Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

MANITOU 2002

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
16 replies to this topic

#1
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 posts
Tegnap hallottam, hogy az új Manitou villákkal is ugyanaz a baj, mint a régebbiekkel. A szemeringet rögtön cserélni kell.

#2
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts
MÁR NEM JÖNNEK LE!

Kaptunk egy Answer press-release-t az Velotradetõl, miszerint korrigálták a hibát. Elméletileg az újabb szériás darabok már ragaszkodóbbak...

üdv


#3
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
Ma láttam egy Blacket az XFactorban, és azt kell mondanom rulez!!!!!. Nagyon ász. Eszement jól néz ki. A betûk pedig DOMBORÚAK, és mint egy matrica olyanok. Ezért válnak le!
Andix

#4
jp

jp

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok! Éppen most olvastam egy tesztet az MBA-bõl melyben a 2002es csúcs telókat hasonlítgatták.
Rock Shox Psylo Race vs. Manitou Black Super Air vs. Fox Float 100RL és Marzocchi Marathon S100.
Azt kell mondanom hogy a Black árban és teljeítményben is a legjobb volt. ;) Azt írták hogy a légrugó ellenére ennek a legfinomabb az útja az összes közül. Szerintem tutira jó villa és érdemes befektetni rá!  ;D

#5
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
De ha már a Manitou villáknál vagyunk: szerintrem szépek, és jók is. Ez így elsõre, látásból. De: más láttam a Bike-ban olyan Black-et, amin a csodaszép felirat igencsak el volt mozogva mindenfelé... Egy 100/120-as Black Elite-ot bevállalnék.
De néztem a Workshopban egy Six Supert, 80/100 mili (na jó, csak belülrõl állítható) ellenben odaút ÉS visszaút csillapítás állítás (!) + rugóelõfeszítés, TPC Plus csillapítás. Mindez átszámolva kb 80 ropi, olcsóbb, mint a DJ 1...

#6
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
No hát akkor annyit ehhez a Marzocchi nagy dobásához, hogy egészen egyszerû marketingtrükkel átnevezte a villáit. 2 teljesen új, elõélet nélküli villája van: Shiver SC, Marathon S.
A DJ 1, és a 2 egy szimpla Z3, csak nem 100, hanem 110 mm-rel. A Z1 Wedge egy 100/130 mm-eres Z5-ös, a MXC/MXR pedig egy Z4 levegõ/acélrugó és olajcsillapítás. Ez az opció már tavaly is volt, választhattad, melyikkel kéred a Z4-esed. Szóval BOOM? A többi meg maradt, ami volt. Kivéve, hogy mostmár bevallják, a Monster T (szerintük) kb 3900 gramm.

Mindezek ellenére én kiegyeznék bármelyikkel!!!

#7
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts

Én nem akarok márkaháborúzni,
Egyébként a Marzo-nak van egyáltalán olyanja, hogy tekersz egy izét és változik a rugóút ?!


Én sem akarok márkaháborúzni... ;)

Viszont szerintem ez alapján elég bajos megitélni egy egész kollekciót ...

Nekem tetszenek az Answer idei cuccai is ;) , de a Marzocchi szerintem is nagyobbat fog dobni idén.

Uff

#8
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Naja, de azért a Dorado-nak csak annyiban van elõélete, hogy karbonból van /X-Vert Carbon DH/, az USD rendszer új.
Az biztos, hogy az Answer a Black-re építi a gyárát!

#9
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 posts
Nézzük részletesebben:

4 új villa:

Black: 5 fajta
Dorado: 2 fajta
Mars: 2 új típus
Six: 2 fajta

Namost ezek közül csak a Blacknek nincs elõélete.
Valszinüleg ez lesz az Answer legnagyobb ideji dobása. Csak bejöjjön.


Nolan




#10
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Én nem akarok márkaháborúzni, de szerintem idén a Manitou csinálta a legtöbb új cuccot!
Az egész palettát átszabták, incs Magnum, SX, X-Vert ! Ráadásul eddig USD-s telójuk sem volt, most meg ott a Dorado SC/DH !
Egyébként a Marzo-nak van egyáltalán olyanja, hogy tekersz egy izét és változik a rugóút ?!

#11
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 posts
Most kaptam csak meg az Answer 2002-es katalógusát, és hááát....

Többet vártam a Black-tõl.
Persze azért elfogadnék egyet de ha lenne pénz, inkább vennék egy DJ 1-et. A Marzocchi többet újított.

Bár a Dorado Dh tényleg kemény cucc, úgyhogy olyat veszek ;D


Nolan

#12
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 posts
Joe, Te Cannondale-fóbiában szenvedsz? Túl sok Cannondale katalógst nézegettél... A doktor úr javaslata: 3 hónap detox + átszoktatási kúra egy nicolai DH bringa segítségével.

#13
Joe

Joe

    vendég

  • fórumtag
  • 132 posts
Akkor én egy CANNONDALE GEMINI-t vennék természetesen DORADO villaval!!!!
Érdekes hogy a bicajt "csak" a freeride kategóriába sorálják a tengeren túliak!!!!! ??? 8) :( ;D :P
Mé nincs ilyen Magyarországon?? :'( :-/ :'(

#14
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Szerintem azzal sem vagy egyedul, hogy nem tudod kifizetni!!! ;D ;D ;D :P

#15
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,228 posts
Akkor én a Dorado DH-t választanám, szerintem nem vagyok egyedül!  ;D

#16
b

b

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts
http://www.speedmeta...ml#manitouvilla

#17
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Mi a véleményetek a 2002-es Manitou villákról ?
Valaki használ már ilyet ? mármint a Black-re gondolok... ;D
Melyik kereskedõ - nél érdemes szétnézni Manitou ügyben ?