Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

HOGYAN ALLITHATOM KEMENYEBBRE A HIDRAFEKET??

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
26 hozzászólás a témában

#1
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
na most +nézem mit írtak a bikkmakkban. vicces, hogy a kerékpáriparban kevés változtatással átveszik a motorokban, autókban használt technikákat. lassan Abs és kipörgésgátló is lesz. A különbség már csak az erõforrás lesz. bal és jobb dugattyú. az enyém 42-es


#2
MIRACLE

MIRACLE

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Urak!Kisse nehezen indult de ugy tunik country baratunk verzioja tokeletes megoldasnak              
bizonyul.Nemsokara beszamolok az eredmenyrol!
Addig is koszi a segitseget mindenkinek!!! :D

#3
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Nem csak a fékbetétre kell vigyázni, de arra legelsõ sorban. A tárcsa ugyanolyan kínos, ha olajos lesz, és nem sok olyan szer van, ami leszedi a tárcsádról, szóval legtöbbször kukás megoldás lesz csak, ívesen váll fölött. Léteznek ugyan tárcsatisztító habok (benzinkúton/autósboltban), de nem biztos, hogy beválnak, vagy csak a zsíros kézzel fogdosás nyoma tûnik el. És léteznek mendemondák az "olajos lett a tárcsám, de semmi baja se azóta se, pedig használom" típusban is, de ennek még kevesebb az esélye, hogy Nálad bejön...

A Deoréban ugyan ásványi olaj van, épp ezért figyelni kell, hogy utántöltésnél csak ugyanolyat használj! (van még DOT-kismillió féle olaj, elterjedt a 3 és a 4, de ezek olyan szépen marják a festéket, meg a kezed, mint annak a rendje.) És figyelj arra is, hogy ez nagyon környezet KÁROSÍTÓ anyag, semmiféleképpen ne jusson lefolyóba, fûre, tóba, Dunába, etc!!!!
Ha meg a fékbetét lett olajos, akkor is van pár jól bevált trükk, amire esküsznek páran (nekik bejött, a többi, akinek nem, az hülyeségnek tartja), mint pl: kiégetik az olajat a betétbõl, ugyanis ez az egyetlen módja a távozásának. Forró platnira b*szod, oszt kész. Csak le kell venni hamar, mikor már nem füstöl. Én akkor találkoztam ezzel elõször, amikor a TSZ-ben az MTZ fékbetétjét olajtalanították hasonszõrû módszerrel...


#4
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
ott kell lennie


#5
joarc

joarc

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Lehet hogy rosszul olvastam de azt még nem tudom hogy a tulfolyo felül van e
ugye a fékkaron van

#6
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
ez jól sett.

ami viszont még lényeges hogy óvjuk a fékbetétet az olajtól


#7
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Bizony, Miracle kolléga, a Deora féked szerintem is olyan levegõs, mint ide Nagykáta. Szóval: csatlakozom az elõttem hozzászóló érdemi megjegyzéséhez, miszerint hogyan is kell a hidraulikus tárcsaféket légteleníteni. Tökéletes leírás, én is csináltam már. De ha Te ezt nem mered bevállalni, akkor jobb, ha a szervizbe viszed, vagy egy értõ emberre bízod. A szerviz szerintem max 1000 HUF határig elvállalja, (bár nem kellett nekem még ilyesmire szorulnom, igy ez nem 1000%) és akkor tuti ziher féked lesz!

#8
joarc

joarc

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Én is. ;D

#9
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
örülök

#10
joarc

joarc

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Ja nem ezt kérdeztem de most már értem .

#11
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
hát autónál nem ajánlott. a surlódó felületekrõl leváló fém részecskék jobb ha kijönnek. Azt lfelejtette, hogy 1 átlátszó müa. csövet huzzál a légtelenítõre. Nem tudom, hogy milyen árban vannak ezek a természetbarát fékolajak de a hájtek autóhidraulika olaj nem ojan vészesen drága ezért ami kijön az megy is. /átmossa a rendszert.

#12
joarc

joarc

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Hát ez kicsit zavaros és a kifröcsenö olajat utántöltöd ?


#13
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
namost nem tudom hogy volt a bikkmakkban és sohasem volt még olajosom de eddigi életemben eddig több száz autó fékrendszerét légtelenítettem ami azért 1 kicsivel bonyolûltabb mint 1 egykörös baromság na szóval fogja az ember a fékolajat azt lkezdi önteni a tartályba ami ha minden jól megy magasabban helyezkedik el térben mint a munkahenger/ek/ és megnyitja a légtelenítõ csavart ezt követõen lkezdi vadül pumpálni a fékkart  közben figyelve az olajszintet /mindig utántölt/  majd mikor megjelenik az olaj a légtelenítõnél  lzárjuk azt. most zárt fékkör mellett vadul pumpálunk majd behúzzuk a kart és nyitjuk a légtelenítõt mindezt addig ismételjük amíg buborékok vannak a kifröcssenõ olajban. ha minden ok karmantyuk stb. akkor ezzel megvoltunk. ha még mindig puha dobd ki az egészet.


#14
joarc

joarc

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
Nekem van egy szervizes haverom az X f.... egyik boltban és ö azt mondta hogy az a légtelenitési mod egy f@szság és nem is ugy kell .
Ja és hogy hogy lehet jol az szakmai titok állitolag.

#15
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Nagy igazság!!!

Ha megvan a valamelyik nem túl gégi (tán decemberi!) abban benne van hogy kell légteleníteni!!! De az a iztos ha beviszed egy szervízbe!!!!

#16
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
A varázslat neve: l-é-g-t-e-l-e-n-í-t-é-s...
Wadiúj fékeknél gyakori betegség...

üdv
zOrg

#17
MIRACLE

MIRACLE

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Az ok!De ettol meg nem lesz kemenyebb!
Szoval a problema az,hogy mikor a kart behuzom az koppan a markolatig.A fek pedig meg mindig csuszik.Tehat sokat nem segit az a csavar!
Mas otlet ?:-/???

#18
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
szóval ott van a karnál a csavar!
Ott ahol a csavar van amin elforog a kar az alat!!!

Ha a kormánnyal párhuzamosan nézed látni fogod hogy egy kicsi inbusz kulcsal lehet csavargatni!!!

#19
MIRACLE

MIRACLE

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Udv Major!
Szoval megkoszonnem ha megosztanad velem a csavar pontos helyet!Amugy mindig ennyire puha volt.

#20
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás
??? ??? ??? ??? ??? ???