Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltókar

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 posts
igazatok lett, a bovdennel lehet a gáz, megnéztem kicsit tüzetesebben, és ha a legnagyobb sebességre váltok, kis túlzással befér az öklöm a váz és a bovden közé, úgyhogy be kell állítani.

#2
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
MrGyulagy

örülök hogy egy állásponton vagunk  ;)
sok haverom akart már a vadi új bájkján cuccot cserélni hasonló okból... aztán egyik sem tette 8)
szal Em-Tee szerintem állítsd be megint a cuccost, aztán járasd be és utána állíts utána amit kell és szerintem tökéletes lesz ;D ;D ;D

#3
MrGyulagy

MrGyulagy

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts
Ennek igy mûködnie kell nincs mese szarul van belóve a cuccod. A láncot sem árt betörni lehet ,hogy a végállásokat is megkellene nézned.
A váltokarok között a tömitettség a külümség és az élettartam. Mindegyik ugyan annyi bowdent huz .

#4
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
szerintem ne pihentesd, hanem inkább járasd sokat, aztán állíttasd/ûállítsd be a váltót, és ha még mindig csinálja akkor van értelme gondolkodni az XT váltókaron...

#5
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 posts
Hát ez könnyen meglehet, mert zsír új a váltó is meg az összes bovden is a gépen (kb 5 km-t mentem vele). Inkább várok ezzel az XT váltókarral tavaszig, addig pihen a kicsike a szobámban :)

#6
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,021 posts
ha nagyon friss a bowden... akkor elõfordulhat, hogy a nyúlás miatt elállítódik a váltó, mert módosul a bowdenhossz... kell neki egy 100km nyúzás, amíg helyrerakja magát... nem lehet ez a baj?

#7
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 posts
GripShift meg ezek kilõve, nekem nem jön be a gripshift, én szeretem a rapidfire-t.
Bovdenek frissen cserélve...
Én is az XT karon gondolkozom, csak hát az sincs ingyen, meg hát ezüst színû  :)
A pontos hiba az, hogy képtelen letenni a láncot a legkisebb lánckerékre, azért az XTR-tõl szerintem ez elvárható lenne...
Az LX elsõ váltómmal meg állandóan szenvedek, az egy nagy kalap szar, kéne elõre is egy XTR. :) De ahhoz meg illene XTR váltókar... Az viszont fekete  :)
A láncom SRAM PC69, kb. 50 km van benne, a kazetta asszem Deore.

#8
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,320 posts
Nekem pont ilyenem van (Deore kar+XTR) de még nem raktam össze!!!

Mostmár akor ki fogom próbálni!!!

Amúgy mien a léncod és mien a kazettád ? ? ?

Ja és mi a pontos hibajelenség ? ? ? Lassan vált, nyúlik ? ? ?

#9
BLAiSE

BLAiSE

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Hi!

Szerintem is lehet valami gond a bovdenek korul, de egy XTR hatsovaltohoz minimum egy XT kar dukal...  ;)

#10
olaf

olaf

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 718 posts
Hát nem tudom, de így látatlanban én átnézném a bovdenezést is ;)

#11
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 posts
HÁt nem tudom, de szerintem azért a Deore váltokarok nem olyan nagyon gyengék, hogy amiatt lényegesen rosszabb lenne a válátsteljesítmény.

#12
zsolti22

zsolti22

    vendég

  • fórumtag
  • 57 posts
Hi! Tuti hogy a váltókar miatt van,mert én X-RAY el használom és soha semmi gondom nemvolt vele..
Azt ajánlom keress teis vhol GripShiftet..söt ha találsz,akkor X-Rayt..jobb mint a RapidFire,szerintem

#13
Em-Tee

Em-Tee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 posts
Lenne egy fontos kérdésem: a váltókar mennyiben befolyásolja a váltásteljesítményt? Az a helyzet, hogy a zsír új XTR hátsó váltóm elég gyengén muzsikál, és arra gyanakszom, hogy ez a Deore váltókar miatt lehet.