Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kezdő bringás vagyok! Tűszelepes bicajhoz nem jó a "modern" pumpa?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6 hozzászólás a témában

#1
*Gliss*

*Gliss*

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Jaj, bocsánat.

#2
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Hurrá ! Örül az egész fórum !!!!!!

Viszont látszik, hogy nemcsak kezdő bringás de fórumozó is vagy. Ezért legközelebb tedd már meg, hogy mondjuk elolvasod (csak úgy futólag) a fórumszabályzatot és mondjuk nem indítasz minden kilazult szelepedért vagy csavarodért új topikot. Körbenézel a korábbi topikokban, kb. hova illene be a kérdésed és OTT kérdezel. A szeleped pl. a "Gumitopik"-ba tartozna.

(még mielőtt megsértődnél, ez más fórumokon is hasonlóan működik)

http://forum.bikemag...tion=boardrules

Köszi !


Marci

#3
*Gliss*

*Gliss*

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sikerült!!! :D
Csak le kellett engednem teljesen a kereket :D
Megigazítani, beljebb tolni a szelepet és utána már ment a levegő:)
Juhuuuu :)

#4
*Gliss*

*Gliss*

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Ilyen szelepem van.

#5
*Gliss*

*Gliss*

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Szia!

Köszönöm szépen a választ. Kiderült, hogy Dunlop szelepem van.
De egyszerűen akárhogy rakom rá a pumpát, átalakítóval, vagy anélkül a levegő nem a kerékbe megy, hanem melette :(

#6
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

tűszelep a focilabdán van, először ki kéne deríteni, hogy a te belsődön mi található.
presta/dunlop/schrader:
FZEUAGO.jpg

 

a mai pumpákon általában a belsőséget megforgatva lehet a szeleptípusokat váltogatni:
4036505926_f353b46179_b.jpg

 

a nagyobb átmérővel a schrader (auto) fújható, a kisebbel a másik kettő. dunlopnál nincs trükk, prestánál a felső kis csavart meg kell lazítani, majd a tűjét kicsit benyomni, mert a belső nyomásától be szokott ragadni.


stp1 módosította - 2015. január 17. - 01:17


#7
*Gliss*

*Gliss*

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van egy régi, Német tűszelepes bringám. Gondoltam megyek vele pár kört :)

Laposak a kerekei, ezért elmentem ma egy kerékpárszaküzletbe és vettem hozzá pumpát! Ott azt mondták, hogy ez a pumpa jó, minden szelephez!

Nos... én nem tudom felfújni! Lehet én vagyok a béna, de a levegő a szelep mellett megy el! Ha letekerem róla a szelepet, sapit (?), akkor meg kifelé jön a levegő!.

Igy most laposabbak a kerekei, mint voltak :(

 

Tehát, most van egy modern pumpám, lehet ehhez venni valami átalakítót, ha esetleg nem lenne jó tényleg ehhez a szelephez?

Nem biztos, hogy visszaveszik a szaküzletben, azzal az indokkal, hogy nem jó a biciklimhez.

Vagy jó, hozzá csak én nem tudom felfújni?

 

Bocsánat az amatőr kérdésért!