Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balaton MTB maraton

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
13 hozzászólás a témában

CacheFinder

CacheFinder

újonc

• fórumtag
  • 8 hozzászólás
  • LocationPécel

23 év kihagyás után tavaly a Bükk Maraton minitávján keveredtem újra verseny közelébe, szigorúan nagyon amatőr szinten.

Idén már 6 versenyre neveztem, ez volt az első.

Szerintem teljesen rendben volt a dolog. A rajt-cél terület kultúrált volt. Volt büfé, árnyékba is lehetett húzódni. Ádám természetesen hozta a formáját.

A pálya száraz, poros, köves, néhol mélyebb nyomvályúkkal tarkított. Ha figyeltünk a jelzésekre, akkor a hozzám hasonló újrakezdő is biztonságosan végig tudott menni rajta. Na, jó azért előtte megnéztem a tavalyi videókat, így nagyjából tudtam mire számíthatok.

A frissítőnél 2 pohár vízre és 1 darab banánra álltam meg. Pont nem volt tülekedés.

Szerintem megyek jövőre is, ha még bringázom... :)

embé

embé

fórumtag

• fórumtag
  • 47 hozzászólás
Szerintem is jó volt minden. A két kiscsaj a templomos (?) frissítőnél mondjuk nem volt a helyzet magaslatán:
-Kulacsba kérek vizet. Köszi. Ne félig, teli légyszi... Köszi.
-Kulacsot töltsd fel légyszi vízzel... Ne öntsd kiii! Méér öntötted ki?? Volt benne izo. Most felitassuk...? 😂
Én magamnak feltöltöttem a félig töltött kulacsot a poharakból. 😁

Valami helyi mosó azért jó lett volna, legalább magunkról leveretni a sarat. Csobbantunk helyette egyet a Balcsiban, jó volt. Először voltam, megyek jövőre is.

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 286 hozzászólás

Ez nagyon tuti verseny volt. Sokan voltunk, bár M2-ben kevesebben, mint tavaly. Gyors volt a pálya, porzott, náhány jó kis egynyomos, egy-két helyen azért figyelni kellett. Nem túl hosszú felfelék, de azért volt két rövid fal is. Szerintem a szervezés, jelölés, frissítés hibátlan volt, a pólónak is tök jók a színei.

laczie

laczie

fórumtag

• fórumtag
  • 119 hozzászólás
  • LocationBudapest

Azt hiszem az én véleményem a középúton van. 

Csak saját tapasztalatot és látott dolgokat írok le.

Beneveztem az 50km-re , de sajnos a felkészülés nem úgy jött ki, ahogy terveztem. Így jobbnak láttam átnevezni a 25km-re.

Írtam nekik e-mailt, de még azóta sem kaptam választ...

Előtte azért próbáltam kicsit odatenni magam, így végül indultam az 50-esen. 

Rajtszám átvétel vége előtt nem sokkal érkeztem. Valóban jókora sor volt a helyszíninél, de ez itt most engem nem érintett. Azt csak hallottam és láttam, hogy többen nem kaptak rajtszámot a végén,csak chipet. Az időjárás előrejelzést figyelve felkészülhettek volna a több helyszíni nevezőre, de szerintem nem égbekiáltó, ha nincs rajtszám. 

A pálya a tavalyinál jobb volt szerintem, és nagyon tetszett. Jól lehetett haladni, jó volt a kijelölés is. Szombaton voltam a pálya utolsó szakaszán. Elég sok kiálló éles követ láttam az út közepén, amikre gondoltam majd kerül festés a figyelemfelhívás miatt, de nem volt. Őszintén megvallva, verseny közben szinte észre sem vettem őket. 

Frissítőpontok is jók voltak. Főleg a másodiknál volt egy kellemes leányzó. Így, ott kicsit tovább maradtam és elég sok időt vesztettem.  :)

Vannak jobban szervezett versenyek. Ez tény!

Viszont, nekem és még biztos nagyon sokaknak jól sikerült versenyélmény volt. 

Mondom ezt, úgy hogy csak évi 4-5-re megyek el, amatőrként. Tehát vannak nálam többet látott és profibbak, de akinek ez valóban ennyire nem jön be akkor ne induljon. 

Üdv. és béke ... :)

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.079 hozzászólás

Kixsit off hogy itt írom le de nekem eddig a legnagyobb meglepetés az Erdőbénye maratonon volt, mikor a rajt előtt néhány perccel megkérdeztük, hogy egyikünk nem e nevezhetne át a hosszútávra ? Ja, de ! Klikk-klikk-klikk-Kész !!

Persze, az egy mini verseny, nem voltak sokan. De ez sem volt sokkal nagyobb rendezvény. Legalább is én úgy láttam.

• zeezoltano kedveli ezt
Marci

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 286 hozzászólás

Figyelj Tekergek, számomra ez egy tök jó verseny volt, mindennel elégedett voltam, ennyit írtam az elején. Lehet, hogy túl pozitív voltam, és ezt nehezen bírjátok elviselni. Ti vagy ott sem voltatok, vagy másoktól hallott panaszokról írtok. Lehet, hogy mindez jogos, de ettől az én véleményem nem változik. Ha lenne egy reprezentatív felmérés a versenyről, az mutatna reális képet. Vége.

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.224 hozzászólás

A helyszíni nevezés kiszámíthatatlan, okozott ez káoszt máshol is. Aztán egy évvel később már rákészültek a rohamra.

Úgy érted máshol?

Előre kell nevezni, ilyen egyszerű.

Szóval pont az írtam hogy volt aki még rosszabbul járt mert előnevezett.

Mindenki magából indul ki, nekem soha egyetlen versenyen sem keveredett el a rajtszámom :)

És van aki nem csak magából indul ki hanem körbenéz és látja hogy van aki tud szervezni, van aki nem, és van aki nem akar.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.882 hozzászólás

Teljesen nyugodt vagyok, te is Harangozz nyugodtan. Saját tapasztalataimat írom. Valamiért 2 órával rajt előtt érkeztem, az üzletház mellett parkoltam, 2 perc alatt felvettem a rajtszámomat. Ha valóban olyan rosszul csinálja már sok éve, mint ahogy itt sokan beállítják, miért jött el ennyi ember?

mer a magyar ember olyan, hogy rendületlenül hisz a csodában.

• blash és zeezoltano kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 286 hozzászólás

Volt ott káosz előnevezetteknél is, legyél nyugodt, Harang, az Harang...  ;)

Teljesen nyugodt vagyok, te is Harangozz nyugodtan. Saját tapasztalataimat írom. Valamiért 2 órával rajt előtt érkeztem, az üzletház mellett parkoltam, 2 perc alatt felvettem a rajtszámomat. Ha valóban olyan rosszul csinálja már sok éve, mint ahogy itt sokan beállítják, miért jött el ennyi ember?

gaboca1

gaboca1

törzsvendég

• fórumtag
  • 2.295 hozzászólás

A helyszíni nevezés kiszámíthatatlan, okozott ez káoszt máshol is. Aztán egy évvel később már rákészültek a rohamra. Szerintem itt is ez lesz. Előre kell nevezni, ilyen egyszerű. Mindenki magából indul ki, nekem soha egyetlen versenyen sem keveredett el a rajtszámom :)

Volt ott káosz előnevezetteknél is, legyél nyugodt, Harang, az Harang...  ;)

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 286 hozzászólás

A helyszíni nevezés kiszámíthatatlan, okozott ez káoszt máshol is. Aztán egy évvel később már rákészültek a rohamra. Szerintem itt is ez lesz. Előre kell nevezni, ilyen egyszerű. Mindenki magából indul ki, nekem soha egyetlen versenyen sem keveredett el a rajtszámom :)

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.224 hozzászólás

+ jó sokan összejöttünk.

Annyira hogy úgy hallottam káosz volt a nevezésnél, rajtszám nem jutott mindenkinek csak chip, családtag fél óráig állt sorba, ide oda küldözgették és még örült hogy nem nevezett előre mert volt akinek nem találták a nevezését  :) Szóval van még mit javítani. De ő is azt mondta hogy tetszett neki a pálya, jó lightos.

Tekergek módosította - 2017. május 05. - 01:30

kpal33

kpal33

új vendég

• fórumtag
  • 16 hozzászólás

Sziasztok! Én voltam a "lesifotós" az utolsó emelkedő végén. 1f603.pngKérésre, a képen látható levélcímen válaszban küldöm az eredetit. (Fájlnevet írjatok!)

https://www.dropbox....46JLnJCCGa?dl=0

• _Alex_ kedveli ezt

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 286 hozzászólás

Tavaly nem voltam, ez az idei verseny nagyon tetszett. Igazi tömegsport pálya, mindenből volt egy kicsi, de nem voltak vállalhatatlan részek. Utolsó 10 km gyakorlatilag lejtett, szeretem az ilyen kényeztetést. Jelölés hibátlan, mondjuk egy Sportaktív rendezéstől ez elvárható. Régen, amikor még volt élet ezen a fórumon gyakran szapulták Harangvölgyi úr versenyeit, szerintem itt minden rendben volt + jó sokan összejöttünk.