Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Zselic Maraton

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
13 hozzászólás a témában

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 281 hozzászólás

Megvolt az idei szezonnyitó is. Általában nem igénylem a gyalult pályát, de első versenyen ráadásul ennyi csapadék után jólesett, hogy gyakorlatilag felsöpörték és legyalulták a teljes nyomvonalat. Minden szempontból hibátlan rendezés, jó sokan voltunk. Látszik, hogy rengeteg munkát tesznek ebbe a versenybe, köszönjük!

• julien72 kedveli ezt

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 281 hozzászólás

Megvolt a szezon-nyitó.

+ profi facebook kommunikáció

+ Ropolyi tó, mint versenyközpont tökéletes

+ tavalyinál sokkal jobb pálya, hibátlan jelölés

+ jó kaja

+ jó hangulat, szuper idő, a Zselic gyönyörű

- jó a tornazsák, de én pólógyűjtő vagyok :)

Köszönjük!

• julien72 kedveli ezt

Tibimex

Tibimex

fórumtag

• fórumtag
  • 37 hozzászólás

Sziasztok! Eladóvá vált egy Zselic maraton közép táv nevezés.Akit érdekel privátban keressen meg.

Naszódi Zsolt

Naszódi Zsolt

újonc

• fórumtag
  • 3 hozzászólás

Kedves Szervezők,

Köszönjük szépen a sok időt, energiát amit beleraktatok a versenybe!

Szeretném megosztani én is a gondolataimat, és csakis jobbító szándékból.

Ami tetszett:

1. Pálya jelölés: Jók voltak a szalagok, nyilak, mindig lehetett tudni merre van az arra. Talán 1-2 hely rémlik ahol mondjuk ha nem is 3 de 2 nyilas lefelét ki lehetett volna rakni. Viszont a gyökerek, facsonkok megfestése tuti volt!
  2. Bocsánat kérés. A rajt előtt a szpíker jó fej módon többször bocsánatot kért és ez is szerintem sokat segített a kellemetlenségen a csúszás miatt.
  3. Rengeteg és finom kaja a célban! Hálás köszönet érte!
  4. Rajtcsomag tartalma (előnevezettként) nagyon klafa volt!

Amiken javítanék:

1. Reggel 9 fele már odaértünk és jó helyen is parkoltunk DE a nézelődés, várakozás közben sem tűnt fel a mentő autó.... Remélem azért volt orvosi segítség...
  2. 1. Itató helyzete. Az első ami a játszótér mellett volt (Zselickisfaludon) az ideális részen lett felállítva BÁR szerintem nem túl optimálisan alakították ki akik ott voltak. Elnézést a szőrszálhasogatásért, de arra gondolok, hogy az asztal kicsit jobban el volt dugva a sátor alá a kelleténél és ráadásul pont az itató után jött egy erős jobb kanyar ami az aszfaltra rajzolt nyilak is jeleztek és az ember ha arra koncentrált akkor kiesett a látómezejéből az itató. Az ott lévők kedvesek voltak de mondjuk nem pont úgy csinálták ahogy kellett volna, hogy az asztal előtt állva pohárral a kézben meg kulacs töltés segítés meg a kaját a tányérból kínálás stb. Hangsúlyozom , NEM rosszindulatból írom, hanem mert így gördülékenyebbé, szervezettebbé lehet tenni az itató pontokat, jobban kiszolgálni a „versenyzőket”. Én még egy jelzést is kiraktam volna a pont előtt egy karóra, vagy felfestést az aszfalton, hogy itató jön.
  3. 2/3. itató helyzete. Hu ez nagyon rossz volt szerintem. Ez a 2 itató egy helyen volt és a nagy körről meg a kis körről  begurulókat szolgálta ki. Sajnos azonban a nagy körről bejövők kb 45-50el robogtak ott el vagyis esély sem volt sem rendesen észrevenni, sem pedig átvenni italt/ételt. Ráadásul ha valaki meg akar állni, nagy volt a kockázata, hogy beleszállnak hátulról... A kis körről bejövetelkor viszont meg pont ideális volt a helye, gondolom ezen sakkoztatok eleget.
  4. Az útvonallal kapcsolatban még annyit, hogy bár élvezetes és lendületes volt de valóban lehetne több singletracket belerakni a dózerek, aszfaltok helyett. Tutira találtok majd ilyeneket! :- )
  5. Igaz, hogy nem kellett de lehetett volna bringát mosni?
  6. A 2 WC szerintem végül kevés volt.

Köszönjük szépen mégegyszer!

Üdv: Grig

Köszönjük az észrevételeket!

Orvosi segítségünk volt, mind a rajt-cél területen, mind a pályán. A frissítő pontokon önkéntesek segítették a munkánkat, akik még nem nagyon láttak kerékpárversenyt belülről, de a végére így is belejöttek. A második frissítő helyét valóban eltolhattuk volna az emelkedő lábához, viszont így egy helyen meg tudtuk oldani a nagy kör végén megérkező, és következő kört kezdő versenyzők frissítését. Az útvonalat első körben mi sem így terveztük, (a hosszú betonos mászás kimaradt volna, és az erdőben ment volna a nyom egy hullámos mászással és egy jó kis traktornyomos-mandíneres lefelével a végén) de sajnos az erdészet csak így engedélyezte a versenyt.

Köszi még egyszer az építő jellegű kritikát, a következő Zselic Maratonon mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy ismét jól érezzétek magatokat!

Üdv.! 

grigorow

grigorow

vendég

• fórumtag
  • 48 hozzászólás

Hello,

A kormányomon fent volt a kamera így csináltam a pályáról végig videót.

Az első 2 rész fent is van:

Nyers, vágatlan anyag. :- )

Grig

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 281 hozzászólás

Kedves Szervezők,

Szeretném megosztani én is a gondolataimat, és csakis jobbító szándékból...

Hello Grig,

csak két megjegyzés:

igen az itatókon a személyzet még nem tudta, hogyan is kell kiszolgálni a bringásokat (kancsóban folyadék, pohár a kézbe stb.), egy kis idő és belejönnek.

Singletrack - hát ez sajnos nincs a Zselicben. Ez nem egy Bakony v. Pilis, ahol sok éve járnak nagy tömegben bringások, túrázók az ösvényeken és jól kitapossák őket. Nem véletlenül rázott annyira az a kevés egynyomos. Jó egynyomos szakaszok kialakításához rengeteg kézi földmunka kellene szerintem.

Összességében nagyon szuper volt, minden elismerés annak, aki ma Mo-on mtb maraton rendezésébe vágja a fejszéjét!

• Naszódi Zsolt kedveli ezt

grigorow

grigorow

vendég

• fórumtag
  • 48 hozzászólás

Kedves Szervezők,

Szeretném megosztani én is a gondolataimat, és csakis jobbító szándékból.

Ami tetszett:

1. Pálya jelölés: Jók voltak a szalagok, nyilak, mindig lehetett tudni merre van az arra. Talán 1-2 hely rémlik ahol mondjuk ha nem is 3 de 2 nyilas lefelét ki lehetett volna rakni. Viszont a gyökerek, facsonkok megfestése tuti volt!
  2. Bocsánat kérés. A rajt előtt a szpíker jó fej módon többször bocsánatot kért és ez is szerintem sokat segített a kellemetlenségen a csúszás miatt.
  3. Rengeteg és finom kaja a célban! Hálás köszönet érte!
  4. Rajtcsomag tartalma (előnevezettként) nagyon klafa volt!

Amiken javítanék:

1. Reggel 9 fele már odaértünk és jó helyen is parkoltunk DE a nézelődés, várakozás közben sem tűnt fel a mentő autó.... Remélem azért volt orvosi segítség...
  2. 1. Itató helyzete. Az első ami a játszótér mellett volt (Zselickisfaludon) az ideális részen lett felállítva BÁR szerintem nem túl optimálisan alakították ki akik ott voltak. Elnézést a szőrszálhasogatásért, de arra gondolok, hogy az asztal kicsit jobban el volt dugva a sátor alá a kelleténél és ráadásul pont az itató után jött egy erős jobb kanyar ami az aszfaltra rajzolt nyilak is jeleztek és az ember ha arra koncentrált akkor kiesett a látómezejéből az itató. Az ott lévők kedvesek voltak de mondjuk nem pont úgy csinálták ahogy kellett volna, hogy az asztal előtt állva pohárral a kézben meg kulacs töltés segítés meg a kaját a tányérból kínálás stb. Hangsúlyozom , NEM rosszindulatból írom, hanem mert így gördülékenyebbé, szervezettebbé lehet tenni az itató pontokat, jobban kiszolgálni a „versenyzőket”. Én még egy jelzést is kiraktam volna a pont előtt egy karóra, vagy felfestést az aszfalton, hogy itató jön.
  3. 2/3. itató helyzete. Hu ez nagyon rossz volt szerintem. Ez a 2 itató egy helyen volt és a nagy körről meg a kis körről  begurulókat szolgálta ki. Sajnos azonban a nagy körről bejövők kb 45-50el robogtak ott el vagyis esély sem volt sem rendesen észrevenni, sem pedig átvenni italt/ételt. Ráadásul ha valaki meg akar állni, nagy volt a kockázata, hogy beleszállnak hátulról... A kis körről bejövetelkor viszont meg pont ideális volt a helye, gondolom ezen sakkoztatok eleget.
  4. Az útvonallal kapcsolatban még annyit, hogy bár élvezetes és lendületes volt de valóban lehetne több singletracket belerakni a dózerek, aszfaltok helyett. Tutira találtok majd ilyeneket! :- )
  5. Igaz, hogy nem kellett de lehetett volna bringát mosni?
  6. A 2 WC szerintem végül kevés volt.

Köszönjük szépen mégegyszer!

Üdv: Grig

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 281 hozzászólás

Ez tutti volt, jó sokan összejöttünk. Gazdag rajtcsomag, hibátlan jelölés, sár sehol, kicsit sok aszfalt, kellemes északi szellő. Nekem így szezon elején kevés kilométerrel és sok kilóval elég kimerítő volt. Köszönet a rendezőknek, kiváló munkát végeztek, remélem lesz folytatás!

grigorow

grigorow

vendég

• fórumtag
  • 48 hozzászólás

Köszönöm szépen! Grig

Naszódi Zsolt

Naszódi Zsolt

újonc

• fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok!

Frissítő pontok a pályán:

- 6.5km- nél Zselickisfalud játszótér mellett

- 14km- nél a rajt-cél területre visszaérve

- 24km- nél szintén a rajt-cél területen a körök végén

Esős napok a pálya jelenlegi állapotán csak javítanak majd, mivel porszáraz elejétől a végéig, amennyiben extrém mennyiségű csapadék esik, úgy a pálya nyomvonalán változtatunk, de erre nem látok sok esélyt.

Parkolás:

A rajt-cél terület közvetlen közelében 100-150 autó parkolása megoldott, amennyiben szükséges a csillagpark parkolója is használható (kb. 5perc séta)

grigorow

grigorow

vendég

• fórumtag
  • 48 hozzászólás

Sziasztok,

Kérnék segítséget, hogy a hétvégi pályabejárásról milyen infók lesznek publikusak?

Ilyenekre gondolok:

- Hány és hol lesznek frissítők? 

- Mennyire járható esős napok után a pálya?

- A Rajt/cél területen hány autó fér el kb? (100-200 v 400-500?)

Előre is köszönöm!

Grig

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.553 hozzászólás

Szia Zsolti!

Frissítőpontok hol lesznek majd?

Köszi! :)

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

szak

szak

vendég

• fórumtag
  • 281 hozzászólás

Végre maraton a Zselicben! Ott a helyünk.

Naszódi Zsolt

Naszódi Zsolt

újonc

• fórumtag
  • 3 hozzászólás
Zselic Maraton Ropolypuszta
2016.04.10.

Első alkalommal kerül megrendezésre a Zselici Tájvédelmi Körzet szívében a Zselic Maraton. A környék gyönyörű és szeretnénk, hogy a szezont egy élvezetes és változatos új pályán kezdjétek! A pálya útvonala többnyire erdészeti földutakon és turista ösvényen, illetve rövidebb szakaszokon apróköves és aszfalt úton halad. A RAJT/CÉL terület illetve a versenyközpont a Ropoly-völgyi tó mellett kerül kialakításra, itt lesz lehetőség parkolásra és igény szerint csapatsátor felállítására.

Versenykiírás:

Általános információk:

A verseny neve: Zselic Maraton
A verseny helye: Ropolypuszta (megközelítése: Kaposvártól délre a 67es főút Simonfa, Bőszénfa közti szakaszáról letérve Kardosfa felé
A verseny ideje: 2016. április 10. (vasárnap) 10:00
Rendező: Seven Hills MTB SC-TREK Sportegyesület

Verseny távok:

Rövid táv: 24 km 400m szintkülönbség (1 kör)

Közép táv: 48 km 800m szintkülönbség (2 kör)

Hosszú táv: 72 km 1200m szintkülönbség (3 kör)

Rajt: 10.00 óra

Eredményhirdetés: 16.00 óra

Díjazás: minden kategória első három helyezettje érem díjazásban részesül. A hosszú táv leggyorsabb versenyzője nyeri a „Tuttibringa Kupát”.

Kategóriák:

Rövid táv: Junior fiú-lány (14-18 év), Felnőtt férfi-nő (19-40 év), Master férfi-nő (40 év felett)

Közép táv: Junior fiú-lány (14-18 év), Felnőtt férfi-nő (19-40 év), Master férfi-nő (40 év felett)

Hosszú táv: Felnőtt férfi (19-40 év), Master férfi (40 év felett)

Nevezés:

Előnevezés díja 3000 forint, a helyszíni nevezés 4000 forint.

Előnevezés határideje: 2016. március 27. (Tartalmazza a rajtcsomagot, ebédet (egytálétel) és pólót.)

Előnevezési lehetőség: http://www.zselicmar...on-nevezes-itt/

A honlapon lévő nevezési űrlap kitöltésével lehet előnevezni a versenyre. Akkor tekintjük sikeresnek az előnevezést, ha a nevezési díj megérkezik az egyesület számlájára.Rajtcsomag átvétele szombaton 14:00-18:00 között és a verseny napján 8:00-9.30 óráig.

Fizetési információk:
Banki átutalással:  FHB Bank  18203057-06019620-40010018
A közleményben szerepeljen: NÉV, CÍM, TÁV.

Nevezési díj a helyszínen előnevezés nélkül: 4000 Ft.

Helyszíni nevezés szombaton 14:00-18:00 között és a verseny napján 8:00-9.30 óráig. Tartalmazza a rajtcsomagot és az ebédet.

Az esemény facebook oldala: https://www.facebook.../zselicmaraton/

• julien72 kedveli ezt