Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Sram: halfpipe, vagy shorty?

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,693 posts
Nekem van a régi rövid ('99) és halfpipe is. A halfpipe nem igazán jött be, mert állandóan elváltogattam - mivel azt nem tudod úgy fogni, hogy csak a markolatot fogd (hû de magyarosra sikerült) - ezért levágtam olyan rövidre, mint a régi volt. Ezt nem lehet mindegyikkel megtenni, pl a 9.0SL-nél nem megy, de nekem 2000-res 7.0-ám van. Az új shortykkal az a gáz, mint a régi Gripkókkal, tehát, hogy alig van rajta rücsök, szal sárosan csak csúszkálni fog rajta a kezed és nem bírsz váltani. Én leginkább a 2000 elõtti karokat ajánlom (98-99).

#2
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,228 posts
Sziasztok!

nekem ugyan rapidfire van! de én biztos a shorty-t választanám!
Nem igazán tudom elképzleni, hogy vmiért nem tudok váltani vele, és a halfra lenne szükség!
szerintem csak az akaratlan váltások száma növekedne, nem a kényelem, ergonómia v. mifene
fõleg ha szeretsz repkedni!
most hogy idéglenesen egyváltókar sem volt a gépemen, és is észrevettem mennyivel jobban lehet markolászni mindenfelé :D

Beg


#3
MrGyulagy

MrGyulagy

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts
Én mindketõtt probáltam és mindkettõ kiváló.
A hosszabb talánn cc jobb.Amugy én mindig fogom a markolat váltótt csak nem mindig egyenlõ erõvel.

#4
Darton

Darton

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 posts
Baszki szólhattatok volna, hogy nem kormányal kell ugratni most értem mért néztek hülyének mikor a sziklárol ugrálok egy kormányal a kezembe! >:(

#5
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,292 posts
rob bölcs ötlet, erre még nem is gondolotam, de most hogy így mondod...  8) ;D

Tényleg csak én vagyok ilyen hülye, hogy kormányal a kezemben ugratok??  8)

#6
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
A Shorty és a Halfpipe között annyi a különbség, hogy a Shorty 50 mm-eres markolattal, a Halfpipe meg 80 mm-eres markolattal jön.

Ha nem fogod a markolatváltót uglálás közben, akkor nem vált el :)

#7
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 posts
Én a rövidet használom és ez szerintem tökéletes.

#8
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,292 posts
Üdv mindenkinek!

A közeljövõben szeretném feltápolni a bringámat egy pár sram gripkóval, mert a mostani shimano nem nyújtja azt amit kellene. A kérdés már csak az, hogy HALFPIPE (hosszú), vagy SHORTY(rövid) legyen a kicsike. Ha valaki fel tudná nekem vázolni a különbségeket, elõnyöket, hátrányokat azt nagyon megköszönném! Ja és egy-két tapasztalaton alapuló tanácsot is szívesen fogadnék grip shift ügyben!  
mégvalami... Nektek is szokott a gripkótok önkényesen fel-le váltani egy-egy nagyobb ugratás után, vagy ez csak az én mazsola shimano lájt eksönöm produkálja?

Elõre is thx!