Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

YT

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
19 hozzászólás a témában

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.079 hozzászólás

Sziasztok!

Jóideje látótérbe került a YT nálam is, és most nagyon akciós lenne az a modell, amit kinéztem. Viszont nincs raktáron kb. semmi.  :huh:

Van opció azon kívül, hogy írok nekik, hátha valahol global szinten lepattan egy S-es modell? Gondolom először az európaiaknak kellene írnom, aztán hátha...

Köszi!

Olyan cég, mint a Canyon. Nem árulnak boltban csak a honlapjukról tudod a bringát megvenni. Ami ott nincs - az már nincs.

Az év végi akciózásuk kb Szeptember végén - Októberben szokták kezdeni. Jó áron ilyen bringát már csak akkor vehetsz legközelebb.

Marci

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.031 hozzászólás

Mivel direkt értékesítenek sok jóban nem reménykednék de egy próbát megér.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

Grande

Grande

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Sziasztok!

Jóideje látótérbe került a YT nálam is, és most nagyon akciós lenne az a modell, amit kinéztem. Viszont nincs raktáron kb. semmi.  :huh:

Van opció azon kívül, hogy írok nekik, hátha valahol global szinten lepattan egy S-es modell? Gondolom először az európaiaknak kellene írnom, aztán hátha... 

Köszi!

Grande módosította - 2018. november 09. - 10:03

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.031 hozzászólás

Ez az első egytányéros rendszerem , de gyorsan megszoktam. Az elején furcsa volt a 2x10 képest a nagy ugrások de viszonylag gyorsan átléptem ezen a problémán. Ahol számomra zavaró voltak a nagy ugrások az a középső tartomány volt, de imádom ügy ahogy van.

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 546 hozzászólás

Sokáig vaciláltam aztán végül is egyrészt az ár érték arány gyözött meg a másik nagyon fontos hogy a barátikörben 3 is van és mindegyiket imádja a gazdájuk, hozzáteszem nagyon is érthető módon.
kb 10 nap alatt ért ide és egy hónapja van meg. 
Egy dolgot cseréltem rajta a Guide RS fékeket a szintén 4 dugós XT-re ennek csak annyi oka volt hogy minden bringákon shimano van.

És hogy tetszik a 9-46-os e13 fogsor? Az tetszik, hogy nem két fognyi ugrás van a két legkisebb lánckerék közt: 9-10-12-14-17-20-24-28-33-39-46

Nem biztos, hogy ezt választanám, de ha már ez volt a bringán, akkor miért ne. 

reviews.mtbr.com/ethirteen-trs-9-46t-11-speed-cassette-review

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.031 hozzászólás

Igen, ugyan az és nagyon köszönöm neki hogy rábeszélt erre a bringára.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.368 hozzászólás
  • LocationBécs

ez az... mindent ki kell probalni. en semmire sem mondom, hogy nem jo, amig nem hasznalom :) meg akkor is ugye ez az en velemenyem es ami nekem jo, lehet masnak nem.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.591 hozzászólás

Vagyunk így egy páran, hogy kiállunk határozottan valami mellett vagy ellen úgy, hogy még csak nem is próbáltuk. :D

Zoli, Dante YT-ja nagyon finom kis gép egyébként. Ez ugyanaz a modell, mint a tiéd, ugye?

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.031 hozzászólás

Azért lehet még Dantétól eltérő vélemény is ugye? 

Sőt mintha neki is változna.

Pl Mikor gondolkoztam a 29-es vásárlásán végig azt mondta hogy csak merevseggű karbon semmi más, még akkor is amikor már megrendelte a Canyon LUXot. Természetesen mikor megjött akkor már csak az xc ösztelos volt a tuti. 

Erre nagyon konkrétan emlékszem. 

• Kisherceg kedveli ezt

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.079 hozzászólás

Az durván jó ár! Mikor Saalbachban jártam meg Kirchbergben a Fleckalm trailen, vagy Gerlosban, ahol több épített és komoly trail is van, eljátszottam fejben a gondolattal, szuper lenne egy ilyen "mindenes" gép. :) Mondjuk egy laposabb fejcsővel, kisebb rugóúttal bíró nekem jobban feküdne, 110-120mm rugóút bőven elég lenne. :-)

Dante szerint azért ez nem mindenes gép. Ez inkább trail bringa

Marci

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.368 hozzászólás
  • LocationBécs
A giant trance 29 epp ilyen :)

az bitang jo ar volt... tetszenek nagyon a bringak, csak asszem a bringa kepessegei messze meghaladnak az enyemet. Amugy erosen geo fuggo, hogy mi mennyire halados. En anno pl a 150et mozgo pitchet csereltem 140es stumpyra. Ez utobbi inkabb xcs volt, allmountain :) es sokkal kevesbe durvulos, hiaba 140mm. Vmi hasonlot akar ide becsbe is el tudnek kepzelni - csak kerdes, hogy ez melyik fajta. Tekeres utan tudnam.

arn módosította - 2018. október 18. - 22:37

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.031 hozzászólás

Egyszer próbáld ki meglepően jó felfelé is. Mondjuk lehet annak más a véleménye aki full merevvel nyomja a hosszútávot is :D .

mondjuk nem egészen értem a laposabb fejcsövet és kisebb rugóút kombot , konkrétan mire gondolsz?

zeezoltano módosította - 2018. október 18. - 18:28

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.591 hozzászólás

Nyáron a Jeffsy cf Az 3500-ról lement 2999-re és szeptemberben olyan  2 hétig lement 2699-re. Én akkor vettem. :)

Az durván jó ár! Mikor Saalbachban jártam meg Kirchbergben a Fleckalm trailen, vagy Gerlosban, ahol több épített és komoly trail is van, eljátszottam fejben a gondolattal, szuper lenne egy ilyen "mindenes" gép. :) Mondjuk egy laposabb fejcsővel, kisebb rugóúttal bíró nekem jobban feküdne, 110-120mm rugóút bőven elég lenne. :-)

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.031 hozzászólás

Nyáron a Jeffsy cf Az 3500-ról lement 2999-re és szeptemberben olyan  2 hétig lement 2699-re. Én akkor vettem. :)

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.368 hozzászólás
  • LocationBécs
Mekkora learazasok szoktak lenni?

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.031 hozzászólás

Igen és nem. Egy "kis tapadású" gumival ez ennél a bringánál a noby nic, szvsz mint egy xc bringánál a furius fredd igen jó túrázós vagy ha nem a dobogóért megy akkor akár versenyzős gép, durván tapadós gumival minta gyári  https://www.bike-com...treifen-p62395/ azzal inkább endurós, de nagyon bikeparkos .  https://www.bike-components.de/de/e-thirteen/TRS-Race-All-Terrain-29-Faltreifen-p62395/

A bike radaron az év trail bringája lett.  https://www.bikerada...f-review-51970/

Mondjuk nekem sikerült kicsit olcsóbban megcsípnem egy pár hetes leárazásnál.

Lefelé nagyon rombolós, 30cm leléptetés olyan mint a 100/100-assal a 15cm-es felfelé viszont meglepően jól mászik. mondhatnám bizonyos körülmények között jobban mint az xc fully, ezek a körülmények pedig ha technikásabb a terep ill ha hirtelen átmegy meredekbe.

Összességében egy nagyon játékos szórakoztató bringa.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.368 hozzászólás
  • LocationBécs
Hm... tenyleg jo arban vannak. Foleg a legkisebb ara :o

29erben nem tul rombolos a 140mm?

arn módosította - 2018. október 17. - 07:24

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.031 hozzászólás

Sokáig vaciláltam aztán végül is egyrészt az ár érték arány gyözött meg a másik nagyon fontos hogy a barátikörben 3 is van és mindegyiket imádja a gazdájuk, hozzáteszem nagyon is érthető módon.

kb 10 nap alatt ért ide és egy hónapja van meg. 

Egy dolgot cseréltem rajta a Guide RS fékeket a szintén 4 dugós XT-re ennek csak annyi oka volt hogy minden bringákon shimano van.

Igazi kis bestia, a gyári gumijaival szerintem inkább bikeparkozásra és enduro jellegű bringázásra való mert nehezek, vastagok, de brutális a tapadásuk Tekerni velük nem élvezett, lecseréltem őket más nem volt itthon így kapott Noby Nicket így egy pillanat alatt átváltozott, és remekül lehet vele túrázni is, de még lehet vele durvulni is. Az igazi guma hans Dampf lesz a haverok tapasztalatai alapján. Szerintem meg mind a 3 -al használva lesz, kezdem sajnálni az xc fullyt mert erős a gyanúm hogy hanyagolva lesz.

zsbacsi

zsbacsi

vendég

• fórumtag
  • 246 hozzászólás
Na, végre egy yt.
Nézegettem már én is őket, mesélj először te, hogy milyen. Mik a tapasztalatok? Miért pont ez? Volt más is ami mellett ezt nézted? Én transition vazakat/bicókat néztem még, hirtelen nem emlékszem, de azt hiszem, hogy ezzel párban a smuggler van. Más kérdés, hogy én közben lebeszeltem egyelőre magam :)
Mennyi idő alatt érkezett meg? Mióta használod?

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.031 hozzászólás

Szóval ez is egy ár értékarány győztes bringa márka.

https://www.yt-industries.com/en/

Nekem egy Jeffsy CF29 van. 

Beszéljünk róla.