Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Brigetio MTB maraton, Komárom

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7 hozzászólás a témában

#1
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Most hogy a képek is fennvannak a honlapon visszanézegettem a felvételt és feltünt még egy dolog: M12 6. helyezés 1 óra 30 perccel, de a videóm alapján ~1:39:00, közvetlenül a 11. helyezett M27 mögött, ami egyben azt is jelenti hogy vagy az enyém, vagy az M27-es (és körülötte mindenki)-nek szintén nem stimmel az eredménylistán szereplő ideje (1:38:00).

 

Azt (is) mindenki magának le tudja ellenőrizni (lásd a videót) hogy az M12 az M27 mögött jött be fél hosszal, nem előtte 8 perccel, tehát a jelenlegi eredménylista mindenképp hibás.

 

Ezúttal arra is kiváncsi vagyok hogy a célban elhangzott "megnézzük a felvételeket"-el mi lesz, mert ha ez így folytatódik már fél lábbal a dobogón állok :)



#2
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás
Köszönöm a rendezést és a visszakapcsolást!

Sajnos ahol eltévedtetek, ott az egy áthelyezett szalag volt, mi nem oda tettük le.


Az szomorú mert akkor van egy jóakarótok aki a továbbiakban is mutatkozhat. Talán az útvonal mentén jövőre lehetne a helyi lakosokat szórólappal tájékoztatni hogy lesz verseny, ne ijedjenek meg :)

A frissítőpontosoknak elfelejtettünk poharat adni, de ebből is látszik, hogy A-tól Z-ig meg kell mindent előre tervezni, hogy nem merüljenek fel dolgok, amit aztán menet közben nem lehet már korrigálni.


Ezzel elsőre nincs is gond, látszott a lelkesedés a segítőkön, nem hibáztathatom hogy gondolom nem versenyez és nincs tisztában minden részlettel ami fontos egy frissítőnél :)

Ha ezt valaki kifogásolja felénk, természetesen le fogjuk venni ezt az információt.


Az évszámról eltérhetnek a vélemények, de a hónap/napot kifogásolom.

A célunk csupán az azonos időeredmények esetén az ez alapján történő rendezés volt.


Ahhoz nem kell kitenni hogy annak alapján legyenek sorrendben.

De aktuális példaként a Vértes Maraton nevezési oldalát is említhetném.


Ők ugyanúgy nem korrektül járnak el. A UCI kódban rejlő információ szintén helytelen, ez hiba a UCI számáról, de szervezők orvosolhatják azzal hogy nem tüntetik fel a kódot mert nem lényeges az eredmények közlésével kapcsolatban. Az alapelv hogy csak a lebonyolításhoz abszolut szükséges adatokat kell kérni, nyilvántartani és azokat amikre a későbbiekben nincs szükség (vagy törvény szerint x ideig nem kell megtartani) törölni kell a belső nyilvántartásból is. Emellett csak az abszolut szükséges adatokat szabad közölni, versenyeken ez helyezés, rajtszám, név, csapat, idők. Életkort elvileg nem, mert a kategória ezt elegendő módon behatárolja.

#3
tsanyi

tsanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Ha ezt valaki kifogásolja felénk, természetesen le fogjuk venni ezt az információt. A célunk csupán az azonos időeredmények esetén az ez alapján történő rendezés volt.
De aktuális példaként a Vértes Maraton nevezési oldalát is említhetném. Ott is publikus adat ez. (http://nevezes.com/r....jsp?eventid=44)
De ezt látom visszaköszönni a versenyzők UCI kódjaiban is. (http://mksz.sport.hu...ozat_2014_l.pdf)

 

Való igaz, a személyiségi jogokat védeni kell!

Ez ugye alapvető állampolgári jog, ha sérül a Polgári Törvénykönyv alapján sérelem díjra jogosult az "elszenvedő" ha perel.



#4
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás

Résztvevőként(és eltévedőként)mondom, hogy teljesen korrektek voltak a jelzések az erdőben, az indulók számához képest maximális volt a kiszolgálás.

 

Egyébként megvoltak a lehetőségek a tapasztalatok elmondására és nem gondolom, hogy az időméréssel és mások útirányával, születési dátumával kellene foglalkozni(szarakodni!!!).

Való igaz, a személyiségi jogokat védeni kell!

Ez ugye alapvető állampolgári jog, ha sérül a Polgári Törvénykönyv alapján sérelem díjra jogosult az "elszenvedő" ha perel.



#5
tsanyi

tsanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Köszi a video, és a tapasztalatok megosztását. A videoból tök jól átjött, hogy versenytempóban miféle jelölés hiányosságok voltak. Sajnos ahol eltévedtetek, ott az egy áthelyezett szalag volt, mi nem oda tettük le. A szalagozásnál a kereszteződést követő helyes utat jelöltük, ahol viszont "egyenes" szakasz volt, és nem volt igazi letérési lehetőség, azt sajnos annyira nem. Ebben tévedtünk, kellett volna a megerősítés. A frissítőpontosoknak elfelejtettünk poharat adni, de ebből is látszik, hogy A-tól Z-ig meg kell mindent előre tervezni, hogy nem merüljenek fel dolgok, amit aztán menet közben nem lehet már korrigálni.
Ami a tempódat illeti elég dúrván nyomtad a lefeléket és az egynyomsávos részeket is. Grat!

 

Tegnap szervezték meg először, rövid távú maraton minimális szintkülönbséggel (35 km, 230 métert mértem, pár perces eltévedéssel), elején kívül az első fele (szerintem) dögunalmas hosszú erdészeti/szolgálati földutak amiket nem nagyon használnak, tehát jó görönygyösek/fűcsomósok, második felében viszont már beleraktak érdekes részeket: egy jó hullámos crosspálya, egy pár érdekes singletrack, szép részek a Duna mellett, kis DH-s gátzuhanás, aztán a rajtnál is fel/körbetekert Monostori erőd oldalhalma.

Volt hosszabb (100 km) országuti teljesítménytúra is (15-20 résztvevővel?), én az MTB versenyen indultam (kb. 30-an). A szervezés tapasztalatlannak tűnt ami legjobban a pályakijelölésben látszott, alig látható/hiányzó nyilak, többször volt eltévedés, bizonytalanság. A frissítőnél bár segítőkészen, de kezembe nyomtak egy bontatlan műanyag ásványvízet :D Kézzel jegyezték a beérkezők rajtszámát (de ez a honlapon be volt jelentve, 100 előnevezésnél lett volna chip-es időmérés, ami enyhén szólva optimista egy kezdő kis versenynek). Volt aki aszfalton, rossz irányból érkezett, de a honlapra felrakott eredmények alapján nem zártak ki senkit (kis Excel hiba talán hogy az elit kategóriában a helyezések furcsa sorrenben vannak: 1 2 3 4 5 7 6 8 10 9 12 .. - és az megkérdőjelezhető privátszféra védelem szempontjából hogy a teljes születési dátumok is fel vannak mindenkinél tüntetve). Érdekes kategóriák is voltak: U25, Elit (25-45), és Master (46+), tehát majdnem mindenki elit volt :)

Három helyen hiányzott egy felkiáltójel (2 vízmosás, 1 komolyabb lejtő/letörés) és egy csomó vörös X (ami a rossz irányt jelzi). A vasúti átkelőnél a srácot rögtön az ösvényhez kellett volna állítani hogy letereljen mindenkit a bicikliútról, nem a vasút túloldalára, az ösvény maga egyáltalán nem volt látható/jelezve.

Emellett gondolom nem szokás ilyen rendezvényeken a hangszóróból szóló zenékre szerzői jogi dézsmát fizetni az itteni copyright maffia nyúlványnak, de a YT konkréten felismerte a pár másodpercig kivehető rajtzenét és félig letiltotta a videómat (nincs előkép, mobilról/HTPC-ről vagy beágyazva gondolom nem megy, és 25 országban egyáltalán nem lejátszható) - persze ennek a szervezéshez semmi köze, csak annyiban hogy választhatnának (top maratonokon is) valami szabad zenét is.

Az aszfalt/unalmas részeken/pályakijelőlésen kívül tetszett, az idővel kapcsolatban érthetően kevesen voltak de a hangulat rendben volt. Pluszpont hogy az egyik szervező külön megkérdezett hogy milyen volt, mit lehetne javítani, szóval remélhetőleg jövőre nagy fejlődést látunk :)

A videóösszeállításom (ha nem játszik jobb alul kell kattintani a Youtube ikonra):



#6
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Résztvevőként(és eltévedőként)mondom, hogy teljesen korrektek voltak a jelzések az erdőben, az indulók számához képest maximális volt a kiszolgálás.

 

Egyébként megvoltak a lehetőségek a tapasztalatok elmondására és nem gondolom, hogy az időméréssel és mások útirányával, születési dátumával kellene foglalkozni(szarakodni!!!).

 

Ez mind építő kritika, nem kell magadra venni. A lehetőségeket említettem mint pozitívum. Attól függetlenül szerintem beszámolhatok a tényekről a fórumtársaimnak. A jelzésekről mindenki dönthet magának, ott van a videó. A magánszférámról viszont én döntök, nem írtam alá semmit hogy közzé tehetik az összes megadott személyes adataimat és ezt egyszerűen nem illik (nyilvánvalóan a név, csapat, kategória és időkön kívül, amiről elvárható hogy közzéteszik).

 

Mások útirányával akkor foglalkozok ha megkérdezik tőlem, lásd a videót. Meg akkor amikor lerövidít aszfalton, és nagy csönd van amikor megkérdezik hogy mi legyen. Ha én eltévedek és nyilvánvalóan könnyebb/rövidebb úton érkezek - helyezéstől függetlenül - akkor szólok hogy legyenek szívesek törölni az eredményemet, mert nem fair az összes többivel szemben aki utánam érkezett be. Ha úgy eltévedsz hogy jóval hosszabb aszfaltutat kell megtenni akkor is, kivéve ha reálisan közel visszatalálsz oda a pályára ahol elhagytad. Mindenki aki nem egyenesen ment ott ahol a jobb kanyarban elmentünk hanem a falun keresztül parallel a Dunával az jóval könnyebb/gyorsabb terepen ment és valószínüleg kihagyta a DH-s lefelét, a hídnál a mászást és a göröngyös single tracket az erőd előtt is. Eddig nem említettem de olyat is hallottam hogy volt aki egyáltalán nem találkozott pl. a motorcrossos környékkel. Minden normális versenyen ez DSQ, ha sportszerű vagy te magad jelented.


  • zeezoltano kedveli ezt

#7
B.Laci

B.Laci

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Résztvevőként(és eltévedőként)mondom, hogy teljesen korrektek voltak a jelzések az erdőben, az indulók számához képest maximális volt a kiszolgálás.

 

Egyébként megvoltak a lehetőségek a tapasztalatok elmondására és nem gondolom, hogy az időméréssel és mások útirányával, születési dátumával kellene foglalkozni(szarakodni!!!).



#8
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás
Tegnap szervezték meg először, rövid távú maraton minimális szintkülönbséggel (35 km, 230 métert mértem, pár perces eltévedéssel), elején kívül az első fele (szerintem) dögunalmas hosszú erdészeti/szolgálati földutak amiket nem nagyon használnak, tehát jó görönygyösek/fűcsomósok, második felében viszont már beleraktak érdekes részeket: egy jó hullámos crosspálya, egy pár érdekes singletrack, szép részek a Duna mellett, kis DH-s gátzuhanás, aztán a rajtnál is fel/körbetekert Monostori erőd oldalhalma.

Volt hosszabb (100 km) országuti teljesítménytúra is (15-20 résztvevővel?), én az MTB versenyen indultam (kb. 30-an). A szervezés tapasztalatlannak tűnt ami legjobban a pályakijelölésben látszott, alig látható/hiányzó nyilak, többször volt eltévedés, bizonytalanság. A frissítőnél bár segítőkészen, de kezembe nyomtak egy bontatlan műanyag ásványvízet :D Kézzel jegyezték a beérkezők rajtszámát (de ez a honlapon be volt jelentve, 100 előnevezésnél lett volna chip-es időmérés, ami enyhén szólva optimista egy kezdő kis versenynek). Volt aki aszfalton, rossz irányból érkezett, de a honlapra felrakott eredmények alapján nem zártak ki senkit (kis Excel hiba talán hogy az elit kategóriában a helyezések furcsa sorrenben vannak: 1 2 3 4 5 7 6 8 10 9 12 .. - és az megkérdőjelezhető privátszféra védelem szempontjából hogy a teljes születési dátumok is fel vannak mindenkinél tüntetve). Érdekes kategóriák is voltak: U25, Elit (25-45), és Master (46+), tehát majdnem mindenki elit volt :)

Három helyen hiányzott egy felkiáltójel (2 vízmosás, 1 komolyabb lejtő/letörés) és egy csomó vörös X (ami a rossz irányt jelzi). A vasúti átkelőnél a srácot rögtön az ösvényhez kellett volna állítani hogy letereljen mindenkit a bicikliútról, nem a vasút túloldalára, az ösvény maga egyáltalán nem volt látható/jelezve.

Emellett gondolom nem szokás ilyen rendezvényeken a hangszóróból szóló zenékre szerzői jogi dézsmát fizetni az itteni copyright maffia nyúlványnak, de a YT konkréten felismerte a pár másodpercig kivehető rajtzenét és félig letiltotta a videómat (nincs előkép, mobilról/HTPC-ről vagy beágyazva gondolom nem megy, és 25 országban egyáltalán nem lejátszható) - persze ennek a szervezéshez semmi köze, csak annyiban hogy választhatnának (top maratonokon is) valami szabad zenét is.

Az aszfalt/unalmas részeken/pályakijelőlésen kívül tetszett, az idővel kapcsolatban érthetően kevesen voltak de a hangulat rendben volt. Pluszpont hogy az egyik szervező külön megkérdezett hogy milyen volt, mit lehetne javítani, szóval remélhetőleg jövőre nagy fejlődést látunk :)

A videóösszeállításom (ha nem játszik jobb alul kell kattintani a Youtube ikonra):


  • tsanyi kedveli ezt