Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

külsõ gumi õrületbe kerget

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
29 hozzászólás a témában

#1
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Serintem ha vesztek egy kiló Palma-texet és a küsõket belûlrõ bekenitek vele, ha megszárad megkeményedik de hajlik is valamennyire. Még nem próbáltam ki de csak az idõhiány miatt. ;D Debrecenben a piacon 100 forintért 12db foltot lehet kapni. szerintem jó ár és jól tapad a nagy tubusos Red Sun 120 Ft-s ragasztóval. ;D ;D

#2
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
Serintem ha vesztek egy kiló Palma-texet és a küsõket belûlrõ bekenitek vele, ha megszárad megkeményedik de hajlik is valamennyire. Még nem próbáltam ki de csak az idõhiány miatt. ;D

#3
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hali!
Na a folt ára 60Ft/db.Ennyi a boltban is.Ha kell valakinek szóljon!! ;DOszt hozok.
Üdv:Thommey

#4
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Hali Trifo!
Na úgy mûxik a dolog,hogy azzé fel kell csiszolni a gumit,de azonkívül úgy kell,mint a vinyettát:)És tartós a dolog,mert nekem már fél éve rajta van a folt.Az ára nem sokkal több,mint a normál folté.Holnapra megnézem az árát.
Üdv:Thommey

#5
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Zap:Én is ezt a megjelölõs módszert használom,és mûxik ;D

#6
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Hali!

Hogy is van ez az öntapadós cuccos? Nem kell semmit csinálni a gumival, csak rápöttyinted a foltot, és lehet pumpálni? Tisztogatni azért csak kell, nem? Légy olyan kedves, és mesélj még errõl a dologról!
Ja, és mibe kerül???

--Trifo

#7
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sziasztok!
Ez nem igazán defeketmegelõzés,de ha már megvan a juk,akkor segít!Nem tudom hallottatok-e már az öntapadós foltról?????Nekem tuttira bevált,mert nem kell gumiragaccsal ketymölni,és ugyanolyan hatásos.Eddig egy helyen találtam,lakóhelyemen,egyik kedvenc bringásboltban.Kazincbarcika Folytontipró Kerékpárbolt Mátyás kir.út 15.Ha érdekel valakit hozhatok belõle:)
Üdv:Thommey

#8
Coldhead

Coldhead

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Kicsit más téma, de talán sokaknak hasznos. Én is sokat szívok a defektekkel, aztán vettem egy defektálló szalagot. A kerék megnehezedett, a bringa irányíthatatlan lett. Olyan volt mintha tömör gumin mentem volna, igaz defektet se kaptam. Most nem használok semmit, viszont minden lehetséges tüskés helyen (pl.: akácos erdõ) triplán skubizom az utat. Inkább kicsit lassítok minthogy 5 percet szereljek. Szóval szerintem a defektálló szalag nem jó.

#9
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Ha jól értelmezem az (is) probléma, hogy nem találod a külsõben a cuccost, ami a sorozatos defekteket okozza. Ha nem ez van, akkor ne is olvass tovább! De ha ez van akkor tedd a következõ egyszerû dolgot: egyszerûen jelöld meg a külsõt, hogy hogy áll. (pl a feliratot tedd a szelephez) Ha defekted van, vedd ki a belsõt, jelöld me, hogy hogy (melyik irányban) volt bennt, és ha metaláltad a lyukat, már könnyen összerakod a képkockákat, hogy honnan is jött pontosan a galád támadás. 1négyzetcentit könnyebb átvizsgálni, mint az egész külsõt!

Nacsá!

#10
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
hú gyerekek olyan ordenáré/már ha létezik ilyen szó/ hibát követtem el hogy nem is merem lmondani.inkább leírom a gond az volt hogy akkora tojás került a kerékbe hogy a fékpofa bele-beleért a külsõbe egy ponton. ennyire amatõr hibát még életemben...



#11
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Ahoi!

Ha lesz megoldás, azt én is kiváncsian várom! Nekem a 3000km-t futott Tioga Factory XC külsõim okoztak hasonló fejfájást. A rekord 3km alatt 2 defekt volt (elsõ+hátsó). Ki se fogytam a szóból hazáig, persze nem a legszebb szavakból :)

Belsõ ragaszt, külsõ tüzetesen átvizsgál, semmigondnemtalál, összeszerel, elindul, defektmiattanyázik. Ez volt a szokásos köröm vagy 2 hétig. Most vettem másik külsõt és a régieket eldobtam. Az agyonragasztgatott belsõket is. [glow=red,2,300]Most jóóóóó[/glow]

Mellesleg akarok venni én is egy Schwalbe CityMarathon készletet, a másfél inches verziót. Vagy 1.4? Nem tudjátok, hogy hol szerezhetõ be legolcsóbban?

--Trifo

#12
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás

nem is olna ezzel gond ha megtalálnám a külsõben az okot ami sorra kilukasztja a belsõt.

Nem tudom használható e az infó! Nekem a teljesen új gyári hátsó kerekemben kicsi fémforgácsok voltak amelyek szépen szítává lyukasztották a belsõmet de csak miután egyszer kõkeményre fújtam a kereket! Pedig elõtte is elmentem 1-2 száz km-t. Igaz puhább kerékkel!

Zöld

#13
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
nem is olna ezzel gond ha megtalálnám a külsõben az okot ami sorra kilukasztja a belsõt.


#14
dugo

dugo

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Hali hóó.Éna külsõimet gumishoz viszem foltoztatni.Egy óra alatt megvan,és tuti.kb.100 jó magyar Forint.

#15
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
Én már feladtam inkább cipelem a kilókat úgyis rászér a pálcikáimra némi plussz mozgás.

#16
emberke

emberke

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Nekem is volt ilyen problémám, pár héten belül több defekt is volt. Felnin szalag igazgat, belsõ rendületlenül cserél, remél. Asztán bejött.
Egyébként aszt mongyák az okos bátsik, hogy
"Nem a külsõ számít, hanem az, ami belül van

#17
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
8)

#18
Darton

Darton

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás
Joghurt, ez férfi munka volt!

#19
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szevasztok...

Régebben a TIPTOPnak volt egy olyan változata, amit motorokhoz csináltak...
abban több olyan folt is volt, amit kifejezettten a külsõre belülrõl kellett vulkanizálni...
Esetleg ha fater, vagy nagyfater garácsában, mûhelyében jársz, nézz szét egy ilyen folt készlet után...

Sajna nem tudom, hogy a mostaniakba raknak-e ilyeneket...
De hasznos lehet körülnézni...

Na csõváz és hátszél...
Joghurtot is tapaszthatnál a gumidra... de lóf@szt sem érne... ;D Paraferee voltam

#20
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
ó igen halál az autósokra