Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormánycsapágy kotyogásának orvoslása

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
15 hozzászólás a témában

#1
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
szia!

-mindenekelõtt szerintem nézd meg katalógusbanl, hogy a villa nem gyárilag csálé-e, mert biztos tudod vannak olyanok, amiknek a papucsa nem nyúlik elõre, ezért nincs egy síkban a nyak a szárral.
-aztán ha kell jöhet a fejcsapágy. A ricsi tökéletes, de Tamaaskaa is ajánlotta az FSA-t, amibõl a tû/tû megoldás is csak kb 8000.
De ha igazán igényes vagy de nem akarsz rácsefácse-t 30ezerért, akkor irány a speedmetal és vegyél WTB momentumot, ami zsírzógombos, úgyhogy csak egyszer kell összerakni 14Ezer, bla bla bla....

lcs

#2
MucKe1

MucKe1

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Köszönöm mindenkinek, úgy döntöttem biztonsági megoldást választok: új kormánycsapágy + új villa. Már csak pénz kellene valahonnan, de az ugye soha sincs :'(

#3
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
Ha ismered  tehc.eljatast annyiszor cserelsz nyakat anyanyszor akarsz ..persze ha nem vagy benne biztos nemkell eroltetni..
Karbon villa az igen kenyes dehat akinek az van ott van peez cserelni :)  

#4
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Én is ajánlom az új kormánycsapágy vásárlását, FSA-t, vagy Ricsit. Ez a villanyakvisszahajligatást nem hiszem, hogy nagyon erõltetni kellene...

És az én véleményem az, hogy a nyak dõlésszöge nincs befolyással a kormánycsapágy lógására, de engem spec idegesítene, hogy mikor harapom meg a padkát egy törés alkalmával...


#5
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
most akkor jó a ragasztott nyak vagy sem. merev?javíthatatlan? Inkább marzocchi és szarok a repedésekre. fingból sem lehet vállat csinálni nemhogy karbonból.

#6
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Én ha fizetnének sem bíznám az éltemet egy ilyen barkácsolt villanyakra. Megfelelõ vizsgálat nélkül, hogy lehetsz biztos benne, hogy anyagszerkezetileg nem tartalmaz hibát a megbarkácsolt szerkezet?
Nem véletlenül szerepel pl. az RS telok használati útmutatójában, hogy a villaváll egyetlen villanyak behelyezést tud elviselni. Újabb igénybevétel mikro repedésekhez vezethet. A többit mindenki ki tudja találni magától.

MucKe1:
Inkább nézesd meg szervizben a kotyogó csapágyat. Ha szerencséd van, csak beállítási probléma okozza a kotyogást.

#7
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
hummm ha csak arra van pezed es nem tudsz varni ..ugye csapagy neku nehezen megy ...szal jahh ..
Szervizben pedig biztosan valaszt adnak , de en szereznek egy masik nyakat es azzal probalkoznek ..

Kicserelni sem nehez bar nem tom pontosan mily van neked, de itt egy tipp...

kell egy holegfuvo , olyan mint egy hajszarito csak ne szaritsd vele a hajad:) szal e kell neked Jol melegiteni a nyakat es ha ugyes vagy meg apu lakatos , vagy te.. akkor a tobbi muvelet menni fog , ha nem akko hagyd inkabb szerviz...

..az uj ...ha szereztel....En ugy csinaltam hogy kek locktite vagy hogy irjak .Szinten kell melegiteni hogy bele ragd a nyakat a helyere  es nyomj neki egy kis kek lekvart nem baj ha sok mer ugyis kinyomja a felesleget meg nem sok ido van tokolni ..szal valami ilyesmi ..

#8
MucKe1

MucKe1

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Kösz, azt hiszem új csapágyat veszek, de nekem a Race Face kicsit drága, Mit szólnál egy Ritcheyhez, olyan 5000-10000 Ft között?

U.i.:Ja, és a villanyakat ki tudják egyenesíteni a szervízben?

#9
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
I love you too.... ;)

#10
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
KillerTom: ez megint olyan gyönyörû volt ;D ;) ;D ;)

#11
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
..van amelyik villa "szogben van " de en sem hinnem HA esetleg gorbult volna az ebben az esetben szamitana ...
persze gorbult nyak mindenkepp szerviz!!
A csapagyra ........ha meghuzod  ..es nem fordul a kormany magatol jobbra,balra ha hatso kerekre van allitva a kero / ez olyan bicaj jobbra balra dontogetes hatso kereken es nem fogod a kormanyt /....szal na nem fordul akkor tul szoros , ha lazitasz rajta  es kotyog, laza ..etc ..akko dobd el a csapagyat mert kekszes..
Ha nem vagy benne 100% tuti ...vidd szervizbe semmi kepp ne talalgass mert tobbe kerul mint a szervizz!!...

Race Face csapagy tuti .....beallitani  konnyu ,...enduro gorgok ,No1 szigeteles...csak jo draga:((  de eccer veszed

jahh megvalami ...
van 2 kis gumi , vagy mua.porgyuru csapagyhoz .Ami a csesze es a vaz kozott figyel .. na ha minden ok akko annak forogni kell ha nem az is azt jelenti hogy tul feszes a tema...  

#12
Atosz

Atosz

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Hááát ...:-/
Ha végig gondolom akkor semmi köze a villa görbeségének a kotyogáshoz.Valszeg a korm.csapágyad fircsant meg.

#13
MucKe1

MucKe1

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Kösz, ezt inkább nem próbálom ki. Szerinted a villa a gond?

#14
Atosz

Atosz

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Hello MucKe 1!

A bátyámnak is kotyogott a kormánycsapágya, de a villanyaka nem volt elgörbülve.Õ porcukros zacsit tömött a kotyogó részbe ;D, és egy évig bírta még, aztán az egész kormánycsapágy darabokra esett(bike+). ;D


#15
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nekem is görbe a nyak, mégse kotyog a fejcsapim. Vidd el egy szervízbe, ahol szétszedik és megmondják mi a gáz.

#16
MucKe1

MucKe1

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Hello mindenkinek,
bocs, hogy ilyen apróságokkal zaklatlak titeket, de van egy kis gondom a kormánycsapágyammal. Elkezdett kotyogni, mire én ugye megpróbáltam meghúzni, de a mûanyag (hightech a cucc) dugó persze szétrepedt. Na, gondoltam veszek egy fémet. Megvettem, meghúztam nem kotyogott két napig, aztán újra kezdte... Ma szétszedtem az egészet és észrevettem, hogy a villanyak kb. 5 fokkal elgörbült magához a villához képest. A kérdésem: a villa miatt kotyog vagy a kormánycsapágy miatt, esetleg mindkettõ rossz?