Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gyerekbringa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
24 hozzászólás a témában

#21
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Hello,
Koszonom!

Milyen magas a leányzó?

Nagyon jól választottal. Én azt hittem tuti lesz a KTM, de nem lett. Egy ilyen kellett volna.

Most a nagy dilemma, hogy vegyek egy ilyet vagy hasonlót, vagy jobb lenne egy vékony kereku XS felnőtt mar.

Udv JG

 

 

Szerintem érdemes kipróbálni, hogy a felnőtt mérettel tud-e menni, bár az sem garancia arra, hogy jól fogja érezni magát rajta. Én ezt vettem neki még tavaly nyáron:

1184370382_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

2876815481_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Apróból, olcsón (ezek a régi montik amúgy is olcsók, de ez szép is, majdnem teljesen új). Tud vele menni, már tavaly is tudott, de az elindulás/megállás problémás. Bár pici a vázméret, de ez mégiscsak egy felnőtt bringa, ezért kellett a Merida is. Ha azt kinövi/megunja, jöhet a fenti Specialized. A Merida meg jó lesz a húgának. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#22
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Ja, latom az első sorban ott van milyen magas. Bocs.
JG

#23
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Hello,
Koszonom!

Milyen magas a leányzó?

Nagyon jól választottal. Én azt hittem tuti lesz a KTM, de nem lett. Egy ilyen kellett volna.

Most a nagy dilemma, hogy vegyek egy ilyet vagy hasonlót, vagy jobb lenne egy vékony kereku XS felnőtt mar.

Udv JG

#24
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

135cm/30+kg a gyerek, egy ilyet teker tavasz óta:

 

 

_vyr_414024-pink-lady-pevna-vidle.jpg

http://bikefun.hu/pr...bie-kek-szuerke

 

Ezt írtam róla pár hét után, a véleményem azóta sem változott:

- tetszik benne:

-- szép a váz és a villa is, felnőtt bringának is becsületére válna. (oké, szakértő(bb) szem biztosan találna rajta hibát, de ez egy gyerekbringa, használni kell, nem nézegtni)

-- viszonylag könnyű, a "gazdaságos" alkatrészek ellenére sem lett belőle mini-tank.

-- minden, tényleg minden jól és főleg könnyen (ez gyerekbringánál fontos) működtethető rajta. a fékek jól fognak, a váltó szépen vált.

-- első váltós bringának bőven elég 1*8 sebesség. úgy látom, az áttételeket jól eltalálták, a sor mindkét vége megfelelő áttételt ad, nem ez fog határt szabni.

-- a hajtómű lánckerekének mindkét oldalán van láncleesést gátló tárcsa, eddig nem volt láncleesés. (nekem így szemre egy szemmel lehetne rövidebb a lánc, de nem volt vele gond így nem piszkáltam.)

 

-nem tetszik:

-- az alu nyeregcső a különálló, csavaros fejjel kicsit gagyinak hat, de gond nem volt vele eddig. szerencsére 27,2mm-es, így könnyen cserélhető szebb/jobb/komolyabb darabra. van itthon egy használaton kívüli könnyű bbb csövem, csak azt várom, hogy nőjön annyit a lány, hogy ne kelljen vágni a 400m-es hosszból.

-- a belsők presta szelepesek, ez annyira nem tetszik, ráadásul a boltos srác szerint ebben a méretben csak autószelepes kapható itthon, így előbb-utóbb fúrni kell a felnit.

-- a markolatok (főleg a rövidebb, jobb oldali) gyárilag elforog/lecsúszik.

-- a bolti üzembehelyezés egy vicc, szoruló kerékagyak, finomhangolást igénylő fékek - ezek rám maradtak, de minden flottul, könnyen szerelhető, beállítható, a bovdenházak megfelelő hosszúak, így mondhatni örömmel elszöszöltem vele, nem rontotta a bringáról alkotott összképet.

 

összességében eddig elégedett vagyok vele, ha lenne ilyesmi jellegű, minőségű, hasonlóan összeállított bringa felnőtt méretben (mint mondjuk az Islabike Beinn 29) ami nincs túlbonyolítva sok-sok fokozattal, gagyi és/vagy felesleges telóval, vennék magamnak is. az árról lehet vitatkozni, nyilván van ennél olcsóbb is, ami ugyanúgy kiszolgálja a tekerőjét, de nekem ez tetszett, a gyerek meg hatalmasat ugrott örömében, mikor megkapta, pláne, hogy rózsaszín és azóta is örömmel ül rá.  :)


  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#25
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
UDV,

A lanyom 9 eves, 14cm magas es 25kg. 2 eve egy 20”os cube terepbringabol csinaltam neki aszfaltbringat sima gumikkal es 11-el kezdodo sorral. Konnyu, merev villas bringa. Imadta, de kinotte. Vettunk egy KTM wildcat 24.7-et es nem jo. Minden ellenorizve volt rajta mar, de az alapveto problema, hogy 45 szeles gumi van rajta es nem is kapok ra keskenyebbet, a fo problema pedig, hogy tobb mint 15kg. A hatso kereket kivettem elkuldeni agyvalto szervizbe, nagyon nehez. A hatso kerek 4.6kg. Varoson belul anya cross trekkingjet is jobban szereti, pedig fel sem tud ulni a nyeregbe, de raul a kis 20”-osra is, amit mar nagyon kinott. Balcsi korul szoktunk nagyobbat bringazni.

Most azon gondolkodom mit kellene helyette venni, mert ez nem jo. Egyszerűen lemarad, elmegy a kedve tole, pedig a 20assal is jó tempót tudott tartani és azóta csak erősödött.

Ajánlottak most a merida speedet juliet-et és a neuzer courier dt-t, mindkettőből van xs méret, de félek az is nagy lesz. Viszont látok hasonlo termetű gyerekeket s-es felnőtt montikon is.

Kerlek akinek van kozvetlen tapasztalata, írja le. Milyen testmagassággal, milyen bringat hajt a csemete megelégedéssel, atlepesi magasság megvan-e, nyeregből lábujjhegyen leer-e.

Koszonom
JG