Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Értékbecslés (mit, mennyiért, miért)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
357 hozzászólás a témában

#41
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.298 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

frissen szervizelt, szép állapotú reverbre, külső bowdenezéssel a 35e-es irányár az drága, kiegészítőkkel együtt (vattaúj SRAM bilics, vadi új limiter gyűrű, stb.)? :)

Feltettem, rámírt valaki, 20-ért vinné. Még a hibásakat is 20-25-ért hirdetik... Vagy beleírom, 35e, irreális alku esetén 40e. :)

 

a régi tartalék Magura MT8-ra karbon fékkarral 39e-es irányár jó lehet (első + hátsó fék együtt)?

2016 végi (2017-es) évjárat, fékkarok és nyergek is tip-top állapot, egyik fékkábel viseltes csak kissé, de ez is jól működik.

 

köszi!


zscs módosította - 2020. február 17. - 16:26


#42
kombitomi

kombitomi

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás

Köszönöm a segítséget. Árulom V fékkel, újként azzal lett össze rakava, ha igény van rá vihetik tárcsásan.

viszont a V fékkel tovább romlik a 26-os kerékméret miatti esély... :)

 

ha nem okoz gondot, megpróbálhatod V-fék/tárcsás opciókkal is meghirdetni, aztán a maradékot külön eladod.

 

szvsz az emberek többsége egyben vesz kerékpárt, én árulnám V-fékkel, és külön a 785-öst, főleg, hogy utóbbi elég kelendőnek számít.


'19 Trek DS vs. '09 Trek 8500 vs. '03 Opel Astra H Caravan 'Njoy+ 1.7CDTI


#43
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

szvsz az emberek többsége egyben vesz kerékpárt, én árulnám V-fékkel, és külön a 785-öst, főleg, hogy utóbbi elég kelendőnek számít.

 

viszont a V fékkel tovább romlik a 26-os kerékméret miatti esély... :)

 

ha nem okoz gondot, megpróbálhatod V-fék/tárcsás opciókkal is meghirdetni, aztán a maradékot külön eladod.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#44
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

szvsz az emberek többsége egyben vesz kerékpárt, én árulnám V-fékkel, és külön a 785-öst, főleg, hogy utóbbi elég kelendőnek számít.



#45
kombitomi

kombitomi

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás

Sziasztok! Van egy felesleges 2009-es évjáratú Trek 8500 26"-os kerékméretű, 17,5"-os vázméretű kerékpárom. Pár száz kilométert ment, szinte karcmentes. Van hozzá egy Deore XT 760-as V fékes, és egy 785-ös tárcsafékes teljes szett, szóval lehet választani a két rendszer között. Az lenne a kérdésem elbontva, vagy egyben lenne érdemes értékesíteni? Milyen áron lehet mostanság ezt a kategóriát eladni? Köszönöm a válaszokat.

 

trek_8500_09_z.jpg


kombitomi módosította - 2019. július 12. - 10:06

'19 Trek DS vs. '09 Trek 8500 vs. '03 Opel Astra H Caravan 'Njoy+ 1.7CDTI


#46
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Üdv!
Csak városban bringáztam az utóbbi időben, az inkább kocsmázós, mint fórumozós műfaj. :) 

Ajjaj, nincs jó döntés :/ 

 

Régen láttunk errefelé. :)

Azért nem viszik a trenszt, mert a 26-os évek óta nem divat már, a fékek újonnan sem voltak igazán jók, a 3*9 váltás is régiségnek számít, a gripkóról meg sokan azt sem tudják, micsoda. ...és hát sajnos retrónak nem retró, csak tíz éves. Egy alapos mosás, tisztítás talán növelné az esélyeidet, de szerintem 350 EUR-nál ne nagyon számíts többre, ha egyáltalán. :(



#47
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Üdv, 

van egy több, mint 07-es Giant Trance-em, ami több éve kihasználatlan, de a vevők nem akarnak ugrani rá. 450-500 EUR túl magas ár lenne neki?
Ehun: https://www.pinkbike...uysell/2327118/

 

Régen láttunk errefelé. :)

Azért nem viszik a trenszt, mert a 26-os évek óta nem divat már, a fékek újonnan sem voltak igazán jók, a 3*9 váltás is régiségnek számít, a gripkóról meg sokan azt sem tudják, micsoda. ...és hát sajnos retrónak nem retró, csak tíz éves. Egy alapos mosás, tisztítás talán növelné az esélyeidet, de szerintem 350 EUR-nál ne nagyon számíts többre, ha egyáltalán. :(


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#48
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Üdv, 

van egy több, mint 07-es Giant Trance-em, ami több éve kihasználatlan, de a vevők nem akarnak ugrani rá. 450-500 EUR túl magas ár lenne neki?
Ehun: https://www.pinkbike...uysell/2327118/



#49
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

nyami:

https://bolha.testbi...valtokar-339123


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#50
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Ja !

Emlékszem, ez a híres 24 karátos széria volt. :D ;) :P


  • zeezoltano és Sandman kedveli ezt
Marci

#51
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

aranyozott becsúszók. B) 

 :D :D :D :D

 

https://bolha.testbi...leszkop--331756

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#52
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

2 éve a 26"-os, karbon vázas, RS-Rebás, XT-XTR, RaceFace,.. felszereltségű bringám 110ért adtam el.

Ezeknek már ennyi az ára és kész. Kár ezen keseregni vagy szentimentális kérdést csinálni belőle. Még örültem is, egy fickó keresett a 11 éves kisfiának egy nem drága de jó könnyű bringát. Szóval legalább valaki örült neki. Mivel én már kerülgetni nem akartam, akkor vigyék.

Ja ! Még egy zacskónyi alkatrészt, új racsnit, fékpofákat, pedált,... is adtam hozzá. Nem akartam az apróban 1-2 ezer Ft-ért szarakodni még azzal is.

 

ja, ezek a filléres alkatrészek tényleg nem érik meg a vacakolást, főleg mióta a pedál, fékpofa is kerékméret-specifikus lett....


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#53
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

2 éve a 26"-os, karbon vázas, RS-Rebás, XT-XTR, RaceFace,.. felszereltségű bringám 110ért adtam el.

Ezeknek már ennyi az ára és kész. Kár ezen keseregni vagy szentimentális kérdést csinálni belőle. Még örültem is, egy fickó keresett a 11 éves kisfiának egy nem drága de jó könnyű bringát. Szóval legalább valaki örült neki. Mivel én már kerülgetni nem akartam, akkor vigyék.

Ja ! Még egy zacskónyi alkatrészt, új racsnit, fékpofákat, pedált,... is adtam hozzá. Nem akartam az apróban 1-2 ezer Ft-ért szarakodni még azzal is.


  • Rabbit és zscs kedveli ezt

#54
fapuma

fapuma

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Tényleg szép, de a jelenlegi bolhás 26-os árak mellett én inkább megtartanám és használnám.


Köszi a válaszokat, szerintem megvárom amíg már a koránál fogva újra elkezd emelkedni az ára és akkor eladom 😀 100 alatt nem válnék meg tőle, nem lenne értelme.

#55
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

meg hogy 26-os. meg 9-es . 

100 alatt lesz az jócskán,  ha el is akar adódni.

Azt hittem, ez nyilvánvaló, neki is. :D

Most látom a fotót, tényleg szép bicaj, kár elkótyavetyélni. Egy madár most árult ilyen vázat az apróban, 40 cm-esben, 50 ezerért. Nem vettem meg. :)

 

@ Fapuma: keress neki gazdát a családban, ha nem jó a méret (sanszos), keress olcsó 26-os vázat, pakold át komplett bicajt rá. Így legalább látod, hogy valaki örömmel használja.



#56
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

 

Tényleg szép, de a jelenlegi bolhás 26-os árak mellett én inkább megtartanám és használnám.


  • Rabbit kedveli ezt

#57
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

100 körül.

Ami baj: isises, dual controlos, de főként a Duke, szerintem.

Múlt héten fizettem ennyit egy patika, hasonszőrű stumpjumper-ért, az érdi bicajtemetőben: abban tora van, külön fékkaros (magura), és szép a váz, no meg elég kicsi a feleségemnek.

meg hogy 26-os. meg 9-es . 

100 alatt lesz az jócskán,  ha el is akar adódni.


  • Rabbit kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#58
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Ez számszerűsítve mit jelent? 100-150?

100 körül.

Ami baj: isises, dual controlos, de főként a Duke, szerintem.

Múlt héten fizettem ennyit egy patika, hasonszőrű stumpjumper-ért, az érdi bicajtemetőben: abban tora van, külön fékkaros (magura), és szép a váz, no meg elég kicsi a feleségemnek.


Rabbit módosította - 2019. január 22. - 14:31


#59
fapuma

fapuma

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

ha nem akarsz sírni, keress neki gazdit a családban, vagy tartsd meg másodiknak.


Ez számszerűsítve mit jelent? 100-150?

#60
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, szerintetek mennyit érhet az alábbi konfig:

Váz: Trek 8500 (2009) méret: 18" (élettartam garancia, papírjai megvannak)
Teleszkóp: Rock Shox Duke SL 76mm + Pop Lock
Felni: WTB LaserBeam XC 32H szegecselt / Mavic
Elsô agy : WTB Laser disc Lite 32H
Hátsó agy : Bike Positive
Kormánycsapágy : Ritchey WCS 1 1/8" alu
Váltókar : Shimano XT dual control
Fék: Shimano XT hidraulikus tárcsafék
Nyereg: Fi'zi:k Aliante Sport Mg
Hajtómû: Truvativ Stylo XR 175mm ISIS Drive
Elsô váltó: Shimano XT
Hátsó váltó: Shimano XTR
Váltó bowdenezés: Nokon

Hibátlan állapotban, nagyon keveset és csak hobbi bringázásra használt, két láncszett jár hozzá, amiket időnként cserélgettem rajta.

Kép: https://kepkuldes.com/image/sMnDf

Köszi!

ha nem akarsz sírni, keress neki gazdit a családban, vagy tartsd meg másodiknak.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való