen szörnyû volt.
Eszméletlenül lassan,lomhán mozgott ,szóval totál sz.. volt.
Az újságban is irták ezt, és ott az olaj cserére hivatkoztak.
Szóval lehet,hogy az olaj sûrûséggel van a gond.
Talán cseréld ki higabra az olajat,akkor lehet ,hogy gyorsabb lesz a teló.

Más megoldást egyenlöre nem látok.

Sok szerencsét,szia. ;)


#7
Carlos

Carlos

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Kösz az infót Kislust és Patyi!  :)

A probléma megoldódott. Szétrántottam a villát:
Az egyik láb a csillapítást személyesíti meg,
a másik pedig a rugózást. Megtaláltam a bûnöst!
A spirálrugóban egy 22 cm-es fekete elasztomer
nehezítette a rugózást. Ezt még a terminátor se
nyomná össze!
Két választásom maradt:
-Felhízlalom magam 250 kilóra
-Kiveszem az elasztomert
Az utóbbit választottam. Így már normálisan
mûködik a villa.
Egy kicsit lomha a villa, ez talán az olaj miatt lehet.
Ha van ezzel tapasztalatotok szívesen venném,ha
megosztanátok velem!

#8
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Üdv Patyi!  ;D

Na, szal Hungary:A Center X a csöppség.
Még alig több,mint két hónapos. A légnyomással nem hiszem, hogy gond lenne, mert ha kijebb tudnám húzni, mint amennyi kiláccik belõle (álló helyzetben, vagyis, hogy nem vagyok rajta), akkor az azt jelentené, hogy annyira kevés benne a levegõ, hogy a binyó súlyának ráesõ részét sem bírja el... :D Azért akkor, ha ráülök, akkor már nem felkoppan, hanem úgy marad. ;D

Szal szentem a 100 mm körüli értékeket hosszabb becsúszóval érthették. Mondjuk érdekes, hogy a z e havi Bikkben az uccsó lapon a reklámok közt úgy írják, hogy 70-100mm. Ez tök érdekes, de vajon mit jelenthet???
Talán, hogy nyomórúdhossztól függõen ennyi lehet?! :o

Ja, és a honlapjukon nem írnak légnyomás értéket, érzésre szoktam fújni.
Ez is egy érdekes dolog, mert kétlépcsõs rendszer van benne, szal assem mindegy, hogy melyikben van nagyobb ill. kisebb nyomás Mármint az alsó, vagy a felsõ légtartályokban...

De ez a 90 mm azér b...ssza a csõröm! ::)

#9
patyi

patyi

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Szia Jorus.

Sajnos a levegõs telókhoz nem igazán értek. :-[

1.Milyen telód van?(pontosan)

2.Az én DuoTrack telómon eleinte 60mm körül látszódott ki a becsúszószár.
De amikor MEGHOSSZABITOTTAM a nyomórudat(másfél centivel)akkor már ugye annyival több látszódott ki.
Még turbózhattam volna többre is a telóutat csak akkor már veszélyes is egy picit(ha komolyan használod),meg nem volt elég hosszú az elasztomer(ugyanis elõtte a hosszából is lecsiszoltam).De ha neked új telód van ,vagy ha hasznát is és nincs megbabrálva, akkor nem kell hozzányúlnod.

3.Esetleg a légnyomással nem lehet gond?
Bár mondom ,nem igazán értek hozzá. :-[
De ha tényleg 100mm-t irnak rá akkor annak 100mm-nek kell lennie.
Ha a légnyomás kicsi akkor lehet,hogy beesik a teló(ahogy mondtad 60mm-re),esetleg pumpálj még bele levegõt.

4.Milyen nyomást irnak a telóhoz?(ugorj el a web-oldalukra)
Nézd meg a telódat,hogy mennyi nyomás van benne.És ennek fügvényében változtass a nyomáson.

5.Egy gyors próba.
Húzd szét a telót,ne összenyomd hanem pont ellenkezõleg,(addig amig meg nem akad)és ha a becsúszószár már kezd többet kilátszani mint 60mm akkor a légnyomással lehet a gond.

6.Remélem nem irtam sok hülyeséget.
Sok szerencsét,SZIA. ;)

UI:Irj ha valami változás van. :)

#10
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Patyi: nem tod véletlen, hogy ez hogy mûxik a levegõs telóknál? Az enyémre 89mm-t írnak (sõt, egyes helyeken 100-at!), de én csak 60-at mértem. Nem azért, mert nem ment lejjebb, hanem, mert nem volt minek mennie... Értsd: a becsúszószár maximum 60 mm-t láccik ki a lábból. Ötlet? (Azon kívül, hogy tegyek bele hosszabb becsúszókat.

#11
patyi

patyi

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Szia Carlos

1.Nekem is volt Suntour telóm(DuoTrack 8007-es)
A katalógus szerint 55mm-t mozog de nekem max. 40-et ment le.(de ezt is csak egy kisebb babrálás után,elõtte 30mm-t mozgot)

Ezután keztem el komolyabban babrálni,kivetem az egyik szárból az elasztomersort mert azt hittem ,hogy túl kemény ha mind a kettõ benne van.De ekkor is csak 40mm-t ment le és rájöttem,hogy azért nem megy le tovább mert megszorul a belsõ szárban az elasztomer.
Ezután megcsiszoltam az elasztomereket széltében,plusz még meghosszabitottam a nyomórudat és máris 70mm utat kaptam.
De ez a probléma neked nem lehet mivel a tiédben csak rugó van.
Csak azért irtam le mert én igy jártam.(tapasztalat)

2.Túl kemény a rugó a villádban a testsúlyodhoz képest.
Egy rugó csere valószinûleg megoldaná a problémádat.Sõt biztos.

3.Úgy tudod ellenõrizni az utat,hogy letekered az elõfeszitõ kupakokat és összenyomod a telót.
Ekkor megméred az utat és ha tényleg 80mm ahogy mondtad akkor a 2-es pont érvényes.

Remélem tudtam segiteni.

Sok szerencsét.szia.


#12
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!
www.srsuntour.com.tw

kislust

#13
Carlos

Carlos

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
???Segítsetek! Merre találom a Suntour-ék honlapját? Van valakinek  tapasztalata SR MG XCR
-rel kapcsolatban? Az enyém baromi lomha és az Istennek se akar 40mm nél többet bemozdulni,
pedig katalógus szerint 80-at tud.