Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Covid után

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
27 hozzászólás a témában

#21
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Ez lefolyás függvénye is, igaz senki nem tud erről a sz@rról semmit. Azért engem összességében 3 hétre ütött ki, az előző héten már dolgoztam rendesen. A légzésem még nem a régi, kicsit fojtós (ez állítólag normális a nálam jelentkező tünetek meg lefolyás után). Felemelek egy 20 kilós valamit és szédülök 5 percet. Ezekkel a dolgaimmal magam is kétlem, hogy vissza kellene állnom az edzésekbe. Fáradékony szerencsére nem vagyok, azt utálnám ha maradt volna (cserébe szaglásom nincs, de az még mindig elviselhetőbb :blink: ).


o, nekem allandoan be van dugulva az orrom az orrpolip miatt, ha nem fujkalom a szteroidos orrsprayt, illetve azt fujkalva sem az igazi. Most szeptember kozepen megint abbahagytam, de max. ket het utan mar nehezebben kaptam levegot, erzekeny az egyik oldalt par felso orlo fogam. Csak a multheten esett le a fogorvosnal, hogy nem talal semmit, szerinte arcureggyulladas, menjek rontgenre, hogy ez az abbahagyott spray miatt lehet. Ja, majd kesobb jon me'g, hogy ha hatrahajtom fejem, sokkal nehezebben kapok levegot. Fujkalhatom tovabb a sprayt, amibol igyis probaltam minel kevesebbet, meg neha szuneteket is tartani. Szoval ez csak tuneti kezeles, mint a duzzanat eltavolitasa is. Persze fogalmuk sincs, hogy mi valtja ki. Faradekony is vagyok, igazabol mindig is az voltam, de biztos osszefugg ezzel, hogy nem alszom normalisan, meg azt is horkolva. Nem mondom, hogy ezek melle fel sem tunne egy koronavirus fertozes, sot nem is hianyozna.

#22
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 997 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Felénk 1-2 nap után mindenki visszaállt edzésbe...

Megkérdezhetem hányan és milyen korosztályból voltak? Egymástól kapták el, vagy több forrásból érkezett?



#23
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Ez lefolyás függvénye is, igaz senki nem tud erről a sz@rról semmit. Azért engem összességében 3 hétre ütött ki, az előző héten már dolgoztam rendesen. A légzésem még nem a régi, kicsit fojtós (ez állítólag normális a nálam jelentkező tünetek meg lefolyás után). Felemelek egy 20 kilós valamit és szédülök 5 percet. Ezekkel a dolgaimmal magam is kétlem, hogy vissza kellene állnom az edzésekbe. Fáradékony szerencsére nem vagyok, azt utálnám ha maradt volna (cserébe szaglásom nincs, de az még mindig elviselhetőbb blink.png ).    


karakoram módosította - 2020. október 12. - 10:59


#24
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Uram, nagyon köszönöm! Google a barátom de nem találtam ami kell, most a korház oldalán meg is van. 

Ez akkor hosszú pihenő, betartom, lehet konzultálok valakivel (fekvőtámaszok, felülések, nyújtás lesz de akkor már ezt is megkérdezném lehet-e). Rosszkor jön, ilyenkor szoktam a téli betegségek ellen belehúzni a futásba, ez 25 éve bejött és alig-alig voltam beteg.  

Felénk 1-2 nap után mindenki visszaállt edzésbe...


  • dzsonhee kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#25
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en nagyon lightosan allnek neki sikon, alacsony pulzussal... ossze tudod vetni a korabbi eredmenyekkel, ha nem stimmel vmi a pulzusmeron latod. tobb hirben volt, hogy nem csak a tudot, hanem a szivizmot is megtamadhatja, es roncsolja.


arn módosította - 2020. október 01. - 14:56

  • karakoram kedveli ezt

#26
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Uram, nagyon köszönöm! Google a barátom de nem találtam ami kell, most a korház oldalán meg is van. 

Ez akkor hosszú pihenő, betartom, lehet konzultálok valakivel (fekvőtámaszok, felülések, nyújtás lesz de akkor már ezt is megkérdezném lehet-e). Rosszkor jön, ilyenkor szoktam a téli betegségek ellen belehúzni a futásba, ez 25 éve bejött és alig-alig voltam beteg.  

 

A sport korháznak volt egy tanulmánya ahol azt írták le hogy a sima influenza után 7-10 nappal  lehet érdemes elkezdeni az edzés munkát. De, most jön a kapaszkodós rész! Covid után ha nem volt tünet akkor 4 hét! ha volt tünet láz, szaglás vesztés stb, akkor 5-6 hét! Úgy hogy egyenlőre szerintem maradj a fenekeden nyugodtan. Most jön a vigasztalós része, az alapozás megkezdése előtt amúgy is jó dolog tartani egy kéthetes edzés szünetet. Nálad ez kicsit hosszabb lesz. Tapasztalatból mondom hogy nem érdemes a betegség után nagyon gyorsan neki ugrani, mert nekem megfázás után volt hasonló esetem és lett belőle a hülyeségem miatt egy több hónapos hörgőgyulladásom. Kitartás és türelem.


  • zeezoltano kedveli ezt

#27
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

A sport korháznak volt egy tanulmánya ahol azt írták le hogy a sima influenza után 7-10 nappal  lehet érdemes elkezdeni az edzés munkát. De, most jön a kapaszkodós rész! Covid után ha nem volt tünet akkor 4 hét! ha volt tünet láz, szaglás vesztés stb, akkor 5-6 hét! Úgy hogy egyenlőre szerintem maradj a fenekeden nyugodtan. Most jön a vigasztalós része, az alapozás megkezdése előtt amúgy is jó dolog tartani egy kéthetes edzés szünetet. Nálad ez kicsit hosszabb lesz. Tapasztalatból mondom hogy nem érdemes a betegség után nagyon gyorsan neki ugrani, mert nekem megfázás után volt hasonló esetem és lett belőle a hülyeségem miatt egy több hónapos hörgőgyulladásom. Kitartás és türelem.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#28
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Van valakinek tapasztalata a témával kapcsolatban?

Mindenhol azt írják nagyon óvatosan kell a sporthoz visszamenni abban az esetben ha a Covid tünetekkel futott végig az emberen. 

 

Nem tudományosan edzek, de az átlagnál lényegesen rendszeresebben és komolyabb intenzitással. Mindenhol azt írják egyeztessen az illető az edzővel, orvosokkal de nekem ilyen segítségeim nincsenek.

A futást még tudom kontrolálni, de az MTB-t nehezebben. 

 

Részemről itthon hevertem ki, de tünetekkel (láz, baromi fáradság, íz és szaglásvesztés, szívszúrás, kevéske takony). 

Most leszek 14 napja itthon, ráhúzok még 7 napot. De most már mozognék....

Köszi mindenkinek.