Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Singletrack-ek, vagyis élvezetes erdei ösvények Mo-n

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
27 hozzászólás a témában

#1
pscl

pscl

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok! Pár napja a Pilisvörösvár fölötti Zajnát-hegyek single trail-jét látogattam meg, aki arra jár ne hagyja ki (útvonal infó van a videó leírásában)!  :)

 

 


pscl módosította - 2017. június 09. - 18:56

  • _Alex_ kedveli ezt

#2
gregibroki

gregibroki

    fórumtag

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Tatabánya-Szárliget között jártam a Gerecsében múlt héten a K-en (Kolduszállástól van K, addig P). Ha nem esett volna az eső és nem lett volna minden tiszta sár, meg csúszós, akkor nem sok izgalom lett volna az úton. Puha lejtők, legtöbbször erdészeti utak vannak ezen a szakaszon. Ha nem lett volna szigorú az útvonal, akkor lehetett volna erőlködni, hogy keressek ösvényeket, de ez most nem történt meg.

Talán 1-2 km ösvény volt a 25 km-en. Szárliget melletti K volt talán az egyik legjobb rész.



#3
gregibroki

gregibroki

    fórumtag

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Idén először voltam tekerni... :),

Vértessszőlős-Tatabánya között a Gerecsében. V.szőlősről a P-n indultam fel, ami arra kiváló volt, hogy tolás nélkül felmenj a hegyre, egy döngölt kavicsút. Az útról mindenfelé duplanyomos erdészeti utak ágaztak el, sok helyen vadkerítés.

Felmértem a "tetőre", de nem változott a kép. S-n elmentem a T.bánya feletti Bányászemlékműhöz, ahol Po, P3 és egyéb jó ösvények voltak. Látszik rajtuk, hogy a környékbeli DH-sok használják őket. Az emlékműhöz visz fel aszfalt, lehet legközelebb nem próbálkozom V.szőlőssel, hanem megindulok Tbányáról.



#4
paarv

paarv

    fórumtag

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

A Stupava maraton is ott zajlik valahol.

Pontosan, részben az általam is ismert útvonalakon. Tervben is van a részvétel jövőre, biztos jó móka lesz :)



#5
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ez egész pontosan Pozsony közvetlen szomszédságában van. A várostól 30 kilométernél beljebb még nem voltam a hegyen, de ebben a 30 kilométeres körzetben van annyi útvonal, hogy egy teljes hétvégére is elegendő. Gyakorlatilag behálózzák az egész hegyet, kifogástalan mindőségben. Bedőlt fák nincsenek, rendben van tartva, Van DH és Enduro nyom és sok ilyen XCO jellegű ösvény, de ha valakinek ez erős, akkor sima kétnyomsávos utak is vannak murva nélkül, földes-köves talajjal. Vannak gpx vagy kml trackek, zömében én terveztem őket, ha gondolod szivesen elküldöm őket, azt is ami a videón szereplő útvonalat jelöli.

A Stupava maraton is ott zajlik valahol.



#6
paarv

paarv

    fórumtag

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Nem baj, anniyra nincs messze, mondjuk közel sincs.

Egyszer lehet kinézünk majd egy hétvégére.  Valahol Nagyszombat környékére menjünk? Hol voltatok pontosan? https://goo.gl/maps/tug9qNkZNEq

Ez egész pontosan Pozsony közvetlen szomszédságában van. A várostól 30 kilométernél beljebb még nem voltam a hegyen, de ebben a 30 kilométeres körzetben van annyi útvonal, hogy egy teljes hétvégére is elegendő. Gyakorlatilag behálózzák az egész hegyet, kifogástalan mindőségben. Bedőlt fák nincsenek, rendben van tartva, Van DH és Enduro nyom és sok ilyen XCO jellegű ösvény, de ha valakinek ez erős, akkor sima kétnyomsávos utak is vannak murva nélkül, földes-köves talajjal. Vannak gpx vagy kml trackek, zömében én terveztem őket, ha gondolod szivesen elküldöm őket, azt is ami a videón szereplő útvonalat jelöli.



#7
gregibroki

gregibroki

    fórumtag

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Üdv!

 

Ugyan némileg eltér a tárgytól mert nem Magyarországon van, de egykor a miénk volt és nincs túl messze. Ajánlom mindenkinek, bár már erősen közeleg a szezon vége. A helyszín a Kis Kárpátok Pozsony feletti része, ahol gyakorlatilag egymást érik a technikás ösvények. Az összeset még nem jártam be, de legalább 100km ilyen és hasonló útvonal van mint ami a videón is látható.

 

Nem baj, anniyra nincs messze, mondjuk közel sincs.

Egyszer lehet kinézünk majd egy hétvégére.  Valahol Nagyszombat környékére menjünk? Hol voltatok pontosan? https://goo.gl/maps/tug9qNkZNEq


gregibroki módosította - 2015. november 04. - 19:20


#8
paarv

paarv

    fórumtag

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Üdv!

 

Ugyan némileg eltér a tárgytól mert nem Magyarországon van, de egykor a miénk volt és nincs túl messze. Ajánlom mindenkinek, bár már erősen közeleg a szezon vége. A helyszín a Kis Kárpátok Pozsony feletti része, ahol gyakorlatilag egymást érik a technikás ösvények. Az összeset még nem jártam be, de legalább 100km ilyen és hasonló útvonal van mint ami a videón is látható.

 


paarv módosította - 2015. november 03. - 23:06

  • gregibroki kedveli ezt

#9
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Illetve voltam mostanában többször is a Budaörs - Budapest határánál lévő Kamaraerdőben. A hely tele van ST-el és nagyon jó gyakorlóterep a kis ugratások elkezdéséhez (ha eddig nem merted, mert kiskorodban beszari voltál és nem durvultál BMX-szel, görkorival vagy deszkával). Vannak igazán komoly, 5-8m-es ugratók, de azok szerintem azoknak az állatkirályoknak készültek, akik a youtube-ra feltöltöttek pár videót.

 

A domb tetejétől indulnak az ösvények, leginkább az É, ÉK-i irányba. Kb 100 m szint van össz-vissz. 3-4 kört mész, elég is egy órára (nekem).

Bár nem magyar ország, de melegen ajánlom Kassa maratont, ha egy nyomos ösvényekre vágysz, szenzációs!


  • _Alex_ és gregibroki kedveli ezt

#10
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Azoknak akik május elsején voltak a Kamaraerdő maratonon, összehasonításképp akkor nagyon jó volt a terep, lehetett süvíteni mint az állat, egy hónapja viszont már nagyon ki volt mosva, sok a meredek V formájú vájú, nem mertem annyira elereszteni (de azért még mindig vannak jó singletrack-ek, tény).

 

Ha hasonlóra vágysz csak gyakorlatilag szint nélkül érdemes megnézni a Káposztásmegyeri Farkaserdőt (IV. kerület, Oceánárok utca/Megyeri út/Farkaserdő utca). Nem túl nagy és adott időkben sok a futó/kutyás, de itt ott vannak benne kis eldugott csikicsukik, lejtők és sötétben fejlámpával tök hangulatos :) Viszont nem vagyok benne biztos hogy a héten ott szedtem össze 4 kiránydinnye tüskét (amit mind megfogott a lötty) vagy valami susnyásba a környéken, de azzal talán számolni kell (másfél hete semmi ilyesmi nem volt).


  • gregibroki kedveli ezt

#11
gregibroki

gregibroki

    fórumtag

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Illetve voltam mostanában többször is a Budaörs - Budapest határánál lévő Kamaraerdőben. A hely tele van ST-el és nagyon jó gyakorlóterep a kis ugratások elkezdéséhez (ha eddig nem merted, mert kiskorodban beszari voltál és nem durvultál BMX-szel, görkorival vagy deszkával). Vannak igazán komoly, 5-8m-es ugratók, de azok szerintem azoknak az állatkirályoknak készültek, akik a youtube-ra feltöltöttek pár videót.

 

A domb tetejétől indulnak az ösvények, leginkább az É, ÉK-i irányba. Kb 100 m szint van össz-vissz. 3-4 kört mész, elég is egy órára (nekem).



#12
gregibroki

gregibroki

    fórumtag

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Na, megjártuk a Bakony egy részét, a Magas-Bakonyt.

 

Tippek: Eplénybe érdemes ellátogatni, mondjuk felvonóért és bérlésért nem szívesen adnék ki egy napra 20 ezret, de ha van erőd és bringád, akkor ingyen is elég nagy élmény. Sajnos szürkületkor értünk ki és mentünk egy órát a terepen, fejlámpával...

Sikerült lemennünk az egyik DH pályán is hardtail bringákkal tök sötétben - vicces volt, nem így akartuk.

Másnap Pénzesgyőrből Bakonybélbe tekertünk át egy patakvölgyön. Volt közben hegyi réten, fűben szlalomozás, szurdokon keresztül háton cipelés, meg pár single track (ST) is.

Bakonybélben kis E bevitel, majd irány a Kőris-hegy kis kitérővel Bakonyváraljára. Szép bükkös mindenhol, jó ösvények.

 

Ezután jött a legnagyobb rájdolás! A Kőris-hegyről vezetnek le ösvények K-i irányba. Bármelyiket választod (kivéve a P-at, mert az szekérút), csak jól jársz. Fasza, pont jó lejtésű, hosszú, technikás és nem túl sziklás ST-ek. Csak ajánlani tudom kedves Sporttársak!

 

Kétszer fel is mentünk a csúcsra, aztán hazafele vettük az irányt, ahol szintén akadt egy-két finom és élvezetes szakasz a S-n.

 

Tehát Eplénybe érdemes elnézni és a Kőris-hegyre is. Kőris-hegynél a technika: felfele szekérúton, aszfalton, lefele ösvényen, persze vigyázva a turistákra! (szombaton jó időben 7-10 embert láttunk az erdőben)


gregibroki módosította - 2015. október 02. - 19:10


#13
gregibroki

gregibroki

    fórumtag

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

erdőn-mezőn, hegyen-völgyön.

Csak vigyázz, nehogy letérj az útról a tájvédelmi körzetben, mert az nagyobb para, mint jelzésen menni. Nem kötekedek, csak ha letérsz a jelzésről, nagyon komoly növényeket taposhatsz el. Szóval csak óvatosan, főleg a réteken!!! :)



#14
gregibroki

gregibroki

    fórumtag

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Van XC-is, szerintem a versenyek topikban még filmet is találsz.

Aha, a youtubeon van par filmecske, hat nem tunik tul izgalmasnak, de eloben megnezzuk.
Amugy felteheton sokat fogunk menni a Kozen-Dunanantuli Piroson. Remelem, nem lesz sok olyan unalmas szakasz, ami a Bakomy egyes reszein nagyon jellemzo (mezei szekerutra gondolok)

#15
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

azok a kivételek, ahol külön jelölve engedélyezi a terület kezelője.

 

Nem feltétlen, mivel a törvény (91. § (1)) úgy van megfogalmazva hogy szabad ott is kerékpározni (szó szerint "amit az erdőgazdálkodó tűrni köteles, kívéve, ha"), és akkor jön egy pár nem egyértelmű paragrafus, ami nagyjából azt mondja hogy ha valahol ott van a fiókban a tiltás (vagy utólag oda becsusszan ha szükséges) akkor peched van. De egyébként szabad (ha nem veszélyes), mert nem kötelező "az arra jogosult"-nak a látogatást (bringázást) tiltani, csak a megnevezett kivételeket használhatja arra, ha akarja tiltani (amit aztán nem tisztáznak hogy ki is kell jelölni vagy nem, kivéve magánerdőnél, aminél ha nincs kijelölve rendesen akkor tekerhetsz).

 

Lásd az elemzésemet. Nem vagyok jogász, ez nem jogi tanács stb.



#16
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Miután ezeket a kötelező köröket lefutottuk, hogy hol szabad bringázni és hol nem, várom/várjuk a jó útvonalakat! Nem kell jelzett ösvény, csak akkor linkeld be a térképen, miről van szó.

Jövő hétvégén Eplény környékén fogok túrázni, tehát Hárskúttól Várpalota fele. Ki ismeri azt a környéket? Az eplényi sípályán csak DH pálya van, vagy lehet arra XC-zni is?

Van XC-is, szerintem a versenyek topikban még filmet is találsz.


  • gregibroki kedveli ezt

#17
gregibroki

gregibroki

    fórumtag

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Miután ezeket a kötelező köröket lefutottuk, hogy hol szabad bringázni és hol nem, várom/várjuk a jó útvonalakat! Nem kell jelzett ösvény, csak akkor linkeld be a térképen, miről van szó.

Jövő hétvégén Eplény környékén fogok túrázni, tehát Hárskúttól Várpalota fele. Ki ismeri azt a környéket? Az eplényi sípályán csak DH pálya van, vagy lehet arra XC-zni is?



#18
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

A héten szembesültem vele, hogy van, ahol nem így van. Pl. a Vértesben a tájékoztató táblák szerint lehet.

azok a kivételek, ahol külön jelölve engedélyezi a terület kezelője.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#19
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

jelzett turistaúton csak kutyát szaratni és szemetelni szabad. vagy traktorral/fakitermelő járművel derékig érő nyomvályúkat taposni, majd később letolólapozni az egészet.

 

te meg itt bringázgatni akarsz mi? pfhe.. hová jut így e büszke nemzet...



#20
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

nem úgy van, hogy jelzett turistaúton nem szabad bringázni?

A héten szembesültem vele, hogy van, ahol nem így van. Pl. a Vértesben a tájékoztató táblák szerint lehet.



A sebesség mindent megold.